пʼятниця, 23 листопада 2012 р.

Органи виконавчої влади, правоохоронні органи та медичні установи об’єднали свої зусилля, щоб вирішити в Україні проблему насильства щодо жінок

25 листопада в світі відзначають Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок. У цей же день розпочинається Міжнародна акція «16 днів проти насильства». В Україні представники різних державних відомств, задіяних у вирішенні проблеми насильства щодо жінок, разом з громадськими організаціями об’єдналися в рамках ініціативи «Свобода від насильства: діємо разом!».

Щорічно в Україні фіксується понад 100 тис. випадків насильства в родинах. У 2011 р. зафіксовано 126 514 таких випадків, причому 90% з них (113 872 випадків) – це насильство  щодо жінок. Але реальна їх цифра, на думку експертів, більша, як мінімум, у 4 рази. Жінки в Україні стикаються з фізичним, сексуальним, психологічним та економічним насильством.

«Щоб зменшити рівень насильства щодо жінок, українське суспільство має, по-перше, змінити ставлення до насильства,– говорить Галина Скіпальська, виконавчий директор Міжнародного благодійного фонду «Українська фундація громадського здоров’я».– Необхідно прийняти нульову терпимість до насильства, коли ніщо не може служити його виправданням – невчасно приготована вечеря, нібито спровоковані жінкою ревнощі чи інша, так би мовити, «неправильна поведінка». Це повинні зрозуміти і жінки, і чоловіки, а також працівники державних служб, які мають допомагати – представники органів виконавчої влади, міліція, соціальні працівники, медики. По-друге, держава має об’єднати зусилля цих структур, щоб вирішити проблему насильства. Між ними необхідно налагодити таку взаємодію, при якій кожен випадок передаватиметься від одного відомства до іншого, залежно від потреб жінки, враховуючи всі обставини. Пілотний проект з такої взаємодії зараз реалізується в м. Києві».

Проблема насильства щодо жінок поширена серед усього українського суспільства, незалежно від соціального становища, рівня достатку чи освіти. Однак є жінки, яким у таких ситуаціях доводиться особливо тяжко – це жінки в складних життєвих обставинах, дівчата й молоді жінки без постійного місця проживання, документів та реєстрації, а також ВІЛ-позитивні жінки. Вони часто позбавлені підтримки рідних та близьких, не мають доступу до державних послуг. Саме тому, забезпечення доступу до необхідних послуг та надання допомоги таким жінкам є одним із важливих напрямів роботи в межах даної ініціативи.

«Зараз, у рамках ініціативи: «Свобода від насильства: діємо разом!» триває робота над міжвідомчим документом – протоколом, який детально регламентуватиме взаємодію між органами виконавчої влади, соціальними працівниками, міліцією та медиками щодо вчасного виявлення випадків насильства та надання ефективної допомоги особам, які постраждали від насильства. Наразі така модель співпраці відпрацьовується в м. Києві. Планується, що після успішної апробації, цей міжвідомчий документ буде затверджений законодавчо»,– підкреслив В’ячеслав Коломієць, заступник Міністра соціальної політики України.

«Справа в тому, що відомства мають ефективно взаємодіяти та передавати випадки один одному,– говорить Валерій Танцюра, директор Київського міського центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді. – Наприклад, міліція, яка приїздить на виклик, має фіксувати всі випадки та обов’язково передати інформацію до інших структур, на які покладено функції з питань попередження насильства в сім’ї. Про випадок має знати соціальна служба, фахівці якої повинні комплексно надати допомогу, порекомендувати звернутися до психолога, юриста чи в громадську організацію. Так само, якщо потерпіла від насильства жінка потрапляє до лікарні, медики за її згодою повідомляють міліцію та соціальну службу».

«На виконання соціальних ініціатив Президента України стосовно повного охоплення увагою держави найуразливіших верств населення до штатів центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді введено додатково 12 тисяч посад фахівців із соціальної роботи,– повідомив  В’ячеслав Коломієць, заступник Міністра соціальної політики України.– Їх діяльність спрямовується на раннє виявлення осіб та сімей, у яких існує ризик потрапляння у складні життєві обставини. Своєчасне виявлення таких осіб і сімей унеможливить потрапляння їх у складні життєві обставини та допоможе запобігти насильству в сім'ях».

Детальніше дізнатися про послуги для потерпілих від насильства жінок, а також отримати консультації можна, подзвонивши на Національну «гарячу лінію» з питань запобігання насильству: 0 800 500 335 (дзвінки в межах України безкоштовні) та 386 (з мобільних операторів МТС, Київстар, Life та Beeline) (функціонує за підтримки Міжнародного жіночого правозахисного центру «Ла Страда – Україна»). 


Джерело: http://www.civicua.org/news/view.html?q=1927150

0 коммент.:

Дописати коментар