Ласкаво просимо!

Вітаємо всіх, кому небайдуже майбутнє.

Істина стара, як світ: діти – наше майбутнє! Але ж і ми – майбутнє наших дітей. Наша мрія – щоб були щасливими всі діти і всі батьки. Цього прагнемо, заради цього і працюємо. Сподіваємося, що на нашому сайті ви знайдете потрібну інформацію, отримаєте кваліфіковану допомогу або пораду, а також станете волонтером чи партнером нашої організації. Ми цінуємо креативні ідеї і бажання втілювати їх у життя. Приєднуйтесь!

ГО «Центр «РОДІС»

субота, 31 грудня 2011 р.

З Новим роком!


Усі ми з вами стоїмо на порозі Нового року. Озирнімося на рік минулий. В ньому було, як і зазвичай, 365 днів. А чи знаємо, скільки з них ми провели з рідними та близькими? Скільки днів чи годин ми говорили теплі й ніжні слова? Скільки хвилин, годин чи днів витратили на допомогу друзям чи просто незнайомим людям? Скільки часу пішло на те, щоби підтримати одне одного? Скільки часу дійсно жили з насолодою, а не просто існували?....
Здебільшого вважаємо, що щастя може зачекати, що любов можна відкласти на потім. А на справі часто марнуємо кращі моменти життя. Не хочемо перебувати в тіні - однак при цьому самі стаємо тінню, відблиском власних мрій, надій і сподівань. Все краще здається недосяжним через наше власне прагнення ще трохи зачекати.

Але чого ми чекаємо? Життя швидкоплинне і не можна допустити, аби годинник і календар затьмарили миті нашого життя. Адже кожна така мить - це таємниця і диво.
Диво любові.
Диво турботи, ніжності і поваги.
Диво взаємодопомоги і підтримки, безмежної довіри і віри в ближнього.
Кожен з нас здатний на більше, аніж йому здається.
Пам’ятаймо, що в Новому 2012 році кожен з нас житиме із тим, що сам в нього приніс.

З НОВИМ РОКОМ!
Комсомольська ГО "Центр "РОДІС".

Парад новорічних ялинок в дитячому містечку Комсомольська


27 грудня 2011 року у Комсомольську на території «дитячого містечка» відбулось традиційне прикрашання ялинок новорічними прикрасами силами волонтерів. Ініціатором цього передноворічного дійства виступила депутат Комсомольської міської ради Н.Р.Карпець, яка організує подібні заходи вже чотири роки поспіль з метою втілити ідею запровадження традиції зустрічі Нового року на території дитячого містечка «просто неба» (як це традиційно проводиться в Берліні), у єдиному родинному колі комсомольчан, що мешкають в даному мікрорайоні міста.

Цьогоріч, за пропозицією міської громадської організації «Центр розвитку дитини і сім’ї «РОДІС», передсвятковий захід отримав назву «Парад новорічних ялинок». Ініціатор заходу, Н.Р.Карпець, підтримала цю ідею. В прикрашанні ялинок на території "дитячого містечка" взяли участь понад двадцять активістів ГО «Центр «РОДІС» з числа учнівської, студентської та робітничої молоді. До них приєдналися члени «Дитячої ради» і «Парламенту дітей м. Комсомольська», а також ГО «Молодіжний продюсерський центр». Усі вони принесли іграшки та інші новорічні прикраси і влаштували парад новорічних ялинок. Також з новорічними прикрасами допомогли колективи ДНЗ «Росинка» та «Золота рибка», а також Комсомольської ЗОШ І-ІІІ ст. №2.

В проведенні передсвяткових новорічних заходів у дитячому містечку Комсомольська, ініційованого депутатом міської ради Н.Р.Карпець, надали партнерську підтримку Комсомольський Палац культури і творчості, міська ГО «ГФ «Міська міліція», магазин «Атлант», ВАТ «Комсомольський хлібозавод», комунальні підприємства «Міськсвітло» та «Озеленення» працівники ЖЕКу №3. Інформаційними партнерами виступили КП «Редакція газети «Громадська думка», ТРК «ГОК».



Програма передноворічного дійства в дитячому містечку включала в себе:
- акцію по прикрашанню ялинок на території дитячого містечка «Влаштуємо парад новорічних ялинок» від ГО «Центр розвитку дитини і сім’ї «РОДІС» за підтримки «Дитячої ради» і «Парламенту дітей», ГО «МПЦ», Комсомольської ЗОШ І-ІІІ ст. №2, ДНЗ «Росинка» та «Золота рибка»;
- новорічну культурно-розважальну програму «З Новим роком!» від Комсомольського ПКіТ;
- нагородження учасників святкового заходу сувенірами і солодощами від депутата Комсомольської міської ради Н.Р.Карпець;
- частування дітей і молоді солодкими пирогами від ВАТ «Комсомольський хлібозавод».

Дирекція ГО «Центр «РОДІС» дякує за активну участь у підготовці та проведенні акції «Влаштуємо парад новорічних ялинок» колективам Комсомольської ЗОШ І-ІІІ ст. №2, ДНЗ «Росинка» та «Золота рибка» і особисто Світлані Аструдіновій, Марині Неклесі та Вікторії Тимощук, активістам: Аліні Кулик, Марині Соляник, Ользі Мосіній, Тетяні Дідик, Надії Єршовій, Сергію Попову, Анастасії Мотрій, Нікітін Пусяку, Олені Середі, Анастасії Кідрук, Ірині Кідрук, Альоні Шуть, Поліні Казанцевій, Альоні Першиній, Анастасії Кириченко, Вікторії Шеремет, Олені Григор’євій, Карині Головко, Євгену Мошнінову, Вікторії Бабенко, Кірі Озюменко, Єгору Базавлуку, а також завідувачу сектору роботи з молоддю Володимиру Дмитренку.

Записки украинца в России


З 18 по 23 грудня 2011 р. у двох російських містах Тамбов і Липецьк відбулась перша Молодіжна російсько-українська суспільно-політична школа «Свободные города». Її учасниками стали четверо молодіжних лідерів з різних недержавних організацій України. http://www.rodis.org.ua/2011/12/blog-post_31.html В цьому дописі вміщено щоденник одного з учасників школи «Свободные города» - представника Комсомольської ГО "Центр "РОДІС" Володимира Дмитренка.

"ЗАПИСКИ УКРАИНЦА В РОССИИ"
(Владимир Дмитренко)


День первый (Тамбов, воскресенье, 18 декабря 2011 года)
«Жить и учиться в России»


На вокзале нас встретил Михаил Прудников, директор принимающей организации. Но в руках он держал не табличку с банальным «Стажировка…», а флажок нашей страны. Этот «нестандарт» вернул хорошее настроение, испорченное неким Сергеем Сергеевичем - человеком, который напрашивался на международный конфликт в поезде «Москва – Тамбов». В здании вокзала нас ожидала Елена Зуева, которую мы знали по предварительной организационной переписке. Вместе с ними мы и направились к выходу – в тёмное тамбовское утро. Кстати, мы – это Серёжа Слынько из Черкасс, Катя Кондратюк из Здолбунова Ровенской обл., Саша Бондаренко из Сум. Ну, и я, конечно, Владир Дмитренко из г. Комсомольск, что на Полтавщине.

Тамбов... Город, в который «хотел мальчик». «Икарус» привёз нас к гостинице «Державинская» - интересно подсвеченное зелёным, здание о девяти этажах. Ёлка во дворе. Улыбчивый швейцар. Ресепшн. Всё выглядело пристойно и пахло тремя звёздами. Даша Зотова, ещё девушка одна из команды оргов, ждала нас в вестибюле и улыбалась.
Расселение прошло успешно и быстро. Хотя момент, когда у нас забрали паспорта, был немного неожиданным. Номер, где мы, с Сашей Бондом , моим старым знакомцем и КВНщиком, намеревались прожить 4 дня, оказался чистым и большим. Огромные окна на всю стену открывали прекрасный вид с восьмого этажа на всё ещё тёмные улицы города, который не смотря на выходной статус воскресенья, уже полтора часа как жил в рабочем режиме. Вот где люди действительно идут на работу затемно.

Знакомство с организаторами проходило в дружеской обстановке холла, чем немало удивило администратора нашей обители. Миша, Лена и Даша традиционно рассказали немного о себе. А серьёзный человек, пришедший с ними, оказался Павлом Редькиным. Он ответственный за день политологии. Программа, а также изменения к ней. Логистика. Просьба Лены вести дневники в качестве фитбека. И снова на улицу.
Обед. Он был долгожданным, так как мы не успели позавтракать. «Пицца-Ленд». Уютное заведение, где не курят. Вкусно и недорого, если можно так сказать о российских ценах. Во время приема пищи мы основательно поговорили и поняли – нас ждут увлекательные «приключения украинцев в России».

По возвращении нас уже ожидал Астафьев Олег Валентинович, помощник ректора Тамбовского государственного университета им. Г.Р. Державина. Он и открыл сессию «Образование в России, возможности обучения». Заготовленную речь пришлось отложить, так как мы сразу атаковали Олега Валентиновича вопросами. В режиме «вопрос-ответ» мы и узнали о входящих в инфраструктуру ТГУ театре, зоопарке, наноцентре, двух спорткомплексах и уже небезызвестной нам гостинице «Державинская». Узнали также о 14000 студентов и 840 преподавателях, о 1150 бюджетных местах из общих 2500 в текущем учебном году. 117 объединений и входящие в них 3500 человек. Задавали вопросы о самоуправлении. Получали ответы. Вывод – в вузе не самоуправление, а соуправление, так как везде есть кураторы… Интересно, так везде? Порадовались за иностранных студентов, в количестве 500 человек. Ведь для них открыты Центры досуга, организовываются экскурсии и т.д. Студенты ТГУ печатают в своей типографии журнальчик, газетку. Есть телевидение. Короче, можно не только учиться, но и самореализовываться, искать себя в разных направлениях. Это есть хорошо! А ещё у университета есть такая штука, как двойные дипломы. Это значит, что студенты имеют диплом украинский и македонский. Что это даёт? При устройстве на работу дополнительный бонус. Наверно и всё.

