Ласкаво просимо!

Вітаємо всіх, кому небайдуже майбутнє.

Істина стара, як світ: діти – наше майбутнє! Але ж і ми – майбутнє наших дітей. Наша мрія – щоб були щасливими всі діти і всі батьки. Цього прагнемо, заради цього і працюємо. Сподіваємося, що на нашому сайті ви знайдете потрібну інформацію, отримаєте кваліфіковану допомогу або пораду, а також станете волонтером чи партнером нашої організації. Ми цінуємо креативні ідеї і бажання втілювати їх у життя. Приєднуйтесь!

ГО «Центр «РОДІС»

субота, 28 березня 2020 р.

Горішні Плавні долучилося до флешмобу «Вдягни маску»


Сьогодні, 28 березня, місто Горішні Плавні долучилося до флешмобу «Вдягни маску», яку кілька днів тому започаткувала «Полтавська волонтерська група» за підтримки рятувальників.
У нас немає стільки пам’ятників видатним українцям, але найвидатнішому, Кобзареві, є один. Тож провели акцію «Будь як Тарас Шевченко, вдягни маску! Захисти себе та оточуючих».
Спасибі її ініціатору Андрію Куценку (група «Мої Горішні Плавні»), учасникам Софії Макаренко та Анастасії Макаренко, Євгену Буркалю та ФОП Роману Резнікову, а також Олегу Святову (інфо-ресурс «Горішні Плавні Online»).


Коли хвора людина кашляє або чхає, найдрібніші краплі слизу розповсюджуються на відстань до 1,5 м і можуть залишатися у повітрі декілька хвилин. У МОЗ України сказали, що медичні маски дійсно здатні знизити поширення вірусу від хворих, коли тісного контакту не уникнути. Тож маска не зайва у місцях скупчень людей – в автобусі, таксі, магазині чи аптеці. Адже невідомо, хто знаходиться поруч – здорова людина чи хвора?
МОЗ України нагадує, що найкращий спосіб уникнути інфекції – максимальна соціальна ізоляція. Щоб убезпечити себе, слід тримати дистанцію з оточуючими, мити руки з милом і, якщо це можливо, залишатися вдома. Бережіть себе та інших!



Правила поводження з медичною маскою:
  • Одягніть її правильно — маска мусить закривати ніс та рот і щільно прилягати до обличчя по всіх краях.Не торкайтеся маски під час використання. Якщо випадково торкнулися — одразу помийте руки або обробіть їх антисептиком.
  • Як тільки маска стає вологою, замініть її на нову. Одноразові маски не можна використовувати повторно. Знімати маску треба наступним чином: торкайтеся лише зав'язок позаду маски та одразу викиньте її у смітник, який закривається кришкою. Помийте руки або обробіть їх антисептиком.
  • Не опускайте до підборіддя маску, якщо хочете випити води чи перекусити. У такому випадку правильно зніміть її утилізуйте та замініть на нову.




пʼятниця, 27 березня 2020 р.

Долучайтеся до всесвітньої природоохоронної акції «Година Землі»!

Друзі! В суботу, 28 березня, ввечері з 20.30 до 21.30 долучайтеся до всесвітньої природоохоронної акції «Година Землі».
Карантин цьому не стане на заваді - просто вимкніть необов’язкове світло та електричні пристрої на символ прихильності до збереження планети.
Фото у соцмережах виставляйте із хештегами ↡
#годиназемлі2020  #годиназемлі2020_горішніплавні


Глобальна природоохоронна акція «Година Землі» відбудеться у різних країнах о 20.30 свідомі громадяни символічно вимкнуть світло на одну годину. У такий спосіб людство нагадує саме собі, що природа – має значення!
Наразі через пандемію у багатьох країнах триває карантин. Стрімке поширення коронавірусної інфекції COVID-19 змушує мільйони людей сидіти по домівках. Але це не є перешкодою для участі в акції «Година Землі».
Кожен із нас, перебуваючи на карантині, в силі вимкнути вдома на одну годину зайве освітлення та електроприлади. І хай це буде лише символічно, але таким чином ми зможемо об’єднатися заради нашої планети, яка переживає не найкращі часи.
До речі, доки сидітимете годину без світла, буде час переосмислити звички – власні й членів сім’ї, колег, друзів і знайомих. Це шанс покращитися всім, аби надалі наблизитися до способу життя в гармонії з природою.


