Ласкаво просимо!

Вітаємо всіх, кому небайдуже майбутнє.

Істина стара, як світ: діти – наше майбутнє! Але ж і ми – майбутнє наших дітей. Наша мрія – щоб були щасливими всі діти і всі батьки. Цього прагнемо, заради цього і працюємо. Сподіваємося, що на нашому сайті ви знайдете потрібну інформацію, отримаєте кваліфіковану допомогу або пораду, а також станете волонтером чи партнером нашої організації. Ми цінуємо креативні ідеї і бажання втілювати їх у життя. Приєднуйтесь!

ГО «Центр «РОДІС»

вівторок, 29 серпня 2017 р.

Вперше у Горішніх Плавнях – змагання зі Street Workout


9 вересня у місті Горішні Плавні відбудуться змагання зі Street Workout, присвячені Дню фізичної культури і спорту України.

Всіх любителів спорту та вболівальників запрошують на спортивний майданчик за адресою: вул. Строни, 19а (за пожежною частиною, у дворі).

У змаганнях може взяти участь кожен охочий, незалежно від віку та статі, й поборотися за призові місця у трьох вікових категоріях та двох номінаціях: «віджимання на брусах» і «підтягування на перекладені». 

Програма заходу: 
9.30 – 10.00 - реєстрація учасників.
10.00 – урочисте відкриття змагань.
10.05 – загальна розминка.
10.20 – показовий виступ місцевої групи «Street_Workout/Горішні_Плавні».
10.30 – змагання учасників у трьох вікових категоріях: 1 категорія – до 16 років;2 категорія – з 16 до 20 років; 3 категорія – з 20 років і старші (з додатковою вагою) та у двох номінаціях: «віджимання на брусах» і «підтягування на турніку». 

У кожній номінації визначать по три переможця для кожної вікової категорії. За I, II, III місця передбачено нагородження грамотами та медалями. 

Для вболівальників також передбачено низку конкурсів. Найкращих нагородять грамотами.

Організатори змагань міська ініціативна група #Street_Workout/Горішні Плавні спільно з відділом культури, спорту і туризму Горішньоплавнівської міської ради. 

Джерело: «Street_Workout/Горішні_Плавні»
https://www.facebook.com/groups/123573448282457/permalink/126721057967696/


Спортивний майданчик, на якому відбудуться змагання, адаптований для занять Street Workout. Його відкриття відбулося 19 липня за підтримки Благодійного фонду Полтавського ГЗК і депутата міської ради Артема Гаврилюка 

Фото відділу культури, спорту і туризму за підтримки відділу освіти Горішньоплавнівської міської ради

5 ознак того, що є ризик насильства у ваших стосунках

Щодня  консультанти  Національної "гарячої" лінії з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації приймають дзвінки від жінок, які тільки починають будувати стосунки з чоловіками.

Часто такі звернення стосуються першого кохання і перших проблем у стосунках або ж побудови майбутніх сімейних стосунків із чоловіком.

З січня по липень 2017 року включно Національна "гаряча" лінія з попередження домашнього насильства прийняла 18 413 дзвінків.

З них 13,7% (2 523 дзвінки) - це звернення, які надходять від жінок, котрі хвилюються, як побудувати стосунки з майбутнім чоловіком без агресії та насильства або ж від жінок, які вбачають у стосунках зі своїм коханим певні проблеми (презирливе ставлення до усіх жінок, прискіпливе ставлення до одягу, ізолювання від зустрічей з друзями тощо), проте не знають, чи можна їх стерпіти, аби вберегти стосунки.

Тому важливим є розуміння основних маркерів, за допомогою яких можна розпізнати у коханій людині майбутнього сімейного насильника. 

1. Ваша «половинка» дуже прискіпливо ставиться до вашого одягу: 

Якщо коханий забороняє вам одягати "відверте" (на його думку) вбрання: спідниці, шорти, плаття, сарафани, якщо його дуже сильно дратує чоловіча увага у ваш бік – тут нема чому радіти. Це абсолютно не є турботою про вас. Це − психологічний комплекс, який згодом проявить себе у всіх інших інтерпретаціях: ревнощі, дратівливість, прагнення контролювати кожний ваш крок, нав’язування своїх уявлень "правильного" життя. 