В конце интересной беседы – общее фото. Кому на память, а кому для отчёта. Стажировка наша началась успешно, и обещала быть увлекательной. Далее в программке мы обнаружили некое «Ралли по городу», чем немало были заинтригованы. И это было - таки, ралли. Даша «ходила» нас в тот вечер много и интересно. Где ужинали, не помню, но было вкусно. По возвращении в гостиницу собрались мы у Кати за чаем. Рефлексия так сказать. Решили вести дневник один на всех. Даже начали писать. Поговорили, и спать.
Кстати, в Тамбове уже была зима. А значит – снег, морозец, пар со рта. А на Родине дождь. Родина скучала…

День второй. (Тамбов, понедельник, 19 декабря 2011 года)
«Политические процессы в России: реалии и перспективы»


Подъём назначен на 7:00, но встали в 7:30. Сашина зарядка и открытое окно бодрит. Душ. Завтрак. Такси у входа. И… Приехав к новым корпусам ТГУ, мы поняли – здесь людей нет. Понедельник оказался выходным для студентов по причине, оставшейся в анналах истории. Но лайт-версия круглого стола по политологии с участием Сельцера Дмитрия Григорьевича, директора гуманитарного и социального образования, доктора политических наук, профессора кафедры международных отношений и политологии, состоялась. Побеседовали о процессах, происходящих в современной России. Оценили глубину знаний о развале СССР, ведь Дмитрий Григорьевич специалист в данном вопросе, выступающий по всему миру и в частности в Китае, автор множества статей и монографий. Даша Зотова, являющаяся студенткой ТГУ, тоже активно принимала участие в беседе.

Узнал новое слово. «Симулякра» – имитация действия. Чувствую, слово прочно засядет в моём лексиконе, так как ярко и ёмко даёт понятие о происходящем в нашей стране.
Тезисно:
Либерализм – свобода человека. Демократия – свобода общества.
Первые два пункта Кодекса предпринимательства в Российской империи:
1. Уважай власть
2. Не забывай церковь

Обед в «Папе Карло». Как и в других кушательных заведениях, порадовало наличие гардероба и отсутствие табачного дыма в залах.
Опосля, в рамках сессии «Выборы 2011», мы посетили Изберательную комиссию Тамбовской области. Было интересно, так как несколько лет назад я был наблюдателем на выборном участке у себя в Украине. Сравнивали. Слушали. Делали выводы. Знакомились с комплексами обработки избирательных бюллетеней (КОИБ). Фотографировались. Пили чай с конфетами. Получали подарки – пакет с книгами про выборы и о выборах. Листая эти самые книги, появились мысли о нашем невероятно низком уровне знаний о выборной системе, о правах и обязанностях, об ответственности. Начальник - молодой и остроумный мужчина. Всё на высшем уровне.

Далее - посещение регионального отделения политической партии «Единая Россия». На фоне слов Владимира В. Путина: «Сильная Россия – Единая Россия» Елена Шматкова говорила много и интересно, зажигательно. Рассказывала о «Молодой гвардии», общественной организации при партии. (В)ходят в неё молодые люди от 14 до 30 лет. Не до 35-ти, как у нас. В Тамбовской области таких насчитывается более 1000 человек. Парт-резерв. Рассказала Елена о проектах, федеральных и не только: «Рука помощи», «Я доброволец», «Моя история» и пр. Академия шоу-бизнеса, школы журналистики, фотографии, молодёжный театр, тренинги по личностному росту, школа молодого предпринимателя, встречи с успешными людьми, «разговоры без галстуков». Походы в гос. учреждения. Проект «экскурсия в детскую колонию» - для понимания, почему не стоит преступать черту закона. Имеется Высшая школа управления, где можно получить бесплатное второе образование. Одни из видов мотивации – абонементы в спорт-комплекс «Антей», в денс-клуб. «Союз детских организаций» ведёт работу со школьными организациями. Имеется Молодёжная лига.

Вечер решили провести в кинотеатре. Часть из нас смотрела «Высоцкий», а часть – «Ёлки 2». Настроение было прекрасное. Треск ленты ласкал слух. Это вам не дивиди всякие, тридэ… Кинокультуру - в кровь!
Ужин традиционно в новом месте. «Эппл ДиДжей Кафе». Интерьер как бальзам на душу. Пища божественна. Провели рефлексию по фильмам, полученные ощущения от просмотров кинолент синхронизированны. Мы – команда.
Прогулка по вечернему парку и - в гостиницу. Сил на чай не осталось. Беседа оборвалась в два часа ночи…

Далі буде
Фотозвіт за посиланням https://picasaweb.google.com/118126056445461230080/11162011

Участь ГО "Центр "РОДІС" в Молодіжній російсько-українській школі «Свободные города»


З метою розвитку співпраці між молоддю України та Росії з 18 по 23 грудня 2011 р. у двох російських містах Тамбов і Липецьк відбулась перша Молодіжна російсько-українська суспільно-політична школа «Свободные города» в рамках однойменного проекту автономної некомерційної організації «Молодежный Информационный Ресурс» (Росія). Метою стажування молодіжних лідерів з України та Росії став розвиток транскордонного російсько-української співпраці молоді, обмін досвідом, а в подальшому впровадження отриманих інноваційних ідей, знань і напрацювань з питань розвитку громадянського суспільства, регіональних ЗМІ, бізнесу, освіти, політики та ін.

Українським партнером автономної некомерційної організації «Молодежный Информационный Ресурс» (Росія) та співорганізатором школи «Свободные города» виступив Сумський обласний комітет молодіжних організацій (Україна) в рамках Програми малих грантів «Україна – Російська Федерація». Загальною метою програми стало сприяння розвитку транскордонного співробітництва в суспільно-політичній сфері між молоддю Росії і України за допомогою організації взаємного обміну інноваційним досвідом діяльності в даному напрямку між молодими фахівцями та лідерами громадської думки.

Учасниками Молодіжної російсько-української школи «Свободные города» стали четверо молодіжних лідерів з різних недержавних організацій України:
1) Сергій Слинько, представник Черкаського обласного молодіжного ресурсного центру;
2) Олександр Бондаренко, представник Сумської обласної молодіжної громадської організації «Vira Project»;
3) Катерина Кондратюк, представник Здолбунівської міської молодіжної організації «АЦРГ «ЗЕОН»;
4) Володимир Дмитренко, представник Комсомольської міської громадської організації «Центр «РОДІС».



В рамках школи «Свободные города» четверо молодих представників недержавних організацій України зустрілися з молодіжними лідерами Тамбовського й Липецького регіону Росії, познайомилися з напрацюваннями російських коллег в галузі соціальної роботи, журналістики, політології, вивчали діяльність російських громадських організацій, державних органів влади, ЗМІ, політичних партій, вищих навчальних закладів та бізнес-структур.

Під час 6-денного стажування в Росії українських представників недержавних організацій приймаючою стороною було організовано обмін досвідом між російськими (тамбовськими і липецькими) та українськими молодіжними лідерами, а також підвищення кваліфікації, створено умови для ефективного спілкування для встановлення партнерства з метою реалізації в майбутньому спільних проектів.

P.S.
Із записами щоденника представника Комсомольської ГО "Центр "РОДІС" Володимира Дмитренка, учасника Молодіжної російсько-української школи «Свободные города» можна ознайомитись за посиланням: http://www.rodis.org.ua/2011/12/blog-post_3373.html

пʼятниця, 30 грудня 2011 р.

Участь ГО "Центр "РОДІС" в конференції «Успіхи й проблеми успішних громад» (м. Чернігів)


15-16 грудня 2011 р. в Чернігові відбулась конференція «Успіхи й проблеми успішних громад», організатором якої виступила Всеукраїнська молодіжна громадська організація «Спілка Української Молоді в Україні» в рамках проекту «Молода громада», що реалізується за підтримки NED.
Метою даного проекту є активізація, навчання та підтримка ініціативних груп, громадських організацій, що працюють з місцевими громадами Новгород-Сіверського, Ічнянського, Прилуцького районів Чернігівської області, П’ятихатинського, Павлоградського, Новомосковського районів Дніпропетровської області, Арбузинського, Первомайського, Доманівського та Веселинівського районів Миколаївської області.

Організатори конференції «Успіхи й проблеми успішних громад» запросили до участі Комсомольську міську ГО «Центр «РОДІС». Її представником стала одна з активісток організації Надія Войтенко, яка презентувала приклади успішних міських соціальних проектів.

Під час презентації діяльності ГО «Центр «РОДІС» особливу зацікавленість учасників конференції викликали досвід проведення просвітницьких заходів у рамках Днів безпеки дітей в Інтернеті, заходів з профілактики ксенофобії «Жива бібліотека», а також інформаційні акції, спрямовані проти домашнього насильства. Зокрема представники МГО «Центр прогресивної молоді «Апельсин» (м. Чернігів) висловили пропозицію провести разом із Комсомольською ГО «Центр «РОДІС» спільний захід, спрямований на пропаганду безпечного поводження дітей і молоді в глобальній мережі Інтернет.

Учасники мережі «Молодь діє!» побували в гостях у комсомольчан


14 грудня 2011 р. Комсомольськ зустрічав молодіжних лідерів міст та районів Полтавської та Черкаської областей, що брали участь у стажуванні громадських активістів у рамках проекту «Розвиток громадської ініціативи серед молоді Полтавської та Черкаської областей «Молодь діє!» http://www.rodis.org.ua/2011/12/blog-post_24.html

Зустріч відбулась з ініціативи Кременчуцького міського комітету молодіжних організацій, який є організатором стажування молодіжних лідерів. Метою приїзду 16-ти представників громадських організацій, що входять до мережі ГО Полтавської та Черкаської областей «Молодь діє!», стало з знайомство з досвідом роботи Комсомольської міської громадської організації «Центр «РОДІС», а також ознайомлення з успішними прикладами міжсекторного партнерства в розвитку територіальної громади м. Комсомольська.

Зустріч відбулась в приміщенні «Центру миру» Комсомольської ЗОШ №1 з поглибленим вивченням математики. Гостей радо привітали радник міського голови м. Комсомольськ та депутат Комсомольської міської ради Неллі Карпець, директор Комсомольської ЗОШ №1 Олена Васильченко та директор Комсомольської міської ГО «Центр «РОДІС» Лілія Дмитренко.



Під час презентації досвіду діяльності Комсомольської міської ГО «Центр «РОДІС» гостям було представлено всі основні напрямки її роботи, в т.ч. роботу з дітьми та сім’єю. Однак, враховуючи склад делегації, що прибула до Комсомольська, переважний акцент було зроблено на висвітлення роботи з молоддю, приклади партнерської співпраці з іншими громадськими організаціями, органами місцевої влади, бізнесу та ЗМІ.