вівторок, 17 березня 2020 р.

Про 16-те заняття Безкоштовних курсів української мови у Горішніх Плавнях



7 березня відбулося 16-те заняття Безкоштовних курсів української мови у Горішніх Плавнях. Воно було присвячено дню народження Тараса Шевченка.
Після традиційного обміну новинами дізналися один від одного багато цікавої та маловідомої інформації про життя і творчість Великого Кобзаря – зокрема, про спогади його сучасників. Потім читали фрагменти з улюблених творів Шевченка, а також коментували їх. Відшукували у творах різноманітні художні засоби: синоніми, пестливі та згрубілі слова, неологізми, діалектизми тощо.
Після цього звернулися до нової теми «Числівники». Серед іншого з’ясували, що таке порядкові і кількісні числівники, а також дізналися про правила позначення часу в українській мові.
Дякуємо Андрієві Куценку за світлини і спасибі за підтримку центральній міській бібліотеці м. Горішні Плавні.
У зв'язку з оголошеним карантином наступне 17-те заняття "БКУМ у Горішніх Плавнях", яке мало відбутися 21 березня, СКАСОВУЄТЬСЯ. Дату його проведення буде повідомлено додатково.
Домашнє завдання на наступне 17-те заняття:
1. Дібрати зразки українського фольклору з використанням числівників.
2. Закріпити практично правила позначення часу.
3. Подати власні ідеї щодо цікавого відзначення Міжнародного дня сім’ї, який відзначатимемо 15 травня.
4. Опрацювати лекцію викладача-мовознавця Юрія Шевчука https://www.youtube.com/watch?v=j3o82fk8v_Q&t=13s та підготуватися до дискусії.

неділя, 15 березня 2020 р.

Коронавірус - як уберегти себе та своїх рідних?

Міністерство охорони здоров'я України закликає українців не піддаватися паніці через кронавірус COVID-19 і виконувати прості правила:
  • Уникайте контакту з людьми із симптомами ГРВІ. З тими, хто має симптоми застуди. Мінімальна дистанція — 1,5 метра
  • Зміцнюйте імунітет та слідкуйте за самопочуттям. Повноцінне харчування, здоровий сон, фізичні вправи та водний баланс організму
  • Мийте часто руки з милом упродовж 20-ти секунд або користуйтесь антисептиком, вміст спирту в якому не повинен бути менше 60-80%.
  • Уникайте дотиків до свого обличчя. Не торкайтеся брудними руками своїх очей, носа та рота.
  • Термічно обробляйте продукти. Не їжте сире м'ясо, м'ясні субпродукти та яйця
  • Дезінфікуйте поверхні та упаковку. 
  • Скасовуйте події, що передбачають великі скупчення людей. 
  • Працюйте з дому за будь-якої можливості.
  • Вчасно звертайтеся до лікаря. У разі появи перших симптомів ГРВІ невідкладно зверніться до свого сімейного лікаря.
Більше інформації про коронавірус - на сайті https://covid19.com.ua та в телеграм-каналі МОЗ України: https://t.me/COVID19_Ukraine 