2. Коханий намагається ізолювати вас від зустрічей з друзями, родичами, батьками: 

Якщо ви систематично чуєте фрази на кшталт: "Мені не подобається, що твоя мама завжди втручається в наше життя. Вона на тебе погано впливає", або: "Твоя подруга хоче зруйнувати наш союз. Вона заздрить нашому щастю. Краще не спілкуйся з нею", то це означає, що ваш чоловік намагається контролювати всі ваші контакти. Відповідно, на його думку, саме вони є джерелом проблем у Ваших стосунках. 

3. Потенційний чоловік зловживає алкоголем чи наркотиками: 

У більшості випадків це може призвести до насильства над вами. Згідно статистики Національної "гарячої" лінії з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації, більш ніж 80% випадків домашнього насильства скоюються саме у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння. 

4. Звертайте увагу на стосунки коханого у власній родині: 

Ставлення вашої "половинки" до своїх батьків (особливо до матері) є зразком ставлення і до вас у майбутньому. Аналізуйте також стосунки між батьками вашого потенційного чоловіка. Якщо його батько чинив/чинить насильство над матір’ю або ж і над вашим коханим у дитинстві, то, скоріш за все, і ваш коханий перенесе таку модель поведінки у майбутню сім’ю. 

5. Аналізуйте ставлення «половинки» до тварин: 

Якщо Ваш потенційний чоловік дозволяє собі скривдити тварину (вдарити ногою, жбурнути з балкону) або ж отримує задоволення при знущанні над тваринами і його це дуже тішить, то це ще один з показників його жорстокості, на який потрібно звернути особливу увагу. 

Якщо раптом Ви вбачаєте у коханому ці ознаки або хочете дізнатися, за якими ще критеріями можна розпізнати майбутнього сімейного насильника, ви завжди можете зателефонувати на безкоштовну "гарячу" лінію 0-800-500-335 або 386. 

Лінія анонімна, конфіденційна та працює цілодобово. Професійні психологи, юристи та соціальні працівники завжди готові надати свої консультації.

*Функціонування Національної "гарячої" лінії з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації забезпечує ГО "Ла Страда-Україна" у партнерстві з AVON Україна. 

Альона Кривуляк директор департаменту Національних "гарячих" ліній ГО "Ла Страда-Україна", Ольга Калашник, віце-президент ГО "Ла Страда-Україна".

понеділок, 28 серпня 2017 р.

Про кінопохід на фільм "Червоний"


28 серпня були в кінотеатрі на сеансі українського історичного бойовика «Червоний». Його варто було подивитись, не пошкодували. Рекомендуємо як хлопцям і чоловікам, так і дівчатам та жінкам.

Фільм історичний, заснований на реальних подіях. Динамічний, захопливий, круто знятий. Гідна операторська робота, гідний музичний супровід + рок-версія пісні «Червона калина» в якості одного із саундтреків.

Багато батальних сцен, нічних зйомок. Сцена святкування Великодня в’язнями у таборі та її фінал напевно зачепить за живе кожного українця.

Не будемо розкривати сюжет, бо нецікаво буде тим, хто збирається піти на фільм. У Горішніх Плавнях його демонструватимуть до 31 серпня включно, ще можна встигнути.

субота, 26 серпня 2017 р.

Молодіжний квест до Дня Незалежності України


День Незалежності України відзначили квестом. Ініціювала і підготувала його Софія Макаренко, керівник молодіжного крила ГО «Центр «РОДІС». Дар’я Прохорович, Богдана Велика, Любов Макаренко, Костянтин Григоренко, Ігор Деняк підтримали ініціативу і 24 серпня зібралися разом для участі у патріотичному квесті. Підтримали молодь прийшли представники старшого крила організації Катерина Василівна Цехла та Лілія Борисівна Дмитренко. 

