суботу, 19 серпня 2017 р.

З початку року в Україні зареєстровано 60 тисяч заяв, пов'язаних із насильством у сім'ї

З початку 2017 року слідчі підрозділи закінчили понад 400 кримінальних проваджень, пов'язаних із насильством в сім'ї. Про це повідомила прес-служба Нацполіції України.

Заступник начальника аналітичного управління Департаменту організаційно-аналітичного забезпечення та реагування Нацполіції Борис Вежнавець зазначив, що в 2017 році поліція зареєструвала майже 60 тисяч заяв, пов'язаних з насильством в сім'ї. Наразі слідчі підрозділи закінчили 439 кримінальних проваджень.

"На профілактичний облік з початку року поставлено майже 35,5 тисяч людей, схильних до вчинення насильства в сім’ї. Також до сімейних кривдників застосовані різні спеціальні запобіжні заходи. Зокрема, офіційне попередження про неприпустимість вчинення насильства у сім’ї винесено понад 35 тисяч особам", – сказав керівник аналітичного Управління. 

За його словами, захисний припис після отримання офіційного попередження про неприпустимість вчинення насильства у сім’ї винесено 3 231 людині. Нацполіція направила до кризових центрів 2 199 громадян з тим, щоб вони пройшли корекційні програми.  А для реабілітації до спеціалізованих установ — 397 постраждалих від насильства в сім’ях.  

"Аналіз як осіб, які вчинили кримінальні правопорушення, так і потерпілих від їх дій, підтверджує ґендерний характер цього явища. Так, 313 злочинців, або 90% від їх загальної кількості (348 осіб) — дорослі люди чоловічої статі, а 293 з 411 жертв (або 71%) — жінки", - наводить дані Борис Вежнавець. 

За словами Бориса Вежнавця, за результатами розгляду адміністративних правопорушень, передбачених ст. 173-2 КУпАП (вчинення насильства в сім'ї, невиконання захисного припису або непроходження корекційної програми), 974 людей отримали попередження. Адміністративного арешту зазнали 1 339 людей, 274 людей - оштрафували.

 
Як коментує ці дані Ірина Виртосу, координаторка кампанії "Насильство: Мовчати не можна говорити", головна редакторка сайту Центру інформації про права людини, ці показники лиш зафіксована статистика, реальна ж кількість випадків домашнього насильства значно більше. Експертка також відзначила посилену увагу до проблеми з боку поліції.

"Не може не тішити той факт, що представники Нацполіції все частіше повідомляють статистику саме по домашньому насильству, відокремлюючи від інших порушень. Також викликає інтерес експеримент "ПОЛІНА", коли на виклики по домашньому насильству приїжджає мобільна група, яка навчена реагувати на факт насильства в сім'ї, надавати фахову допомогу й супроводжувати потерпілу особу. За словами заступниці МВС Анастасії Дєєвої, поки впроваджується цей експеримент у трьох областях - Києві (Дарницький район), Одесі (Малинівський район) та Сєвєродонецьку Луганської області. І перші результати будемо мати вже восени. Однак це лиш частка того, що зобов'язана робити держава. Усе так само бракує мережі притулків для потерпілих, не уніфіковане українське законодавство, зрештою, відкладається щораз ратифікація Стамбульскої конвенції...", – прокоментувала Ірина Виртосу. 

Нацполіція також повідомляє, що впродовж 2017 року за кримінальними провадженнями направленими до суду, потерпілими від злочинних посягань визнано майже 77 тисяч жінок. Що становить 38% від загальної кількості потерпілих.

"До найбільш розповсюджених кримінальних правопорушень, у яких жінки стають жертвами, відносяться зґвалтування (88%), торгівля людьми (77%), грабежі (44%), розбої (40%) та крадіжки (38%)",- каже Борис Вежнавець.

Водночас він переконаний, що систематичні превентивні заходи упродовж 5 років зменшили кількість тяжких та особливо тяжких злочинів, стосовно жінок. Зокрема, умисних вбивств, тяжких тілесних ушкоджень, грабежів.  

Джерело: 
https://humanrights.org.ua/material/u_2017_roci_vid_zvaltuvan_torgivli_ljiudmi_grabezhiv_rozbojiv_ta_kradizhok_postrazhdali_77_tisjiach_zhinok

0 коммент.:

Дописати коментар