Карантин в Україні: для тих, хто завтра піде на роботу

Зараз усіх людей закликають більше часу залишатися вдома і без нагальної потреби не виходити з дому, особливо, в місця великого скупчення людей. Ми вже розповідали, як спланувати протидію коронавірусу вдома  http://bit.ly/38RCzjNhttp://bit.ly/2IQoTuN
Але розуміємо, що левова частка українців та українок завтра підуть на роботу. Багато організацій та установ не мають змоги перейти в режим дистанційної роботи. А більшість українців не мають заощаджень, які б дозволяли не працювати навіть декілька тижнів. Тому підготували поради для всіх, кому потрібно їхати на роботу та перебувати в офісі чи іншому робочому приміщенні👇
🚌 Як безпечно добратися:
 За можливості ходіть більше пішки. Варто обговорити гнучкий графік роботи, якщо це доречно, враховуючи час на добирання. Також є сенс змістити робочі години так, аби у транспорті було якомога менше людей.
 Дотримуйтеся етикету кашлю і чхання в транспорті. Робіть це у лікоть чи серветку. Завжди майте напоготові серветку у кишені. Також майте із собою спиртовмісний антисептик, аби одразу обробити руки після виходу з транспорту.
 Не торкайтеся поручнів, дверей та інших поверхонь руками. Якщо ви чіпали щось у транспорті — не торкайтеся свого обличчя взагалі, поки не помиєте руки.
 Наземний транспорт потрібно не лише дезінфікувати, але й регулярно провітрювати.
 Користуйтеся безготівковими формами оплати проїзду, якщо це можливо, аби зменшити контакт з грошима.
 Щодо використання таксі. Пересуватися на таксі містом може здаватися гарною ідеєю. Але вона може бути ефективною за кількох умов:
→ Компанії відповідально поставляться до політики ”захворів — сиди дома” і будуть заохочувати водіїв в жодному разі не виходити на роботу, якщо вони мають симптоми гострої респіраторної інфекції.
→ Забезпечать водіїв спиртовмісними антисептиками для особистого користування, а також необхідними засобами для дезінфекції поверхонь — спиртовмісними розчинами чи дезінфектантами. Буде доречно після кожного пасажира протирати ручки дверцят та інші поверхні, до яких часто торкаються пасажири.
→ Є сенс також зробити розсилку серед своїх водіїв про симптоми та засоби запобігання коронавірусу, особливо, про важливість миття рук. Тут є така інформація: http://bit.ly/2SXRl3L Усім може здаватися, що цієї інформації більш ніж достатньо, але зайвим прокомунікувати це не буде.
→ Пасажирам краще сидіти позаду водія, а не на передньому сидінні, якщо є така можливість.
🏢 Про що варто подбати у робочих приміщеннях:
 Забезпечити всім необхідним для дотримання гігієни рук — достатню кількість мила, серветок чи одноразових рушників для витирання рук, спиртовмісних антисептиків, смітників, куди можна викидати використані серветки. Як для відвідувачів, так і працівників.
 Видрукуйте і розвішайте інструкції про те, як правильно мити руки і як користуватися антисептиком.
→ Докладна інструкція як мити руки: http://bit.ly/2I6xnOd
→ Як правильно використовувати спиртовмісний антисептик: http://bit.ly/2VDdSVg
→ Як очищувати телефон: http://bit.ly/3cCROQK
Стосовно спиртовмісних антисептиків: є сенс поставити їх у місцях, де співробітники зможуть обробити руки ДО того, як зайти в приміщення.
 Подбайте про належну дезінфекцію приміщень. Обов’язково оброблятися мають поверхні, до яких часто торкається багато людей (ручки дверей, спинки стільців, ручки на дверцятах холодильника тощо).
Дайте людині, яка прибирає приміщення, інструкцію щодо миття і дезінфекції, а також забезпечте усім для цього необхідним: засобами для дезінфекції, одноразовими чи багаторазовими рукавичками тощо.
 За змоги розплануйте простір так, аби поруч не сиділо багато людей. Регулярно провітрюйте приміщення.
 Їжу краще готувати вдома і приносити з собою, аби не було потреби ходити на обід в заклади харчування чи стояти в чергах в супермаркетах в обідню перерву.
 Якщо у вашому офісі працівники не мають визначеного робочого простору (наприклад, в деяких компаніях змінюють комп’ютери), цю практику на цей час потрібно припинити. Якщо використовуються спільні стаціонарні телефони чи інші пристрої, їх необхідно дезінфікувати.
 Варто розіслати інструкції та інформацію щодо симптомів COVID-19, запобігання хворобі, щодо етикету кашлю і чхання. Окреме нагадування про те, що в разі хвороби — треба залишатися вдома (!). Також обговоріть зміни у роботі, оплату і все, що стосується цього питання, аби працівники знали свої права і мали алгоритм дій у різних випадках.
 Подумайте про план дій, якщо співробітник/ця будуть мати симптоми гострої респіраторної інфекції. В такому випадку людину треба ізолювати від інших працівників чи відвідувачів (є сенс мати кілька масок, аби хвора людина могла їх одягнути), негайно відправити додому, нагадати про потребу зателефонувати до свого лікаря.
 Є також інші способи запобігання: встановлення високоефективних повітряних фільтрів, підвищення рівня вентиляції в робочих умовах, встановлення фізичних бар'єрів, наприклад, як прозора пластикова огорожа, яка фізично перешкоджатиме потраплянню крапель під час чхання і кашлю. В місцях, де працівники контактують з великою кількістю людей, варто звернути увагу на ці методи запобігання.
 Якщо працівникам потрібно використовувати засоби індивідуального захисту, передусім, важливо навчити персонал ними користуватися. Варто розробити прості інструкції щодо цього — як правильно і коли використовувати, змінювати, утилізувати тощо. Частково описували це тут: http://bit.ly/2WhERGb
Крім усіх цих заходів, підтримуйте та допомагайте одне одному. Будьте завжди на зв’язку з колегами, ставтеся з розумінням до потреб та підвищеного занепокоєння стосовно ситуації. Пам’ятайте, що підтримка та здоровий глузд також вносять великий внесок у зменшення поширеності небезпечних хвороб.