Порадами щодо встановлення успішної співпраці громадських організацій і ЗМІ поділилась з учасниками стажування тележурналіст студії «ГОК ТВ». Катерина Долгіх. Вона зазначила, що для ЗМІ головним є інформаційний привід та актуальність порушуваної проблеми. Також йшла мова про вміння громадських організацій здійснювати медіа-супровід подій, проведення PR-кампаній та про якість інформації для проведення успішних інформаційних кампаній.

Директор Комсомольської ЗОШ І-ІІІст.. №2 з поглибленим вивченням математики Олена Васильченко презентувала діяльність ввіреного їй освітнього закладу, який має дуже багато напрацювань міського, обласного і всеукраїнського рівня в галузі реалізації молодіжних проектів соціального спрямування.

Марина Неклеса, молодий вчитель Комсомольської ЗОШ І-ІІІст.. №2, поділилась з учасниками стажування практичним досвідом реалізації власної громадської ініціативи в ЗНЗ. Вона є безпосереднім учасником «Школи розвитку молодіжних ініціатив», що діє в рамках проекту Кременчуцького міського комітету молодіжних організацій «Розвиток громадської ініціативи серед молоді Полтавської та Черкаської областей».

Під час зустрічі з учасниками стажування, молодіжними лідерами ГО Полтавської та Черкаської областей, було презентовано досвід співпраці міської влади з громадськими організаціями м. Комсомольськ. Його представила Неллі Карпець, радник міського голови та депутат Комсомольської міської ради. Вона зазначила, що насправді у Комсомольську склалися унікальні відносини між владою і громадою. Комсомольську є чим гордитися, адже саме в нашому місті вперше в Україні було прийнято Статут територіальної громади і проведено громадські слухання. Комсомольськ має власний план стратегічного розвитку, одним з пріоритетних напрямком якого є розвиток громади.
Н.Карпець розповіла, що підвищену увагу розвитку молодіжної політики міська влада Комсомольська приділяє ще з кінця 90-х, коли розпочалась робота над першою програмою розвитку молодіжної політики, яка й була успішно реалізована. У травні 2003 р. відбулись перші молодіжні громадські слухання з питання затвердження другої молодіжної програми за пропозиціями молоді м. Комсомольська. Тоді депутати міської ради прийняли програму розвитку молодіжної політики на період до 2005 р., а пізніше на період 2005-2010 рр.. Щороку восени молодь міста звітує перед депутатами про результати реалізації молодіжних проектів. У місті традиційно проходять «Міжнародні молодіжні муніципальні слухання» (вперше вони пройшли в 2005 р.). Депутат міської ради зазначила, що наразі у Комсомольську діє програма розвитку молодіжної політики на період до 2015 р., а також познайомила гостей, учасників зустрічі, з основними напрацюваннями влади і громади в галузі сімейної політики, охорони дитинства і материнства.
Н.Карпець звернула особливу увагу молодих лідерів ГО Полтавської та Черкаської областей на успішні приклади міжсекторної взаємодії в м. Комсомольську, висловила подяку всім міським громадським організаціям за співпрацю в реалізації міських соціальних проектів та значний внесок у формування активної громадської позиції у дітей та молоді. Наостанок вона запросила активістів ГО "Центр "РОДІС" взяти участь у підготовці та проведенні традиційного міського передноворічного заходу з прикрашання ялинок на території дитячого містечка.



Дирекція ГО «Центр «РОДІС» висловлює подяку адміністрації і колективу Комсомольської ЗОШ І-ІІІ ст.. №2 за партнерство і можливість прийняти гостей у стінах цього освітнього закладу; Неллі Карпець, Катерині Долгіх та Марині Неклесі за участь в презентації досвіду м. Комсомольська, а також студії «ГОК ТВ» та редакції міського радіомовлення за інформаційну підтримку заходу.

Також дирекція ГО «Центр «РОДІС» дякує завідувачу сектору роботи з молоддю Володимиру Дмитренку та активістам Кірі Озюменко, Аліні Кулик, Олегу Ржавіну, Нікіті Пусяку за участь в підготовці та організації зустрічі молодіжних лідерів міст та районів Полтавської та Черкаської областей у м. Комсомольськ.

субота, 24 грудня 2011 р.

Участь у стажуванні молодіжних лідерів громадських організацій Полтавської та Черкаської областей


З 13 по 15 грудня 2011 р. на базі Кременчуцького міського комітету молодіжних організацій відбулось стажування громадських активістів у рамках проекту «Розвиток громадської ініціативи серед молоді Полтавської та Черкаської областей «Молодь діє!». В цьому навчальному заході взяли участь і представники сектору роботи з молоддю Комсомольської ГО «Центр «РОДІС».

Організатором стажування виступив Кременчуцький міський комітет молодіжних організацій за підтримки Національного фонду підтримки демократії NED. Метою стажування стало ознайомлення молодіжних лідерів громадських організацій з діяльністю третього сектору та обміном досвідом між активістами Полтавської та Черкаської областей. Зокрема йшлося про вивчення практичного позитивного досвіду співпраці влади, бізнесу та громадських організацій з метою використання успішних практик у себе в містах і районах.

До програми триденного стажування молодіжних лідерів громадських організацій Полтавської та Черкаської областей, що входять в мережу «Молодь діє!», увійшли:
­- презентація Кременчуцького міського комітету молодіжних організацій та знайомство з позитивним досвідом м. Кременчук щодо взаємодії влади і міських громадських організацій;
­- презентація роботи учнівського самоврядування Кременчуцького ліцею № 11;
­- зустріч з представниками громадської організації «АСМБР»;
­- презентація роботи Кременчуцького об’єднання дитячих та юнацьких клубів за місцем проживання;
­- знайомство з успішними прикладами міжсекторного партнерства в розвитку територіальної громади м. Комсомольська;
­- презентація Комсомольської громадської організації «Центр «РОДІС»;
­- знайомство з прикладами успішної співпраці громадських організацій і ЗМІ в м. Комсомольськ;
­- презентація громадських ініціатив Комсомольської ЗОШ №1;
­- презентація учнівського самоврядування Кременчуцької ЗОШ № 1;
­- презентація роботи Євроклубу при КНУ ім. М.Остроградського;
­- знайомство з роботою волонтерів акції «Святий Миколай - дітям» в м. Кременчук;
­- знайомство зі специфікою роботи з молоддю в Кременчуцькій дитячій виховній колонії та ін.

четвер, 22 грудня 2011 р.

Про акції, інформаційні кампанії та ін.


Появу цього допису зумовила «суб’єктивна думка» земляка, розміщена на сайті «ЖИВОЙ КОМСОМОЛЬСК» в розділі «09.12.11 /аналитика События и мнения» під заголовком «По тому же принципу:» http://www.komsomolsk.in.ua/sobitiya-i-mneniya/09-12-11-analitika

Перша «суб’єктивна думка» автора: «Главное провести акцию, а что на ней будет происходить, какие ее последствия и для чего на самом деле она нужна - подумаем позже» поступает, по нашему субъективному мнению, Центр «Родис» - в нашому випадку є невірною і, на жаль, виглядає пасквільно. Діяльність ГО «Центр «РОДІС» здійснюється планово, згідно власних статутних місії, мети і завдань. Рішення про проведення всіх заходів приймає дирекція, всі представники якої мають вищу педагогічну освіту, педагогічний стаж понад 20 років і звання «Відмінник освіти України». Отже, рішення є свідомими і компетентними. Крім того, координатори просвітницьких заходів пройшли спеціалізоване навчання громадських активістів, мають відповідні підтверджуючі свідоцтва та сертифікати (громадській діяльності необхідно вчитися, як і будь-якій іншій діяльності). Всі наші заходи прозорі й висвітлюються в соц.мережах, а також на офіційному сайті, де завжди зазначаються їх мета, зміст та інші деталі.

Друге твердження автора публікації: «Его, Центра (чит. ЕвроСоюз), последняя акция «16 дней против гендерного насилия» и способы ее организации подтверждают это» - дозволяє зробити висновок, що слово «ЕвроСоюз» стало ключовим в його суб’єктивній оцінці діяльності, яку здійснює ГО «Центр «РОДІС» в рамках інформаційної кампанії «16 днів проти гендерного насильства». Роз’яснюю:
1. Інформаційна кампанія «16 днів проти гендерного насильства» не належить будь-якому з проектів ЄС, вона є всесвітньою і проводиться з 1991 р. більше як 800 організаціями в понад 90 країн світу, в т.ч. в Україні і Росії з 90-х років. А Проект ЄС «Права жінок та дітей в Україні – комунікаційний компонент» реалізовується в Україні з 2009 по 2011 рр.
2. Інформаційні кампанії «16 днів проти гендерного насильства» в різних країнах і в різних містах проводяться за допомогою різних інструментів. Під час міської інформаційної кампанії «16 днів проти гендерного насильства» в м. Комсомольську використовувались інструменти Всеукраїнської національної інформаційної кампанії «16 днів проти гендерного насильства», які були надані двома відомими організаціями - Проектом ЄС «Права жінок та дітей в Україні – комунікаційний компонент» і Міжнародним жіночим правозахисним центром «Ла Страда – Україна». Усі вони погоджені з Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України.

Власне аналіз будь-якого предмету (в т.ч. дії чи події) передбачає глибоке вивчення самого предмету, що аналізується. В даному випадку - чому саме Проект ЄС «Права жінок та дітей в Україні – комунікаційний компонент» знайшов підтримку у керівництва ГО «Центр «РОДІС». Прикро, що Олександр Марченко, як автор «аналітики», не став вдаватися в деталі, висловивши при цьому не лише свою особисту суб’єктивну думку, а й думку всього об’єднання «ЖИВОЙ КОМСОМОЛЬСК» (адже підписався як «координатор ЖИВОГО»).
Поясню суть питання. Проблеми подолання насильства в сім’ї, в т.ч. (гендерного насильства), нерівності в реалізації прав жінок і чоловіків, захисту прав дітей і жінок не є новими для України. Превентивна і корекційна робота над цими проблемами ведеться вже багато-багато років. При цьому використовувались різні інструменти, що мали, вважаю, недостатню ефективність, адже суттєвого зрушення у вирішенні зазначених проблем досягнуто не було. Метою Проекту ЄС «Права жінок та дітей в Україні – комунікаційний компонент» була розробка більш ефективних інструментів, спрямованих на підвищення комунікації в громадах і в суспільстві в цілому. Проект діяв спільно з урядом України в 15-ти регіонах держави разом з місцевими громадськими та державними організаціями. За 2 роки дії проекту було напрацьовано нові комунікаційні інструменти, які передані в грудні цього року представникам Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України та громадським організаціям. Ці інструменти - навчальні онлайн матеріали, відео та фотобібліотека, графічні макети промоматеріалів, щоденний моніторинг ЗМІ, фактаж щодо захисту прав жінок та дітей, база даних організацій та установ, відпрацьовані алгоритми проведення інформаційних кампаній, прес-турів, брифінгів, конкурсів та ін. Результативність використання в інформаційних заходах інструментів Проекту ЄС «Права жінок та дітей в Україні – комунікаційний компонент» відстежували фахівці українських соціологічних інститутів. До речі, до Комсомольська вони теж приїздили – спілкувалися з комсомольчанам просто на вулицях, в магазинах, заходили в різні установи, а також робили опитування по телефону. За всіма показниками інформаційні акції, проведені в Комсомольську, виявилися одними з найкращих в Україні. Про це публічно повідомив регіональний координатор Проекту ЄС «Права жінок та дітей в Україні – комунікаційний компонент» Віктор Дворніков 30 листопада 2011 р. під час заходу у виконкомі Комсомольської міської ради.