Квест виявився цікавим і веселим. Про це свідчить відгук одного з його учасників Ігоря Деняка: 

«Святковий квест до Дня Незалежності України був надзвичайно веселим. Усі разом ми добирали епітети на літери, які є в слові «незалежність». Наприклад, Україна - яка? Н – новаційна, е – ерудована, з – завзята… с – сучасна й таке інше. Потім призначений ведучий описував певні символічні слова (герб, борщ з пампушками, Дніпро, Київ), а гравці намагалися їх відгадати. Далі читали скоромовки, жартували, складали з пазлів карту України. А на завершення зімпровізували у жартівливій формі те, як саме виникла назва «Горішні Плавні». Дякуємо керівнику сектору роботи з молоддю ГО «Центр «РОДІС» Макаренко Софії за такий чудовий квест, а також усім його учасникам». 

Фото квесту в альбомі: 
https://www.facebook.com/pg/CentreRODIS/photos/?tab=album&album_id=1872494496100815  

Горішні Плавні долучилися до флешмобу #СелфізПрапором на честь Дня Державного Прапора України


23 серпня молодь громадської організації «Центр «РОДІС» провела в Горішніх Плавнях вуличну акцію, залучивши мешканців нашого міста до відзначення Дня Державного Прапору України.

Ідея проведення цієї акції виникла завдяки всеукраїнському Інтернет-флешмобу  #СелфізПрапором. Про нього довідалися на сторінці «Горішні Плавні Онлайн» в соцмережі Facebook https://www.facebook.com/gpo30082014/photos/pcb.715934971924336/715933791924454/?type=3&theater 

Виршили не лише самі долучитися до флешмобу, а й запропонувати зробити це мешканцям нашого міста, бо не в кожного є вдома прапор. Напрасували наші синьо-жовті прапори, надрукували листівки з поясненням, яким чином можна долучитися до Інтернет-флешмобу  #СелфізПрапором, і вийшли в місто.

Акцію провели на території міського парку культури та поблизу Палацу культури і творчості. Люди по-різному реагували на пропозицію сфотографуватися з українським прапором. Багато бажаючих долучитися до флешмобу  #СелфізПрапором було серед молоді і дітей. Менш схильні до цього виявилися представники старшого покоління, хоча й серед них були бажаючі підтримати акцію на честь Дня Державного Прапору України.

Фото акції в альбомі: 
https://www.facebook.com/pg/CentreRODIS/photos/?tab=album&album_id=1871946029488995 

Дирекція ГО "Центр "РОДІС" дякує за проведення 23 серпня вуличної акції  #СелфізПрапором Ігорю Деняку, Богдані Великій, Дар’ї Прохорович, Костянтину Григоренку, Любові Макаренко, Володимиру Дмитренку та керівнику «молодіжного крила» Софії Макаренко.

середа, 23 серпня 2017 р.

У Горішніх Плавнях триває запис на Безкоштовні курси української мови


У Горішніх Плавнях працюють «Безкоштовні курси української мови» https://www.facebook.com/groups/1234423823341283/ 

Записатися на навчання можна за посиланням https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfkyN3zXYWvkS7JKtj1pZoN5lcl_K4gp7bv2-C215oIy-Qmhg/viewform 

Після завершення курсу слухачі отримають сертифікати Громадської організації «Український світ».

Перше заняття відбудеться 1 вересня о 17.30 на базі центральної публічної бібліотеки (для дорослих) м. Горішні Плавні.

Проект реалізується на волонтерських засадах в рамках Всеукраїнського проекту «Безкоштовні курси української мови». Після завершення курсу слухачі отримають сертифікати громадської організації «Український світ».

З організаційних питань звертайтесь за тел. 0983067690.

понеділок, 21 серпня 2017 р.

Відбулася зустріч зі слухачами Безкоштовних курсів української мови у Горішніх Плавнях


1-5 серпня дві волонтерки «Безкоштовних курсів української мови у Горішніх Плавнях», Наталія Петрівна Ткаченко та Софія Макаренко, стали учасницями літньої школи для викладачів та координаторів всеукраїнського проекту «Безкоштовні курси української мови», що відбулась у Карпатах https://www.facebook.com/media/set/?set=oa.1476891685761161&type=3 

У Літній школі всеукраїнського проекту «БКУМ» взяли участь 43 волонтерів з 17-ти міст України, де проводиться навчання з української мови: Покровськ, Щастя, Костянтинівка, Дружківка, Маріуполь,Чернігів, Львів, Київ, Горішні Плавні, Кременчук, Запоріжжя, Миколаїв, Херсон, Тернопіль, Українка, Фастів, Харків.
 