субота, 14 березня 2020 р.

Карантин в Україні: поради батькам і дітям

З 12 березня в Україні введені протиепідемічні заходи та обмеження через потенційну загрозу поширення Covid-19. Карантин та обмеження проведення масових заходів запроваджується для того, аби зменшити ризики поширення коронавірусу. Це не просто канікули, а велика відповідальність, яка покладається на кожного. 
Ваші бабусі та дідусі, батьки та інші родичі старшого віку знаходяться в зоні високого ризику. http://bit.ly/2wSwqGY Що старша людина та що більше хронічних захворювань вона має, то більш небезпечним для неї може бути SARS-CoV-2. У дітей та молодих людей легка форма коронавірусу може виглядати як застуда, а тому не варто зайвий раз використовувати карантин як привід посидіти за родинним столом.
Не варто зустрічатися з друзями лише тому, що у вас є вільний час. На цей період краще обмежити великі зустрічі і походи в заклади, де досить людно. Пам’ятайте, що під час інкубаційного періоду коронавірус може не проявлятися симптоматично, проте людина може все одно передавати вірус. http://bit.ly/2IN0wy5
Карантин та зменшення соціальних взаємодій і контактів — ваша можливість убезпечити себе і своїх близьких. Якщо у вас є можливість потурбуватися про своє здоров’я, навіщо підвищувати ризики захворіти? Натомість, більше перебуваючи вдома, можна зайнятися корисними для здоров’я справами:
 Спіть як мінімум 7-8 годин на день. Тепер ви маєте більше вільного часу, а тому можете виділити його на здоровий сон, який є одним із важливих елементів для зміцнення імунітету. Дотримуйтеся режиму дня. http://bit.ly/34icKHt
 Слідкуйте уважно за своїм харчуванням. Через брак часу та насичений графік ми можемо забувати про повноцінне й збалансоване харчування. Спробуйте відмовитися від спокусливої доставки їжі та почніть більше готувати вдома. Гречка, якої ви могли багато купити в супермаркеті, до речі, чудово пасує до здорового харчування.
 Займайтеся спортом. Важливо підтримувати фізичну форму, коли ви весь день сидите вдома і мало рухаєтеся. http://bit.ly/3aVafi4 Вдома обов’язково робіть прості вправи, а ось абонемент у спортзал краще відкласти на майбутнє.
 Приберіть вдома. Окрім того, що у вас нарешті з’явився час провести генеральне прибирання, тіштеся, що це може допомогти вам у профілактиці коронавірусу та зниження ризику зараження. За посиланням рекомендації щодо дезінфекції приміщень різних типів: http://bit.ly/2II9TiE
 Регулярно провітрюйте приміщення. А також час від часу виходьте на прогулянку. Ходіть в магазини тоді, коли там небагато покупців: пізно ввечері або рано вранці. І пам’ятайте про безпечну дистанцію — щонайменше два метри від іншої людини. http://bit.ly/39QRRXk
 Читайте книги та дивіться фільми та серіали, які давно планували. Можна також звернути увагу на серіали, які допомагають краще розібратися з питаннями стосовно коронавірусу. Наприклад, серіал Netflix про те, як поширюються віруси “Pandemic: How to Prevent an Outbreak”. Розуміння процесу допоможе вам облишити паніку та більш об’єктивно аналізувати події в Україні та світі. http://bit.ly/3cRwqrf
 Займайтеся самоосвітою. Карантин — хороша можливість почати вчити нову іноземну мову або вдосконалити знання мови, яку вже вивчали. Платформи онлайн-курсів готові вам допомогти з вивченням найбільш різноманітних тем.
 Підтримуйте близьких і рідних та будьте з ним на зв’язку. Зниження інтенсивності соціальних зв’язків із людьми може стати причиною появи депресії, тривожності, апатії тощо. Тому важливо підтримувати комунікацію між собою, телефонувати своїм рідним та близьким, цікавитися не лише станом фізичного, а й психічного здоров'я.
Пам’ятайте, що від правильного дотримання умов карантину залежить не лише ваше здоров’я.
 Як зменшити ризики захворіти: http://bit.ly/2SXRl3L
 База знань про СОVID-19 з достовірними джерелами і візуальною інформацією: http://bit.ly/39rwXO7
 Як спрямувати занепокоєння через поширення вірусу у продуктивному напрямку: http://bit.ly/2vddHpb