Далі координатор сайту «ЖИВОЙ КОМСОМОЛЬСК» під час висловлення своїх думок спирається на статтю «Гендерне насильство: шляхи подолання проблеми» в газеті «Телеэкспресс» №49 від 7.12.2011р., яку можна побачити тут https://picasaweb.google.com/118126056445461230080/16192011#5687811637681148530
Зауважу, що в цій газетній публікації відображені події і факти, які мали місце під час презентаціі міської інформаційної кампанії «16 днів проти гендерного насильства», що відбулась 30 листопада 2011 р. у виконкомі Комсомольської міської ради. Тож «акценти», приведені в статті Олександра Марченка, прокоментую наступним чином:
Стосовно офіційної назви інформаційної кампанії «16 днів проти гендерного насильства»: дана інформаційна кампанія є всесвітньою і назва її є офіційною. 16 днів - звичайно дуже мало для того, щоб вирішити проблему, однак достатньо, щоб сказати про неї вголос. До того ж, превентивна просвітницька робота з подолання домашнього насильства у Комсомольську триває в системі і буде продовжена у 2012 році.
Причину проблеми насильства в сім’ї, в т.ч. гендерного, ГО «Центр «РОДІС» бачить, вона відома, про неї наша організація писала багато разів.
Рівень своєї активності кожна громадська організація визначає сама - в залежності від запитів членів своєї організації, від масштабу проведення заходу (чи це захід лише для членів організації, чи це міський захід, чи регіональний та ін.), а також в залежності від власних своїх ресурсів.
Вважаю, що про «нужность» или «ненужность» цитування тих чи інших висловлювань приймає рішення той, хто використовує їх в контексті своїх промов. Даним висловлюванням М.Тетчер ілюструвала свій виступ «Важливість участі жінок у процесах прийняття рішень» радник міського голови та депутат міської ради Н.Р.Карпець під час презентації міської інформаційної кампанії «16 днів проти гендерного насильства», яка відбулась 30 листопада 2011 р. у виконкомі Комсомольської міської ради.
Збільшення звертань на національну телефонну «гарячу лінію» Міжнародного жіночого правозахисного центру «Ла Страда-Україна» свідчить про те, що жертви домашнього насильства нарешті почали усвідомлювати: не треба терпіти знущань і побоїв, є люди, що можуть надати допомогу, і що ця допомога є реальною. І ще – жінки, які потерпають від насильства у власних сім’ях, почали більше звертатися за допомогою не лише на національну телефонну «гарячу лінію», а й в нашу міську організацію, про це можу засвідчити особисто.

І наостанок про випадок із вчиненням насильства над дівчиною з боку її ровесниць, що мав місце у Комсомольську. Про це йдеться в статті Олександра Марченка під заголовком «Вот вам в «ответ» про «пользу» от подобных акций». Зауважу, що міська інформаційна кампанія «16 днів проти гендерного насильства» була спрямована на протидію гендерному насильству в сім’ї. Проведення превентивних заходів проти насильства в середовищі підлітків і молоді керівництвом ГО «Центр «РОДІС» також планується, наразі триває пошук дійсно ефективних інструментів. Як тільки вони будуть знайдені, розпочнеться відповідна робота і в цьому напрямку.

Л.Б.Дмитренко,
директор ГО «Центр «РОДІС»

P.S.
Хороша думка в розділі "Про нас" на сайті «ЖИВОЙ КОМСОМОЛЬСК» http://www.komsomolsk.in.ua/predstavlenie/blog
«Нет времени для критики нашей деятельности или деятельности других людей - вместо этого предлагаем дать ладу в своем окружении»
Марченко Алексей, психолог
Главный координатор проектов

неділя, 11 грудня 2011 р.

У Комсомольську фінішувала інформаційна кампанія "16 днів проти гендерного насильства"


10 грудня 2011 р., в День захисту прав людини, у Комсомольську (Полтавщина) відбулась вулична інформаційна акція "Ми - проти гендерного насильства". Її провели 25 молодих хлопців і дівчат з числа учнівської, студентської та робітничої молоді. Ця акція стала завершальною в низці просвітницьких заходів, що тривали в місті протягом останніх 16-ти днів в рамках інформаційної кампанії "16 днів проти гендерного насильства", і були спрямовані на протидію насильства в родинах комсомольчан, в особливості по відношенню до жінок.

Згідно офіційної статистики 68% українок (а це близько 18 мiльйонiв!) систематично потерпають вiд домашнього насильства. 51% жiнок, якi потрапляють до лiкарень iз тiлесними травмами, — це жертви домашньої тиранiї. Українськi жiнки потерпають від образ, знущань і побоїв у власних сім'ях набагато частiше, нiж вiд грабiжникiв, гвалтiвникiв та автомобiльних катастроф разом узятих. При цьому кожна третя жiнка тримає свої страждання в таємницi, боячись осуду з боку знайомих, адже в нашому суспільстві й до цього часу живуть стереотипи накшталт "не винось сміття із хати". У нас досі було не заведено говорити на подібні теми, тому замовчування даної проблеми призводить до подальшого існування такого ганебного явища, як насильство в сім'ї.

Акція, що відбулась у Комсомольську 10 грудня, була спрямована на подолання стіни мовчання навкруги проблеми насильства в родинах. Активісти з малиновими пов'язками інформували комсомольчан про те, як уберегти себе від домашнього насильства, способи отримання допомоги в разі виникнення критичних ситуацій. Молоді хлопці і дівчата роздавали землякам малинові браслети зі совами "Залишайся людиною", пропонуючи прєднатися до прибічників миру і спокою в сім'ях. Серед підлітків вони поширювали спеціальні буклети "Що таке насильство", а серед жінок - інформаційні картки з практичними порадами щодо того, як не стати жертвою насильства у власній сім'ї, а також номерами телефонів національної «гарячої лінії» по запобіганню насильству:
0 800 500 335 - безкоштовно зі стаціонарних телефонів Україні, 386 - безкоштовно для абонентів МТС, life:) і Київстар.



Ця вулична акція стала фінішем міської інформаційної кампанії "16 днів проти гендерного насильства", яка стартувала у Комсмольську 25 листопада, в Міжнародний день ООН з викоренення насильства щодо жінок. Звичайно, 16 днів - дуже мало для того, щоб вирішити проблему, однак достатньо, щоб сказати про неї вголос. До того ж, превентивна просвітницька робота з подолання домашнього насильства у Комсомольську триває в системі і буде продовжена у 2012 році.

Організатором міської інформаційної кампанії "16 днів проти гендерного насильства" у Комсомольську виступила міська ГО "Центр "РОДІС" за підтримки міської влади та цілої низки партнерів: Комсомольська міська рада, відділ освіти виконкому міськради та його методичний кабінет, усі загальноосвітні навчальні заклади міста, ДНЗ "Росинка", відділ у справах сім'ї та молоді виконкому міськради, Дитяча рада та Парламент дітей м. Комсомольська, ГО "Молодіжний продюсерський центр", міський ЦСССДМ, професійний гірничий ліцей, політехнічний технікум, центральна публічна бібліотека м. Комсомольська, Інтернет-провайдер «ТРК «ГОК», місцеві ЗМІ, а також Проект ЄС «Права жінок та дітей в Україні – комунікаційний компонент» та Міжнародний жіночий правозахисний центр «Ла Страда – Україна».

Інформація про перебіг міської інформаційної кампанії "16 днів проти гендерного насильства" у Комсомольську тут:
- У Комсомольську готуються до кампанії "16 днів проти гендерного насильства" http://www.rodis.org.ua/2011/11/16.html
- У Комсомольську відбувся старт кампанії "16 днів проти гендерного насильства" http://www.rodis.org.ua/2011/12/16.html
- У Комсомольську презентували інформаційну кампанію "16 днів проти гендерного насильства" http://www.rodis.org.ua/2011/12/16_03.html
- У Комсомольську продовжуються акції проти гендерного насильства http://www.rodis.org.ua/2011/12/blog-post_04.html
- Міжнародний день волонтера активісти ГО "Центр "РОДІС" відзначили гендерною вечіркою http://www.rodis.org.ua/2011/12/blog-post_6619.html
- Кампанія "16 днів проти гендерного насильства" у Комсомольську триває http://www.rodis.org.ua/2011/12/16_09.html

Дирекція Комсомольської міської ГО «Центр «РОДІС» дякує за участь в завершальній вуличній акції активістам Ользі та Світлані Мосіним, Попову Сергію, Дудченко Ірині, Соляник Марині, Ржавіну Олегу, Камінському Євгену, Кулик Аліні, Буркалю Євгену, Марії та Надії Єршовим, Павлу Косорукову, Стрижак Діані, Гордійчук Анні, Мошнінову Євгену, Войтенко Надії, Базавлуку Єгору, Ляшенко Катерині, Шуть Альоні, Середі Олені, Борисовій Валерії, Дудко Марії, Мізіній Наталії, В'ячеславу Абазі, Ханчевській Каріні, а також завідувачу сектору роботи з молоддю ГО "Центр РОДІС" Володимиру Дмитренку.

субота, 10 грудня 2011 р.

"Сказка со счастливым концом, или О чем звенит мелочь в моем кошельке"


13 грудня - День благодійності в Україні.

Эта сказка - новогодний подарок комсомольчанки Оксаны Рублевой для БФ "Парус надежды" - благотворительного фонда помощи детям, страдающим онкозаболеваниями, в г. Одессе и Одесской области.



