субота, 24 березня 2012 р.

"Жива бібліотека" сприяє профілактиці расизму і ксенофобії


22 березня 2012 р. у Комсомольську (Полтавщина) на базі професійного гірничого ліцею, в рамках Міжнародної Акції «Стоп расизм!» і загальноєвропейського тижня дій проти расизму, відбувся культурно-просвітницький захід «Жива бібілотека». Метою заходу стала популяризація культурного розмаїття, а також профілактика расизму і ксенофобії. Організаторами заходу виступили Комсомольська міська ГО «Центр «РОДІС», Комсомольський професійний гірничий ліцей і відділ у справах сім'ї та молоді виконкому Комсомольської міськради.

Проведення «Живої бібліотеки» у Комсомольську підтримали Міжнародний правозахисний центр «Ла Страда – Україна» (Київ, Україна), Oргкомітет Міжнародної Акції «Стоп расизм!» (Воронеж, Росія) та Інтернет-провайдер ТРК «ГОК» (м. Комсомольськ).
Партнерами заходу стали Міжнародна громадська організація «Альманар» (м. Харків), Всеукраїнська Асоціація громадських організацій «АЛЬРАЇД» (м. Київ), Комсомольська міська публічна бібліотека та Центр соціально-психологічної реабілітації дітей у м. Комсомольську.«Жива бібліотека» – інтерактивний захід, що сприяє міжкультурному діалогу шляхом організації спілкування молоді з представниками різних етнокультурних середовищ. Цей захід вже втретє пройшов у Комсомольську. Перші дві «Живі бібліотеки» відбулись в минулому році - в січні http://www.rodis.org.ua/2011/02/blog-post_6319.html і в квітні http://www.rodis.org.ua/2011/04/2_26.html Цього разу для участі в «Живій бібліотеці» до Комсомольська прибули четверо іноземних студентів, які навчаються в Харківському державному медичному університеті: ліванець Абдуррахман Аль-Ісбиру, палестинець Мухаммад Такатка, йорданці Мухаммед Раяхні та Мухаммад Аль-Фаюмі.Іноземні гості відвідали майстерні і навчальні класи Комсомольського професійного гірничого ліцею, а потім взяли участь власне в самому заході «Жива бібліотека» в ролі «живих книжок». «Читачами» стали учні і члени педагогічного колективу гірничого ліцею, представники виконкому міської ради, представники місцевих ЗМІ. В ролі «старшого бібліотекаря» виступив Володимир Дмитренко, який свого часу пройшов відповідне навчання у Представництві МОМ в Україні (м. Київ), в ролі «помічників бібліотекаря» - активісти ГО «Центр «РОДІС» Євген Мошнінов, Любов Макаренко, Єгор Базавлук, Ольга Мосіна.Надвечір іноземні гості відвідали Центр соціально-психологічної реабілітації дітей у м. Комсомольську, де зустрілися з його вихованцями. Гості підготували для малечі цікаві ігри, навчали хлопчиків своїм національним танцям, а потім пригостили дітей фруктами. І гості, і господарі Центру соціально-психологічної реабілітації дітей залишилися задоволені.
Під час спільного підведення підсумків перебування іноземних студентів у Комсомольську, було вирішено продовжити цю співпрацю, адже такі заходи якнайкращим чином сприяють профілактиці расизму і ксенофобії.

Дирекція ГО «Центр «РОДІС» висловлює велику вдячність за допомогу, партнерство і підтримку Комсомольському професійному гірничому ліцею, відділу у справах сім'ї та молоді виконкому Комсомольської міськради, Міжнародному центру «Ла Страда – Україна», Міжнародній ГО «Альманар», Всеукраїнській Асоціації ГО «АЛЬРАЇД», Комсомольській міській публічній бібліотеці, Центру соціально-психологічної реабілітації дітей у м. Комсомольську, Інтернет-провайдеру ТРК «ГОК», представникам місцевих ЗМІ, а також активістам ГО «Центр РОДІС» Ользі Мосіній, Євгену Мошнінову, Любові Макаренко, Єгору Базавлуку, а також завідувачу сектором роботи з молоддю ГО «Центр «РОДІС» Володимиру Дмитренко.

1 коммент.:

РОДІС сказав...

http://civicua.org/news/view.html?q=1802086

Дописати коментар