вівторок, 10 березня 2020 р.

У Горішніх Плавнях відсвяткували день народження Тараса Шевченка

9 березня у місті Горішні Плавні гурт містян зібрався, щоб відзначити 206-ту річницю від дня народження Тараса Шевченка - геніального поета і національного символу українців.

День народження влаштували справжній - з віршами, піснями, вікториною і навіть солодощами. 

Як все пройшло, можна побачити у фотоальбомі за цим посиланням, а також у випуску новинного інтернет-ресурсу "Горішні Плавні Online" ↡



субота, 7 березня 2020 р.

Відзначимо день народження Кобзаря разом!

9 березня (в понеділок) о 16.00 запрошуємо всіх охочих відзначити день народження Тараса Шевченка і долучитися до міжнародного флешмобу #GlobalShevchenko.
Зустрічаємось у сквері біля пам'ятника Т.Г. Шевченку (перехрестя просп. Героїв Дніпра і вул. Миру).

Доречним буде згадати кілька рядків улюбленого вірша великого Тараса. А якщо вдома є барвисті ковпачки, теж прихопіть із собою.


неділя, 1 березня 2020 р.

Про третю зустріч дитячих письменників м. Горішні Плавні

29 лютого, перед Всесвітнім днем письменника, відбулася третя зустріч горішньоплавнівців, які є авторами літературних творів для дітей та юнацтва.
З нагоди прийдешнього свята на зустріч завітала кореспондентка міського FM-радіо «Кварцит» Марія Хорольська, яка зацікавилася творчістю наших місцевих дитячих письменників.
Коли завершилися інтерв'ю, презентували відеоролики першого проекту авторських читань. Після доробки вони будуть оприлюднені в інтернеті – один із варіантів наближення літературних творів наших авторів до дитячої і дорослої аудиторії.

Приємним сюрпризом для всіх присутніх стала телефонна розмова з Андрієм Курковим – відомим сучасним українським письменником і сценаристом, президентом українського «ПЕН-клубу». Книги цього автора видані 37 мовами у 65 країнах світу, а за його сценаріями поставлено понад 20 художніх і документальних фільмів. Напередодні Андрій Курков повернувся VI Зимової літературної школи в Карпатах, де проводив майстер-клас і знайшов час, щоб поділитися з горішньоплавнівцями своїми думками про дитяче письменництво. Він поділився над яким романом працює зараз, розповів про свій досвід написання і видання дитячих казок, а також як він навчає дітей в різних країнах самим складати казки.
До речі, пан Андрій вважає, що об’єднання саме дитячих письменників є дуже важливим.
«У нас ще мало хто розуміє, наскільки важливою є присутність письменників в суспільстві на різних рівнях і особливо в сфері освіти. В Німеччині, наприклад, більшість письменників отримують гроші не за продаж книжок, а за спілкування в гімназіях, школах, університетах – від міністерства освіти», - розповів президент українського «ПЕН-клубу» Андрій Курков.
Він зауважив, що сам так їздив по Австрії та Німеччині - по школах і гімназіях і зрозумів, наскільки там цінують уроки живої літератури. Після них учні і студенти по-іншому ставляться до самої літератури і до ролі письменника.
Під час зустрічі заплановану раніше консультацію «Авторське право» вирішили перенести на наступний раз, коли зможуть прийти усі члени спілки.
Фото зустрічі в альбомі https://www.facebook.com/media/set/?set=oa.523954721856218&type=3
Дякуємо центру «Умка-Арт» за підтримку.