«СКАЗКА СО СЧАСТЛИВЫМ КОНЦОМ, или О ЧЕМ ЗВЕНИТ МЕЛОЧЬ В МОЕМ КОШЕЛЬКЕ»

Часть первая
«Вечер»

Однажды после очень тяжелого рабочего дня я так устала, что просто валилась с ног. Оставив сумку возле кровати, поплелась на кухню, но сил не было даже на то, чтобы приготовить себе ужин. Выпив три глотка чая, сонная завалилась на кровать и, лишь только моя голова коснулась подушки, меня окутал сладкий сон. Но вдруг сквозь сон я услышала нежный голосочек, доносящийся из кошелька, лежащего прямо у меня под ухом. Затаив дыхание, прислушалась - это звенела мелочь в моем кошельке... И вот что я услышала...

Часть вторая
«День Рождения»

Одним ясным солнечным днем на большой-пребольшой монетной фабрике появилась на свет крошечная копеечка. Она была такой маленькой и красивой! На одном ее боку сверкала серебром крошечная единичка, а на другом гордо красовался герб Украины. Новорожденная копеечка была так счастлива и радовалась своему рождению. Ее с сестричками отсортировали и запечатали в бумажный пакет, на котором стоял штамп: «10 грн – номинал – 1 коп, количество -1000 штук». Так крошка оказалась в большом банке.
- Ой, какие теплые руки у людей, - подумала она, когда ее впервые коснулись руки кассира, отсчитавшие ее из бумажного конверта и положившие в кассу. И как все мы в начале жизни, маленькая монетка стала мечтать о своей будущей судьбе. Ей очень хотелось быть ценной и принести счастье и радость людям. Так мечтала малышка, лежа в кассе, ожидая своего часа...
И вот... Монетка вдруг почувствовала, как ее подхватили, с замиранием сердца услышала первые слова в ее жизни "Ваша сдача, пожалуйста" и очутилась на залитом светом барьере возле квитанции со свежим штампом.
- Ну вот, приключения начинаются, – не успела подумать крошка, как снова услышала "Спасибо, мне не надо эту мелочь".
- Как это не надо?!, - взмолилась копеечка, - Я же еще совсем новая, такая красивая и блестящая... Ну, возьмите меня, пожалуйста!
И женщина, словно услышав мольбу крошки, сказала:
– Ладно, пригодится, копейка рубь бережет, - и высыпала мелочь с квитанции в свой кошелек.
В отделении для мелочи было темно и тесно, все сразу зазвенели:
– О, новенькие, тут и так негде повернуться, да еще такая мелочевка пожаловала.
Кошелек еще пару раз перевернулся, все монетки перемешались и наконец-то умостились на свои места.
- Это мой первый дом,– нежно прозвенела малышка-копеечка.
- Первый... Счастливая!, - ответил ей чей-то голос рядом. Это была тяжелая огромная одногривенная монета с золотыми боками.
– Значит, новорожденная. И совсем не знаешь жизни, - сказала бархатным негромким голосом гривна.
- Ну, тогда прижмись ко мне поплотнее и я расскажу тебе свою историю.
Копеечка тесно прижалась под боком у гривны и стала слушать.
- Вот я - всеми уважаемая и любимая гривневая монета. Я в большом почете у людей, у меня на реверсе чеканят разные юбилейные картины как ни на одной из других монет. Со мною не всегда спешат расставаться, мне радуются, меня коллекционируют, меня с удовольствием берут на сувенир в разные страны и с гордостью показывают всем знакомым!
- Ух, ты! – подумала крошка копеечка, - и я хочу быть такой же значимой!
- Да что вы! – отозвалась с другой стороны монетка чуть больше нашей копеечки, - вот я, 10-копеечная, имею жизнь намного интереснее! Я – самая счастливая, потому что мной всегда осыпают молодоженов. Сколько раз я в ЗАГСе побывала, а сколько счастливых невест видела - вам и не снилось!
- Счастливая, – замечталась вместе с ней крошка...
- А я зато имею целебную силу, - сказал огромный серебряный пятак, - кто, как не я, раны заживляет? И кого, как не меня, к шишке на лбу прикладывают? Я - народный целитель значит! Что может быть почетнее?
- Волшебный, – подумала крошка-копеечка, - повезло! И я хочу быть такой волшебной.
- А вот самые ходовые в магазине – именно мы, – в унисон сказали две 25-копеечные монетки, лежавшие рядом друг с другом как близняшки, - с нами все просто, и мы очень незаменимы: и хлеб, и колбаску и водичку... Все можно купить и со сдачей нет проблем.
- Ой, и незаменимой я бы тоже хотела быть, - прошептала копеечка, - чтоб без проблем.
- Зато никто из вас столько не катался в маршрутке, как я, – гордо сказала самая верхняя золотая монетка достоинством 50 копеек, - я самая желанная гостья у водителя маршрутки, он очень любит меня и всегда мне рад! И я знаю все остановки в городе и все улицы с переулками!
И, словно в подтверждении ее слов, заскрипели тормоза, кошелек открылся и 50копеечная монетка аж выпрыгнула из него на руку женщине.
- Счастливо оставаться, - пожелала монетка всем и поехала дальше по улицам города...

Часть третья
«Жизнь, как она есть»

Долго еще лежала крошка на самом дне кошелька, плотно прижавшись к старой гривне. Много историй наслушалась и все ждала, что тоже будет нужной и важной для кого-то. Но вот однажды снова послышался шум маршрутки и из широко открытого кошелька все монетки высыпались на теплую руку женщины.
- Вот здесь должно быть как раз 2,50, - сказала женщина и протянула руку водителю.
- Ну, что вы! Такая мелочь! Вы что, весь день под церковью их собирали? Дайте нормальные деньги, - резко ответил водитель.
Маршрутку тряхнуло на повороте, рука женщины вздрогнула, и монетки со звоном посыпались на пол маршрутки.
- Ой, какая жалость, - сказала женщина.
Нагнувшись, она подняла золотую гривну, и еще несколько крупных монет, а остальные так и остались лежать на полу. И крошка копеечка тоже... Сотни ног за этот день протоптались по ней. Она стала совсем грязной и не блестела больше. Все ее видели, но никто не хотел пачкать о нее руки... Так она и лежала и не могла поверить, что ее мечта уже никогда не сбудется... От этого малышка даже заплакала, но никто не видел ее слез... До ночи у нее совсем не осталось сил и она так и уснула на пыльном полу.

Часть четвертая
«Спаситель»

Очнулась крошка от приятного ощущения теплоты, которое окутывало ее со всех сторон. Она несмело открыла глазки и посмотрела на своего спасителя.
- Матвей, что ты там уже подобрал?- спросила мама.
- Я нашел копеечку! Смотри, как блестит! И совсем не грязная, - малыш, потер ее сильнее варежкой.
- Та выкинь ты ее, - сказала мама.
- Нет, мамочка, а можно я ее себе возьму? Она такая... такая...ну, волшебная!!! Ну, пожалуйста, ма...?
- Хорошо, оставь себе, только руки вымоешь потом обязательно!
И малыш с радостью опустил крошку-копеечку в свою зеленую варежку.
Всю ночь копеечка спала крепким сном в уютной варежке, и снилось ей, что плывет она на огромном лайнере в дальние страны, и везут ее, как самый ценный сувенир, и всем показывают и все ею восхищаются...

Часть пятая
«Главное – верить!»

Утром в детском саду учительница сказала деткам:
- Детки, наша девочка Надюша очень сильно заболела и ей придется не ходить пока в садик, а долго лежать в больнице, чтобы вылечиться. Но лекарство для Нади стоит очень-очень дорого, а у мамы и папы Нади не хватает денежек чтобы его купить. Я сегодня принесла вот такую баночку, из которой мы сделаем копилку для нашей Наденьки и будем бросать в нее монетки. А когда баночка будет полная, отдадим эти денежки маме и папе Нади, чтобы они смогли их сложить и купить лекарство и вылечить нашу Надюшу. Вы согласны, детки?
- ДААААА!!!!- закричали дети и засуетились возле баночки...
- Я брошу много, – растолкал всех Богданчик, – мне папа доллар дал на жвачки!!!!
- И я - много! - сказала Лиза, – мне бабушка 5 гривен дала вчера!
- И Я!!!...
– И Я!!! - толпились дети у баночки.
Только маленький Матвей тихо сидел на стульчике. У него совсем не было денег, чтобы положить в баночку для его лучшей подружки. Он так расстроился, что чуть не начал плакать, как вдруг подскочил со стульчика и быстро побежал в раздевалку...
- Ты куда, Матвей? - строго позвала учительница.
- Я сейчас... У меня тоже есть!!!!
Малыш открыл свой шкафчик, нашел в кармане зеленую варежку и вытряхнул из нее сонную копеечку. Крепко зажав ее в кулачке, вбежал снова в группу.
- Вот что у меня есть, – протянул он кулачек учительнице, – смотрите, я подарю это Наде, - и гордо разжал кулак!
На середине ладошки блестела от радости горячая копеечка с серебряной единичкой на боку. Дети взорвались смехом...
- Фу, так мало...
- Ну и что! – твердо возразил Матвей, - она не простая, а волшебная и обязательно спасет Надю!!! Я знаю!!! Правда, Марина Петровна? - взглянул мальчик на учительницу, - Спасет???
Учительница улыбнулась и кивнула:
– Правда, Матвей! Обязательно спасет! Надо только верить и ждать!
И маленький Матвей кинул свою копеечку последним в банку для Нади...
А вечером в теленовостях показали сюжет о том, как маленькие одесские школьники собрали мелочью из своих копилок 250 тысяч гривен для помощи своим заболевшим друзьям...
Прошел год... Матвей уже второклассник!!! Теперь он уже ходит в настоящую школу, а не садик. И за одной партой с ним сидит его лучший друг – кудрявая голубоглазая девчушка Наденька с большими белыми бантами - живая и здоровая!
А как же маленькая копеечка, спросите Вы. Сказка ведь о ней была?

Часть шестая
«Жизнь продолжается»

Нашей копеечке ничего не страшно теперь в жизни! Много мест, где она побывала за этот год. В каких только приключениях она не участвовала... Разные руки ее грели - и бедные, и богатые, и старые, и молодые... А сколько кошельков она перевидала, что и не вспомнить, и мелочи разной - и нашей, и заграничной... Но всем-всем, и золотому евро, и серебряному центу, и двухцветному рублю, и нашей почетной гривневой монете, она гордо рассказывала свою историю о том, как в начале своей жизни спасла жизнь маленькой девочке Надюше. Потому что она - не простая копеечка, а волшебная!!! И все радовались и восхищались ею!