Чому навчилися, який досвід здобули упродовж п’ятиденного навчання, Наталія Петрівна та Софія розповіли 20 серпня на зустрічі зі слухачами курсів у центральній публічній бібліотеці міста Горішні Плавні.

На завершення зустрічі учасники спільно вирішили 1 вересня о 17.30 розпочати новий навчальний рік «Безкоштовних курсів української мови у Горішніх Плавнях».

Перше заняття пройде на базі міської центральної публічної бібліотеки.

Записатися на навчання можна за посиланням: 
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfkyN3zXYWvkS7JKtj1pZoN5lcl_K4gp7bv2-C215oIy-Qmhg/viewform




Зустріч прикрасили чудові картини місцевого художника Олександра Гридіна.


субота, 19 серпня 2017 р.

З початку року в Україні зареєстровано 60 тисяч заяв, пов'язаних із насильством у сім'ї

З початку 2017 року слідчі підрозділи закінчили понад 400 кримінальних проваджень, пов'язаних із насильством в сім'ї. Про це повідомила прес-служба Нацполіції України.

Заступник начальника аналітичного управління Департаменту організаційно-аналітичного забезпечення та реагування Нацполіції Борис Вежнавець зазначив, що в 2017 році поліція зареєструвала майже 60 тисяч заяв, пов'язаних з насильством в сім'ї. Наразі слідчі підрозділи закінчили 439 кримінальних проваджень.

"На профілактичний облік з початку року поставлено майже 35,5 тисяч людей, схильних до вчинення насильства в сім’ї. Також до сімейних кривдників застосовані різні спеціальні запобіжні заходи. Зокрема, офіційне попередження про неприпустимість вчинення насильства у сім’ї винесено понад 35 тисяч особам", – сказав керівник аналітичного Управління. 

За його словами, захисний припис після отримання офіційного попередження про неприпустимість вчинення насильства у сім’ї винесено 3 231 людині. Нацполіція направила до кризових центрів 2 199 громадян з тим, щоб вони пройшли корекційні програми.  А для реабілітації до спеціалізованих установ — 397 постраждалих від насильства в сім’ях.  

"Аналіз як осіб, які вчинили кримінальні правопорушення, так і потерпілих від їх дій, підтверджує ґендерний характер цього явища. Так, 313 злочинців, або 90% від їх загальної кількості (348 осіб) — дорослі люди чоловічої статі, а 293 з 411 жертв (або 71%) — жінки", - наводить дані Борис Вежнавець. 

За словами Бориса Вежнавця, за результатами розгляду адміністративних правопорушень, передбачених ст. 173-2 КУпАП (вчинення насильства в сім'ї, невиконання захисного припису або непроходження корекційної програми), 974 людей отримали попередження. Адміністративного арешту зазнали 1 339 людей, 274 людей - оштрафували.

 
Як коментує ці дані Ірина Виртосу, координаторка кампанії "Насильство: Мовчати не можна говорити", головна редакторка сайту Центру інформації про права людини, ці показники лиш зафіксована статистика, реальна ж кількість випадків домашнього насильства значно більше. Експертка також відзначила посилену увагу до проблеми з боку поліції.

"Не може не тішити той факт, що представники Нацполіції все частіше повідомляють статистику саме по домашньому насильству, відокремлюючи від інших порушень. Також викликає інтерес експеримент "ПОЛІНА", коли на виклики по домашньому насильству приїжджає мобільна група, яка навчена реагувати на факт насильства в сім'ї, надавати фахову допомогу й супроводжувати потерпілу особу. За словами заступниці МВС Анастасії Дєєвої, поки впроваджується цей експеримент у трьох областях - Києві (Дарницький район), Одесі (Малинівський район) та Сєвєродонецьку Луганської області. І перші результати будемо мати вже восени. Однак це лиш частка того, що зобов'язана робити держава. Усе так само бракує мережі притулків для потерпілих, не уніфіковане українське законодавство, зрештою, відкладається щораз ратифікація Стамбульскої конвенції...", – прокоментувала Ірина Виртосу. 

