субота, 22 липня 2017 р.

67% дітей в Україні зазнали цькувань у попередні 2-3 місяці


Протягом останніх трьох місяців 67% дітей в Україні у віці від 11 до 17 років стикалися з проблемою булінгу (цькування). 24% дітей цькували, а 48% навіть нікому не розповідали про ці випадки. Такими є результати дослідження, проведеного UNICEF цього року.

"Булінг - важлива проблема для дітей в Україні… Це тривожні цифри, особливо в той час, коли Україна переживає конфлікт, через який майже 1,6 мільйона людей, у тому числі 220 тисяч дітей, стали внутрішньо переміщеними особами", – йдеться у повідомленні UNICEF.

Дослідження свідчить, що діти, закриті до спілкування. Діти із родин з низьким рівнем прибутку піддаються цькуванню вдвічі частіше за інших дітей.

Окрім цього, внутрішньо переміщені діти є більш вразливими до різних форм насильства, пов'язаного з конфліктом. Це впливає на їхню соціальну поведінку. Економічні труднощі також опосередковано підвищують ризики булінгу та загрожують соціальній інтеграції таких дітей, наголошується у звіті UNICEF.

UNICEF розпочинає кампанію проти цькування. Був заснований сайт stopbullying.com.ua. У ньому школярі та батьки зможуть дізнатися більше інформації про булінг. Сторінка містить інформацію про ознаки булінгу, способи його попередження та способи реагування на нього для батьків та вчителів.
 
 "Діти часто не знають, як самостійно розв'язати певні проблеми. Проблема булінгу – не виняток. Для батьків дуже важливо вміти попередити або належним чином відреагувати на цькування, з яким стикаються їхні діти. Вони мають бути уважними, спілкуватися та підтримувати своїх дітей", – підкреслила Джованна Барберіс, голова представництва UNICEF в Україні.

Дослідження проводили у лютому 2017 року серед дітей 11-17 років по всій Україні. 

Булінг (англ. bully – залякувати, цькувати, задирати) – прояв агресії з подальшим залякуванням особистості і появою можливості її повного підпорядкування собі і своїм інтересам. Така поведінка дає можливість людині самоствердитися за рахунок когось, заслужити собі загальний авторитет.

 "Центр інформації про права людини"

21 липня 2017 року

0 коммент.:

Дописати коментар