Правда ли все это? Или может мне все это лишь приснилось?....
А вы прислушайтесь сами – о чем звенит мелочь в вашем кошельке?! Если внимательно слушать, то обязательно услышите эту удивительную историю о волшебной копеечке с серебряной единичкой на боку... А может быть, она сейчас именно в вашем кошельке и лежит, а?

КОНЕЦ.

Часть седьмая
«Послесловие»

А мораль такова:
Если в вашем кошельке скопилась целая куча вот таких "ничтожных" копеечек, которые никому не нужны, не спешите выбрасывать! Заведите дома баночку для "ненужной" мелочи и бросайте их туда каждый раз, когда они будут вам мешать в кошельке... И со временем из этого "ненужного" добра наберется вполне внушительная сумма, которая обязательно сделает кого-то счастливым!!!

ГО "Центр "РОДІС" чекає в гості молодіжних лідерів з районів Полтавської та Черкаської областей


З метою ознайомлення молодіжних лідерів міст та районів Полтавської та Черкаської областей з діяльністю третього сектору та обміну досвідом з 13 по 15 грудня 2011 р. у місті Кременчук на базі Кременчуцького міського комітету молодіжних організацій (КМКМО) планується проведення 3-денного стажування в рамках проекту «Розвиток громадської ініціативи серед молоді Полтавської та Черкаської областей «Молодь діє!». Організатор заходу, Кременчуцький міський комітет молодіжних організацій за підтримки NED, має на меті продемонструвати молодим громадським активістам практичний позитивний досвід міжсекторної співпраці.

В програмі стажування - зустрічі з громадськими організаціями м. Кременчук та прилеглих міст і районів, з представниками органів державної влади, презентації проектів та організацій. Зокрема, в 2-й день стажування, 14 грудня, його організатором, Кременчуцьким міським комітетом молодіжних організацій, запланований приїзд молодіжних лідерів міст та районів Полтавської та Черкаської областей до м. Комсомольськ з метою вивчення досвіду роботи Комсомольської міської громадської організації "Центр "РОДІС", в т.ч. досвіду міжсекторної співпраці.

Наразі дирекція Комсомольської міської ГО "Центр "РОДІС" вирішує організаційні питання стосовно прийому гостей. За попереднім планом зустріч з молодіжними лідерами міст і районів Полтавської та Черкаської областей відбудеться в приміщенні "Центру миру" Комсомольської ЗОШ №2 з участю активістів ГО "Центр "РОДІС", адміністрації та представників учнівського самоврядування ЗОШ №2, представників міської ради, масмедіа, інших секторів громади, що є партнерами.

пʼятниця, 9 грудня 2011 р.

Кампанія "16 днів проти гендерного насильства" у Комсомольську триває


У Комсомольську, що на Полтавщині, продовжуються щоденні акції в рамках інформаційної кампанії "16 днів проти гендерного насильства", яка стартувала 25 листопада http://www.rodis.org.ua/2011/12/blog-post_04.html і закінчиться 10 грудня.
Організатором даної кампанії у Комсомольську виступає ГО "Центр "РОДІС" за підтримки органів місцевої влади. Офіційні партнери - Проект ЄС «Права жінок та дітей в Україні – комунікаційний компонент» та Міжнародний жіночий правозахисний центр «Ла Страда – Україна», а також відділ освіти виконкому Комсомольської міської ради та його методичний кабінет, усі загальноосвітні навчальні заклади міста, відділ у справах сім'ї та молоді виконкому Комсомольської міської ради, професійний гірничий ліцей, політехнічний технікум, центральна публічна бібліотека м. Комсомольська, міський ЦСССДМ, Інтернет-провайдер «ТРК «ГОК», місцеві ЗМІ.

Під час інформаційних акцій у Комсомольську активісти громадської організації "Центр "РОДІС" поширюють серед городян просвітницькі буклети «Що таке насильство», а також інформаційні картки з практичними порадами щодо того, як не стати жертвою насильства, а також номерами телефонів національної «гарячої лінії» по запобіганню насильству: 0 800 500 335 - безкоштовно зі стаціонарних телефонів Україні, 386 - безкоштовно для абонентів МТС, life:) і Київстар.

Інформацію про акції, проведені по 3 грудня включно, можна переглянути за цим посиланням http://www.rodis.org.ua/2011/12/blog-post_04.html

4 грудня - гендерна вечірка активістів ГО "Центр "РОДІС", в якій взяли участь 28 дівчат і хлопців з числа учнівської, студентської та робітничої молоді http://www.rodis.org.ua/2011/12/blog-post_6619.html


5 грудня - акція "Ми - проти гендерного насильства!" в Комсомольській гімназії ім. В.О.Нижниченка. Її провели Анастасія Мотрій, Анжела Бочарова і Марина Лук`яненко.


6 грудня - акція "Ми - проти гендерного насильства!" в Комсомольській ЗОШ №4. Її провели Анастасія Кулєшова, Вікторія Бабенко, Альона Шуть.

7 грудня - акція "Ми - проти гендерного насильства!" в Комсомольському НВК ім. Л.І.Бугаєвської. Її провели Аліна Кулик, Діана Стрижак, Анна Гордійчук


8 грудня - акція "Ми - проти гендерного насильства!" в Комсомольській ЗОШ №6. Її провели Ольга Мосіна та Надія Єршова


9 грудня - акція "Ми - проти гендерного насильства!" в Комсомольському політехнічному технікумі. Її провели Марина Соляник та Олег Ржавін


10 грудня відбудеться завершення міської інформаційної кампанії "16 днів проти гендерного насильства". Цього дня о 10.00 біля центрального ринку в районі "Піски" пройде заключна вулична акція ГО "Центр "РОДІС" в рамках цієї кампанії.

Участь у фінальній конференції Проекту ЄС "Права жінок та дітей в Україні - комунікаційний компонент"


6 грудня 2011 р. у Києві відбулася фінальна конференція проекту ЄС "Права жінок та дітей в Україні – комунікаційний компонент", який здійснював свою діяльність з серпня 2009 р. по грудень 2011 р. Серед запрошених учасників конференції, що пройшла під назвою "Креативність, співпраця та ефективність у соціальних комунікаціях", були партнери проекту з міністерств, громадських організацій, благодійних фондів та соціальних центрів. В ході заходу відбувся обмін досвідом у здійсненні інформаційних соціальних кампаній, набутим за останні два з половиною роки діяльності проекту.

В ході фінальної конференції Рік Флінт, керівник проекту ЄС "Права жінок та дітей в Україні – комунікаційний компонент", підвів підсумки роботи проекту, а також розповів про досягнення та надбання команди, що працювала над його реалізацією. Після цього Рік Флінт офіційно передав представниці Міністерства соціальної політики України символічну малинову коробку з комунікативними інструментами, розробленими командою Проекту ЄС "Права жінок та дітей в Україні – комунікаційний компонент". Рік Флінт висловив сподівання, що всі ці розробки, ідеї та матеріали будуть і надалі сприяти захисту прав жінок та дітей, а також розвитку рівноправності жінок і чоловіків в Україні.

Комунікативний інструментарій представляє собою елементи візуалізації "Залишайся людиною", бібліотеку фото та відео матеріалів, матеріали для національних інформаційних кампаній, які було розроблено та скеровано проектом протягом двох з половиною років. Одним із цих ефективних комунікативних інструментів є також веб-портал проекту www.vsirivni.org .

На конференції також виступили менеджер проектів Представництва ЄС в Україні Тетяна Шульга та головний спеціаліст департаменту сімейної та гендерної політики Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту Світлана Гудь. Після урочистої частини учасники конференції працювали в 2-х робочих групах, де обговорили проблеми міжсекторної співпраці та вправлялись у креативності. На завершення конференції представники Проекту ЄС "Права жінок та дітей в Україні – комунікаційний компонент" подякували усім своїм партнерам за плідну співпрацію і вручили їм пам'ятні суверніри та спеціальні сертифікати про співробітництво.



Отримали сертифікати і представники Комсомольської міської громадської організації "Центр "РОДІС" - за активну участь в якості партнеру в інформаційних кампаніях Проекту ЄС "Права жінок та дітей в Україні – комунікаційний компонент" у сфері домашнього насильства, захисту прав дітей і гендерної рівності в суспільстві.

Про порядок усиновлення дитини


Усиновлення - це прийняття дитини у свою сім'ю на правах дочки чи сина. Дана процедура урегульована главою 18 Сімейного кодексу України та Постановою Кабінету Міністрів України № 905 від 8 жовтня 2008 року "Про затвердження Порядку провадження діяльності з усиновлення та здійснення нагляду за дотриманням прав усиновлених дітей".

Громадяни України, які бажають усиновити дитину, звертаються з письмовою заявою до служби у справах дітей за місцем свого проживання.

До заяви додаються такі документи:

1) копія паспорта або іншого документа, що посвідчує особу;

1) довідка про заробітну плату за останні шість місяців або копія декларації про доходи за попередній календарний рік, засвідчена органами державної податкової служби;

2) копія свідоцтва про шлюб, укладений в органах реєстрації актів цивільного стану, якщо заявники перебувають у шлюбі;

3) висновок про стан здоров'я кожного заявника, складений за формою згідно з додатком 3;

4) засвідчена нотаріально письмова згода другого з подружжя на усиновлення дитини (у разі усиновлення дитини одним з подружжя), якщо інше не передбачено законодавством;

5) довідка про наявність чи відсутність судимості для кожного заявника, видана органами внутрішніх справ за місцем проживання заявника;

6) документ, що підтверджує право власності або користування житловим приміщенням.

Служба у справах дітей протягом 10 робочих днів після отримання від громадян України заяви про бажання усиновити дитину складає акт про обстеження їх житлово-побутових умов, розглядає питання про можливість заявників бути усиновлювачами і готує відповідний висновок. У разі прийняття позитивного рішення ставить заявників на облік як кандидатів в усиновлювачі. Заявникам видається висновок разом з прошнурованими, пронумерованими, скріпленими печаткою, завіреними підписом керівника служби у справах дітей документами.

Кандидати в усиновлювачі, які за результатами ознайомлення з інформацією про дітей, які перебувають на місцевому обліку, не виявили бажання отримати направлення для знайомства з дитиною, можуть звернутися до Міністерства молоді, сім’ї та гендерної політики АР Крим, служби у справах дітей обласної, Київської та Севастопольської держадміністрації для ознайомлення з інформацією про дітей, які перебувають на регіональному обліку, або за їх бажанням до Департаменту для ознайомлення з інформацією про дітей, які перебувають на централізованому обліку.