Нацполіція також повідомляє, що впродовж 2017 року за кримінальними провадженнями направленими до суду, потерпілими від злочинних посягань визнано майже 77 тисяч жінок. Що становить 38% від загальної кількості потерпілих.

"До найбільш розповсюджених кримінальних правопорушень, у яких жінки стають жертвами, відносяться зґвалтування (88%), торгівля людьми (77%), грабежі (44%), розбої (40%) та крадіжки (38%)",- каже Борис Вежнавець.

Водночас він переконаний, що систематичні превентивні заходи упродовж 5 років зменшили кількість тяжких та особливо тяжких злочинів, стосовно жінок. Зокрема, умисних вбивств, тяжких тілесних ушкоджень, грабежів. 



 

Джерело: 
https://humanrights.org.ua/material/u_2017_roci_vid_zvaltuvan_torgivli_ljiudmi_grabezhiv_rozbojiv_ta_kradizhok_postrazhdali_77_tisjiach_zhinok

понеділок, 14 серпня 2017 р.

Дружня зустріч з волонтеркою, яка зараз живе в Йорданії


13 серпня відбулася зустріч з нашою волонтеркою Любою Макаренко, яка вже кілька років живе в Йорданії разом із чоловіком і донечкою.

Цього літа Люба приїхала додому погостювати і ми зібралися разом, щоб розпитати її про життя в Йорданії.

Зустріч видалася теплою і цікавою. Дізналися багато нового, пили йорданський чай з українськими смаколиками.

Любі допомагали її сестри Анастасія і Софія, а також донечка Маяр.

Дякуємо, Любо!

Фотоальбом зустрічі: 

субота, 12 серпня 2017 р.

З початку року в Україні поліція припинила 12 спроб продажу дітей

З початку 2017 року поліція припинила 12 спроб продажу дітей. Такі ганебні випадки дійсно є на території України. 

Про це сьогодні розповів начальник відділу Департаменту протидії злочинам, пов'язаним з торгівлею людьми Нацполіції Андрій Гаманюк. 

"На сьогоднішній день нами з початку року задокументовано 12 фактів незаконної угоди щодо неповнолітніх. З них 4 факти продажу новонароджених дітей, інші - це вчинені злочини щодо неповнолітніх, віком до 14 років", - додав Андрій Гаманюк.

Нагадуємо номер Національної "гарячої" лінії з попередження торгівлі людьми - безкоштовно 0800500335 або 386 (з мобільного)

четвер, 10 серпня 2017 р.

Методичні рекомендації «Небезпечні квести для дітей: профілактика залучення»


Методичні рекомендації «Небезпечні квести для дітей: профілактика залучення» – актуальна відповідь небайдужих педагогів/педагогинь, психологів/психологинь, громадських активістів/ок на загрозливу ситуацію, яка почала поширюватися в Україні в дитячому середовищі з середини 2016 року.

Йдеться насамперед про так звані «смертельні квести», які ширилися соціальною мережею «ВКонтакте».

Варто розуміти, що поширення цих небезпечних квестів відображає проблеми, які є не лише в дітей, а й у суспільстві загалом, насамперед у ставленні дорослих до дітей.

Нерозуміння, неувага до дитячого життя, невиділення часу, байдужість до проблем, які хвилюють дітей, зверхність або, навпаки, надмірний контроль та гіперопіка, накопичуючись, призводять до формування закритості дитини, відчуття в неї самотності та непотрібності, пошуку можливих виходів з таких ситуацій відповідно до її рішень та можливостей.

Один  з таких шляхів, відомий з давних часів, – втеча від реальності, який у наші часи спростився завдяки створенню віртуального світу, віртуальних друзів, віртуального спілкування та віртуального життя, в якому і смерть здається віртуальною.