Після ознайомлення з інформацією про дітей, які можуть бути усиновлені, кандидатам, в усиновлювачі, які виявили намір особисто познайомитись з дитиною, видається направлення до служби у справах дітей за місцем проживання (перебування) дитини для організації знайомства з нею.

Строк дії направлення становить 10 робочих днів від дати видачі. У разі потреби строк дії направлення може бути продовжений органом, який його видав, але не більше як на 10 робочих днів. Направлення видається особисто кандидатам в усиновлювачі.

Знайомство з дитиною відбувається у присутності працівників закладу та служби у справах дітей за місцем проживання дитини.

Після встановлення контакту з дитиною кандидати в усиновлювачі звертаються до служби у справах дітей за місцем проживання дитини із заявою про бажання усиновити її.

Заява складається українською мовою. У заяві зазначаються прізвище, ім'я, по батькові, місце проживання кандидата в усиновлювачі, а також прізвище, ім'я, по батькові, вік, місце проживання дитини.

Керівник дитячого закладу чи особа, в яких проживає дитина, за запитом служби у справах дітей, до якого звернулися кандидати в усиновлювачі із заявою про бажання усиновити конкретну дитину, подає такі документи:

1) копію свідоцтва про народження дитини;

2) копію свідоцтва про смерть батьків дитини або копію рішення суду про позбавлення їх батьківських прав чи визнання недієздатними;

3) копію нотаріально засвідченої згоди батьків, опікуна чи піклувальника дитини на її усиновлення;

4) повідомлення закладу охорони здоров’я або навчального закладу, в якому перебуває дитина, про згоду на її усиновлення. За наявності засвідченої нотаріусом згоди батьків на усиновлення дитини, згода закладу охорони здоров’я або навчального закладу, в якому проживає дитина, не надається;

6) копію висновку про стан здоров'я, фізичний та розумовий розвиток дитини;

7) акт про знайомство кандидатів в усиновлювачі з дитиною;

Копії документів, засвідчуються підписом керівника та скріплюються печаткою закладу.

Служба у справах дітей за місцем проживання дитини на підставі заяви кандидата в усиновлювачі та вищезазначених документів, протягом 10 робочих днів готує громадянам України висновок про доцільність усиновлення та відповідність його інтересам дитини для подання до суду.

Для прийняття рішення про усиновлення кандидати в усиновлювачі звертаються із заявою про усиновлення до суду за місцем проживання (перебування) дитини.

Усиновлення дітей проводиться на підставі рішення суду.

Джерело: http://www.kmu.gov.ua/control/publish/article?art_id=10178765

Фініш мережевої акції «Подаруй бібліотеці книгу!» в Комсомольську


5 грудня 2011 р. у Комсомольську (Полтавщина) відбулось урочисте передання книг, зібраних під час міської акції «Подаруй бібліотеці книгу!», працівникам центральної міської публічної бібліотеки. Ця акція пройшла в рамках діяльності мережі громадських організацій Полтавської та Черкаської областей «Молодь діє!» за підтримки Національного фонду підтримки демократії.

Організатором мережевої акції «Подаруй бібліотеці книгу!» у м. Комсомольськ виступила громадська організація «Центр «РОДІС», яка є членом мережі ГО Полтавської та Черкаської областей «Молодь діє!». Офіційними партнерами акції «Подаруй бібліотеці книгу!», що тривала у Комсомольську з 24 жовтня по 15 листопада, виступили всі міські загальноосвітні навчальні заклади, відділ освіти виконкому Комсомольської міської ради разом з міським методичним кабінетом, відділ у справах сім'ї та молоді та відділ культури і туризму виконкому Комсомольської міської ради, Інтернет-провайдер ТРК "ГОК". Підтримали акцію також і депутати Комсомольської міської ради Валерій Ткаченко та Неллі Карпець.

В ході акції «Подаруй бібліотеці книгу!» у Комсомольську було організовано діяльність 8 пунктів збирання книг, в яких зібрано майже 700 книг. За збір книг в цих пунктах відповідали Людмила Дереча (ЗОШ №1), Наталія Масляник (ЗОШ №2), Оксана Урода (Гімназія ім. В.О.Нижниченка), Сніжана Лапіна (ЗОШ №4), Ірина Станкевич (НВК ім. Л.І.Бугаєвської), Олена Каракуця (ЗОШ№6), Валентина Кібець (Дмитрівська СЗОШ), Наталія Григор'єва та Анастасія Гусарова (НВЦ), Оксана Цілуйко (відділ у справах сім'ї та молоді виконкому). Книги було зібрано найрізноманітніші: від технічної літератури і словників до дитячих книжок. Організатор акції, громадська організація Центр «РОДІС», також зробила акційний внесок - набір книг для бібліотечки громадського діяча. Це довідкові і методичні видання щодо заснування, менеджменту, інституційного розвитку недержавних організацій. Завдяки Інтернету про проведення у Комсомольську акції «Подаруй бібліотеці книгу!» дізнався один із мешканців Києва, Денис Глезер. Він написав на адресу громадській організації «Центр «РОДІС» листа про те, що теж хоче взяти участь в цій акції. Крім того, до нього долучились його друзі. Разом вони передали з Києва до Комсомольська 25 книг.



Під час фінішного заходу мережевої акції «Подаруй бібліотеці книгу!», що відбувся 5 грудня, організатори акції «Подаруй бібліотеці книгу!» публічно передали працівникам центральної міської бібліотеки Комсомольська майже 700 книг, зібраних в ході акції. Тетяна Бурдуковська, директор центральної міської публічної бібліотеки м. Комсомольськ, подякувала всім учасникам акції за суттєве поповнення бібліотечного фонду і висловила сподівання, що подібні акції стануть традиційними. Представники ГО «Центр «РОДІС» вручили сертифікати та подяки партнерам і безпосереднім учасникам акції «Подаруй бібліотеці книгу!».

Депутат Комсомольської міської ради Неллі Карпець, яка теж зробила особистий «книжковий» внесок, а також взяла участь в публічному переданні книг, відзначила велику роль міської бібліотеки у наданні інформаційних ресурсів широкому загалу комсомольчан, а також висловила впевненість, що завдяки спільним зусиллям громади цей культурний заклад є справжнім духовним центром та важливим стратегічним ресурсом розвитку міста.



Публікації про початок та перебіг акції можна побачити тут:
- «Акція "Подаруй бібліотеці книгу!" - у Комсомольську» http://www.rodis.org.ua/2011/11/blog-post_02.html
- «У Комсомольську розпочався 2-й етап акції "Подаруй бібліотеці книгу!" http://www.rodis.org.ua/2011/11/2.html
- «Робота в рамках акції "Подаруй бібліотеці книгу!" продовжується» http://www.rodis.org.ua/2011/11/blog-post_1744.html

Дирекція ГО «Центр «РОДІС» дякує всім партнерам, а також своїм активістам за активну участь в організації мережевої акції «Подаруй бібліотеці книгу!» у Комсомольську.

неділя, 4 грудня 2011 р.

Міжнародний день волонтера активісти ГО "Центр "РОДІС" відзначили гендерною вечіркою


4 грудня 2011 р., в рамках Міжнародного дня волонтера, а також інформаційної кампанії "16 днів проти гендерного насильства" активісти Комсомольської міської громадської організації "Центр "РОДІС" провели гендерну вечірку. Молодих дівчат і хлопців гостинно прийняв професійний гірничий ліцей. Також захід підтримали Інтернет-провайдер "ТРК "ГОК", Проект ЄС «Права жінок та дітей в Україні – комунікаційний компонент» та Міжнародний центр «Ла Страда – Україна».

Волонтерство у Комсомольську сьогодні – це потужний громадський рух, який об'єднує зусилля різних організацій та установ у реалізації проектів і проведенні акцій, спрямованих на формування активної соціальної позиції серед молоді.



Активісти ГО "Центр "РОДІС" займаються просвітницькою волонтерською діяльністю, зокрема в ці дні вони проводять у Комсомольську інформаційні акції, спрямовані на профілактику гендерного насильства http://www.rodis.org.ua/2011/12/blog-post_04.html Тому недивною є і назва молодіжної вечірки, що відбулась напередодні Міжнародного дня волонтера. Говорили про гендерну рівність, про гендерні стереотипи, про недопущення надмірностей ні в один, ні в інший бік під час спілкування дівчат і хлопців (згадаймо народну мудрість "що занадто, то не здраво"). Також продовжили підготовку до проведення наступних інформаційних акцій проти гендерного насильства, зокрема насильства в сім'ї. А ще - грали в веселі ігри, танцювали та чаювали.

Кожний активіст отримав на пам'ять чашку з меседжем "Залишайся людиною" та логотипом Проекту ЄС «Права жінок та дітей в Україні – комунікаційний компонент». А чай-кава та солодощі на гендерній вечірці - це частування від Національної тренерської мережі Міжнародного центру "Ла Страда - Україна". Також торт та цукерки для молоді передала сім'я Мосіних, яка вже не вперше фінансово підтримує акції ГО "Центр "РОДІС",

У гендерній вечірці взяли участь 28 активістів ГО "Центр "РОДІС" з числа учнівської, студентської та робітничої молоді: Надія та Марія Єршови, Анастасія Кулєшова, Вікторія Бабенко, Олег Ржавін, Олена Першина, Єгор Базавлук, Ольга Мосіна, Аліна Кулик, Марина Соляник, Анастасія Мотрій, Сергій Попов, В’ячеслав Абаза, Каріна Ханчевська, Маргарита Левіна, Микита Пусяк, Анастасія Походій, Альона Шуть, Олена Середа, Валерія Дерега, Євген Мошнінов, Валентин Василенко, Валерія Борисова, Марія Дудко, Єлизавета Хомич, Павло Косоруков, Ірина Дудченко, Євген Буркаль, ведуча вечірки Кіра Озюменко та завідувач сектором роботи з молоддю Володимир Дмитренко.

У Комсомольську продовжуються акції проти гендерного насильства


Інформаційна кампанія "16 днів проти гендерного насильства", яка стартувала у м. Комсомольськ (Полтавщина) 25 листопада 2011 р. http://www.rodis.org.ua/2011/12/16.html, продовжуються.
Активісти громадської організації "Центр "РОДІС" продовжують проводити у місті інформаційні акції, під час яких поширюють серед комсомольчан просвітницькі буклети «Що таке насильство», а також інформаційні картки з практичними порадами щодо того, як не стати жертвою насильства, а також номерами телефонів національної «гарячої лінії» по запобіганню насильству: 0 800 500 335 - безкоштовно зі стаціонарних телефонів Україні, 386 - безкоштовно для абонентів МТС, life:) і Київстар.

28 листопада відбулась акція "Ми - проти гендерного насильства!" в Комсомольській ЗОШ №1 з поглибленим вивченням економіки і права. Її провели Марія Єршова та Тетяна Бейгул


29 листопада відбулась акція "Ми - проти гендерного насильства!" в Комсомольській ЗОШ №2 з поглибленим вивченням математики. Її провели Єгор Базавлук, Валерія Борисова та


30 листопада у виконкомі Комсомольської міської ради пройшла презентація кампанії "16 Днів проти гендерного насильства" http://www.rodis.org.ua/2011/12/16_03.html

1 грудня відбулась вулична акція "Ми - проти гендерного насильства!", в проведенні якої взяли участь Ольга Мосіна, Єгор Базавлук, Карина Ханчевська, Сергій Попов, Маргарита Левіна, керівники акції - Кіра Озюменко та Ірина Дудченко


2 грудня акція "Ми - проти гендерного насильства!" пройшла в жіночій консультації м. Комсомольська. В її підготовці та проведенні взяли участь Володимир Дмитренко, Ірина Дудченко, Павло Косоруков


3 грудня відбулась ще одна вулична акція "Ми - проти гендерного насильства!", яку провели Кіра Озюменко, Єгор Базавлук, Карина Ханчевська, Євген Буркаль, Аліна Кулик під керівництвом Ірини Дудченко


Попереду ще ціла низка акцій, що є складовою міської інформаційної кампанії "16 днів проти гендерного насильства", яка триватиме до 10 грудня включно. Організатором даної кампанії у м. Комсомольську виступає ГО "Центр "РОДІС" за підтримки органів місцевої влади. Офіційні партнери - Проект ЄС «Права жінок та дітей в Україні – комунікаційний компонент» та Міжнародний жіночий правозахисний центр «Ла Страда – Україна», а також відділ освіти виконкому Комсомольської міської ради та його методичний кабінет, усі загальноосвітні навчальні заклади міста, відділ у справах сім'ї та молоді виконкому Комсомольської міської ради, професійний гірничий ліцей, політехнічний технікум, центральна публічна бібліотека м. Комсомольська, міський ЦСССДМ, Інтернет-провайдер «ТРК «ГОК», місцеві ЗМІ.

Національній "гарячій лінії" з питань запобігання насильству та захисту прав дітей - 7 років!


30 листопада 2011, у сьому річницю свого функціонування, Національна «гаряча лінія» з питань запобігання насильству та захисту прав дитини Центру «Ла Страда-Україна» зафіксувала рекордну кількість дзвінків на місяць - 1400. Усе більше звернень – складні психологічні та юридичні консультації.

Національна «гаряча лінія» з питань запобігання насильству та захисту прав дитини прийняла перший дзвінок 7 років тому – 30 листопада 2004 року, після того, як дедалі більше питань саме щодо проблеми домашнього насильства надходило на іншу «гарячу лінію» «Ла Страда-Україна» - з питань протидії торгівлі людьми. Починаючи з 2008 року, кількість дзвінків на «гарячу лінію» 0 800 500 335 стала вимірюватись тисячами, у 2011 році, який ще триває, цифра перевищила 10 000. Більше тисячі дзвінків на місяць надходить на «гарячу лінію» з вересня цього року, проте листопад виявився рекордним – 1400 консультацій. Більше того, протягом одного минулого тижня на лінію звернулися понад 300 разів. Загалом за сім років існування лінія прийняла 22 550 дзвінків.

На разі консультанти щодня відповідають у середньому на 50 дзвінків, причому тенденція змінюється – якщо раніше переважна більшість була інформаційних консультацій, тепер дедалі частіше звертаються за глибокими психологічними та складними юридичними консультаціями.

На «гарячій лінії» у певні години також консультують фахівці Департаменту профілактики правопорушень МВС України. Під час акції «16 днів проти гендерного насильства» правоохоронці традиційно надаватимуть консультації двічі на тиждень – зокрема, 30 листопада, 6 та 9 грудня з 17:00 до 19:00.

З одного боку, це хороший знак – важкий пласт проблеми насильства в сім’ї все ж зрушив з місця: завдяки інформаційним кампаніям «Залишайся людиною», «Скажімо НІ домашньому насильству», «Стоп насильству» постраждалі дізналися про те, що вони не одні у своєму нещасті й є куди звернутися по допомогу. Таким чином нарешті тріснув по швах горезвісний стереотип про «сміття з хати не виносять» й українці усвідомили, що можуть і мають боротися за свої права.

З другого боку, стрімке зростання звернень про випадки різні види насильства в сім’ї, знущання над дітьми, гендерну дискримінацію засвідчує хворобливість суспільства, яка з роками поки жодним чином не пішла на поправку.

І, зрештою, третій і, певно, найважливіший аспект: така ситуація – черговий доказ того, що державна політика у напрямі попередження насильства в сім’ї продовжує бажати кращого. І через постійні трансформації компетентного органу виконавчої влади, а, відповідно, і «циклічності» у державному регулюванні проблеми, і через незастосування на практиці положень Закону України «Про попередження насильства в сім’ї», як показав моніторинг його виконання з моменту прийняття, проведений у 2011 році.

Ліза Рай, менеджер зі зв'язків з громадськістю
Міжнародного жіночого правозахисного центру "Ла Страда-Україна"
Джерело: www.la-strada.org.ua

субота, 3 грудня 2011 р.

У Комсомольську презентували інформаційну кампанію "16 днів проти гендерного насильства"


30 листопада 2011 р. у виконкомі Комсомольської міської ради відбулась презентація міської інформаційної кампанії «16 днів проти гендерного насильства», що стартувала в Комсомольську 25 листопада http://www.rodis.org.ua/2011/12/16.html і буде тривати до 10 грудня включно http://www.rodis.org.ua/2011/11/16.html

Організатори презентації міської кампанії «16 днів проти гендерного насильства» - міська громадська організація "Центр "РОДІС" та виконком Комсомольської міської ради. Захід проводився для учнівської, студентської та робітничої молоді, а також представників місцевих ЗМІ.



Під час відкриття презентації міської інформаційної кампанії «16 днів проти гендерного насильства» секретар Комсомольської міської ради Світлана Калашник зазначила, що в Комсомольську міська влада разом із громадськими організаціями проводить активну профілактичну роботу з питання недопущення насильства в сім’ї, а також гендерного насильства.

Представники ГО «Центр «РОДІС» розповіли про план та заходи міської інформаційної кампанії «16 днів проти гендерного насильства» у Комсомольську, а також представили офіційних партнерів міської інформаційної кампанії «16 днів проти гендерного насильства»: Проект ЄС «Права жінок та дітей в Україні – комунікаційний компонент» та Міжнародного жіночого правозахисного центру «Ла Страда – Україна», а також відділ освіти виконкому Комсомольської міської ради та його методичний кабінет, усі загальноосвітні навчальні заклади міста, відділ у справах сім'ї та молоді виконкому Комсомольської міської ради, професійний гірничий ліцей, політехнічний технікум, центральна публічна бібліотека м. Комсомольська, міський ЦСССДМ, Інтернет-провайдер «ТРК «ГОК», місцеві ЗМІ.

Начальник відділу у справах сім’ї та молоді виконкому Комсомольської міської ради Тетяна Оробченко розповіла про те, яким чином в місті побудована робота з профілактики насильства в сім’ї, а також наголосила на тому, що соціальні служби Комсомольська і надалі сприятимуть мобілізації всієї міської громади на подолання проблеми гендерного насильства.

Про те, що таке гендерна рівність та чому вона є такою важливою, чи можуть жінки впливати на якість свого власного життя, життя своїх дітей, сімей, міста, держави – на ці питання дала відповідь Неллі Карпець, депутат міської ради та радник міського голови Комсомольська, у своєму виступі «Важливість участі жінок у процесах прийняття рішень». Вона висловила думку, що варто було б провести експеримент із врівноваження гендерного показника - можливо, тоді б українська реальність набула б більш людяного виміру, як це сталося із цілою низкою скандинавських країн. Пріоритетним завданням держави, зазначила Неллі Карпець, має стати розробка механізму створення приблизно рівних стартових умов чоловіків та жінок шляхом часових, грошових та інтелектуальних компенсацій до останніх.



Для участі в презентації кампанії «16 днів проти гендерного насильства» до Комсомольська приїхали регіональний координатор Проекту ЄС «Права жінок та дітей в Україні – комунікаційний компонент» Віктор Дворніков (м. Київ), заступник директора департаменту комунікаційної підтримки національних гарячих ліній Міжнародного жіночого правозахисного центру «Ла Страда-Україна» Ірина Мидловець (м. Київ) та виконавчий директор ГО «Європейський вибір» Кирило Животовський (м. Кременчук).

Віктор Дворніков розповів про перебіг Всеукраїнської кампанії «16 днів проти гендерного насильства» в м. Київ та інших проектних регіонах України, відзначивши, що місто Комсомольськ є одним із лідерів у цій просвітницькій роботі. Регіональний координатор Проекту ЄС «Права жінок та дітей в Україні – комунікаційний компонент» наголосив на тому, що основною метою кампанії є руйнування стіни мовчання щодо проблеми гендерного насильства.
Ірина Мидловець презентувала інформацію про роботу гарячої лінії «Ла Страда – Україна», на яку звертаються за підтримкою, порадами та консультаціями всі, хто став жертвами насильства. Заступник директора департаменту комунікаційної підтримки національних гарячих ліній МЖПЦ «Ла Страда-Україна» зазначила, що існуюча триканальна лінія наразі просто перевантажена дзвінками. Якщо у 2009 році їх було 3 тисячі, у 2010 році – 6 тисяч, то на сьогодні вже отримано понад 10 тисяч дзвінків. За словами Ірини Мидловець, люди, які телефонують на "гарячу лінію", інколи потребують допомоги не одного спеціаліста, а комплексної допомоги. Тому на "гарячій лінії" консультують кваліфіковані юристи, психологи, соціальні працівники.
Кирил Животовський познайомив присутніх про обласну кампанії «16 днів без гендерного насильства» і запросив комсомольчан приєднуватися до спільних дій із захисту прав жінок та дітей, а також рівності на робочому місці чоловіків та жінок.

На завершення заходу активісти ГО «Центр «РОДІС» презентували основні Інтернет-сайти гендерного спрямування, а також кращі соціальні відеоролики на гендерну тематику, в т.ч., проти гендерного насильства.