У цих методичних рекомендаціях не висвітлюються питання, хто і яким чином заробляє на таких квестах, створює і поширює їх, залучаючи нових і нових дітей. Їхня мета інша.

По-перше, привернути увагу педагогів/педагогинь до цієї проблеми, надавши інформацію про неї. По-друге, надати практичні інструменти, які мають допомоги педагогічним працівникам/цям у спілкуванні з колегами/колежанками, в роботі з дітьми та батьками, в розмовах на такі непрості теми, як цінність людського життя і суїцидальна поведінка, повага до себе та до інших, розуміння та вміння говорити про власні проблеми.

Методичні рекомендації мають допомогти і шкільним офіцерам поліції у проведенні уроків та бесід зі школярами, в реагуванні на такі випадки в разі виявлення.

Окрему  увагу  приділено  висвітленню  діяльності  Національної   дитячої «гарячої лінії», яка працює з 2013 року на базі Громадської організації «Ла Страда-Україна» і приймає дзвінки від дітей та дорослих з різних куточків України. На Національній дитячій «гарячій лінії» консультують компетентні у дитячих питаннях психологи/ні, юристи/ки, соціальні працівники/ці та соціальні педагоги/ні.

Коло питань, з яких надаються консультації, досить широке і формується на основі отримуваних запитів від абонентів, в тому числі щодо звернень стосовно проходження смертельних квестів у соціальних  мережах.

У травні 2017 року Верховна Рада України в переліку санкцій проти Росії за агресивні військові дії та окупацію частини територій Луганської та Донецької областей, анексію Криму обмежила доступ до користування низкою  російських інтернет-ресурсів, у тому числі мережею «ВКонтакте».

Цей крок, без сумніву, знижує рівень загрози для дітей, але не ліквідує її повністю, бо творці небезпечних квестів для досягнення своєї чорної цілі – руйнування дитячих душ та життів – зможуть винайти способи обійти заборони та дістатися дітей. Тому покладатися тільки на технічні обмеження не  можна.

Методичні рекомендації «Небезпечні квести для дітей: профілактика залучення» розроблено колективом авторів; це вже не перший результат ефективної співпраці громадської організації «Ла Страда–Україна», Міністерства освіти і науки України, Національної академії педагогічних наук України, Українського науково-методичного центру практичної психології і соціальної роботи, Дитячого Фонду ООН ЮНІСЕФ, до якої долучилася Національна поліція України, зокрема шкільні офіцери поліції та Департамент боротьби з кіберзлочинністю.

Раніше було підготовлено видання «Соціально-педагогічна та психологічна робота з дітьми у конфліктний та постконфліктний період. Методичні рекомендації» (2014), «Правила безпеки та можливості отримання допомоги у період конфлікту в Україні. Методичні рекомендації» (2014), «Соціально-педагогічна та психологічна допомога сім’ям з дітьми в період військового конфлікту: навчально-методичний посібник» (2015), «Агресія. Анексія. Конфлікт. Соціально-педагогічна та психологічна відповідь на виклики для дітей. Методичні рекомендації для педагогів дошкільних навчальних закладів» (2016), «Розбудова миру. Профілактика і вирішення конфлікту з використанням медіації: соціально-педагогічний аспект»  (2016).

Матеріали розроблялись та обговорювались за участю медіаторів/медіаторок Національної мережі медіаторів і тренерів/тренерок Національної тренерської мережі громадської організації «Ла Страда–Україна» на Всеукраїнських навчально-методичних семінарах (28 лютого – 1 березня та 19–20 квітня 2017 року) і пройшли апробацію під час проведення занять і заходів з дітьми, педагогами та  батьками.

Ми будемо вдячні  читачам  та  користувачам  за  відгуки  та  побажання, які просимо надсилати за адресою: 03113, Київ-113, а/с 26, тел./факс: +380 44 205 36 95, E-mail: info@la-strada.org.ua.

Катерина Левченко,
президентка ГО «Ла Страда–Україна», доктор юридичних наук

Книгу «Методичні рекомендації «Небезпечні квести для дітей: профілактика залучення» можна завантажити за посиланням: http://la-strada.org.ua/ucp_mod_library_showcategory_96.html