понеділок, 25 червня 2012 р.

У Комсомольську відзначили міжнародний День настільних ігор


24 червня 2012 р. в міському парку культури та відпочинку м. Комсомольська (Полтавщина) зібралися місцеві любителі настільних ігор, щоб приєднатися до своєрідного флешмобу міжнародного формату під назвою «День настільних ігор». У місті такий захід відбувся вперше. Те, що проведення збіглося зі святкуванням Дня молоді, організатори вважають знаковим моментом, адже саме прогресивна молодь є рушійною силою сучасного суспільства.

Цьогоріч День настільних ігор уперше пройшов не лише в Комсомольську, а й на території СНД. Надалі його будуть відзначати в останню неділю червня щорічно, принаймні так стверджує ініціатор проведення міжнародного заходу - Асоціація Клубів Настільних Ігор (АКНІ). Тож в останню неділю червня День настільних ігор відбувся в понад 30 містах Росії, України та Казахстану. 24 червня в трьох країнах одночасно люди грали в настільні ігри. Таким чином, ця подія стала своєрідним флешмобом міжнародного формату. Україна була представлена містами Донецьк, Кременчук і Комсомольськ.

Організаторами Дня настільних ігор у Комсомольську стали учасники Клубу соціальної гри «РОДІС» міської ГО «Центр «РОДІС» під патронатом АКНІ. Захід підтримували інтернет-провайдер ТРК «ГОК» та Комсомольська центральна міська публічна бібліотека. Партнерами заходу виступили дві міські громадські організації «Команда Соціально Активних Матерів «МАКОША» та «Товариство захисту прав дітей-інвалідів «Ніжність».Всього учасниками Дня настільних ігор у Комсомольську стали понад 30 городян різного віку. Найменшому учаснику було 5 років, найстаршому 64 роки. Серед гравців був і 34-річний Олег Башаров, досвідчений місцевий «настільник», з родиною та друзями.Сучасний світ настільних ігор не обмежується шахами, шашками, лото, доміно. Останнім часом з'явилося безліч інших цікавих, різнопланових ігор, що дозволяють як зібрати за одним столом всю сім'ю, так і повеселитися від душі з друзями на вечірці. Сьогодні індустрія настільних ігор пропонує багато цікавого не лише для дітей, а й для дорослих. Тож твердження, що настільні ігри – то забавка лише для малечі, що іноді побутує серед пересічних громадян, є звичайним стереотипом, якого прийшов час позбуватися.

Наразі існує вже більше десятка тисяч сучасних настільних ігор різної тематики – стратегічні, економічні, детективні, логічні та ін. В усьому світі існують клуби любителів настільних ігор, є такі клуби і в Україні. Наприклад, у сусідньому Кременчуці вже понад рік функціонує клуб «Рандом», члени якого регулярно збираються, щоб разом весело і з користю провести дозвілля. Ця добра справа зароджується також і в Комсомольську.

Організатори заходу мали на меті привернути увагу комсомольчан до настільних ігор, як до одного із засобів цікавого й змістовного спілкування, який є доброю альтернативою проведенню дозвілля за чаркою горілки чи пляшкою пива. Також учасники флешмобу підтримують ідею зародження нової традиції – щорічного проведення у Комсомольську Дня настільних ігор. Тож під час заходу розповідали про сучасні настільні ігри городянам, які досі ще не були знайомі з ними. Цільовою аудиторією Дня настільних ігор стали відвідувачі міського парку культури та відпочинку, а також місцеві ЗМІ.

Організатори заходу висловлюють вдячність Петру Шабанову за допомогу в організації відеознімання.

***Довідково:

АКНІ http://aknir.org/ була створена з ініціативи керівників клубів з 10-ти міст Росії
в грудні 2011 р. з метою розвитку клубного руху та популяризації настільних ігор в Росії й країнах СНД. Керівник - Сергій Овчаренко (м. Москва). Наразі до складу АКНІ входять понад 80 клубів з Росії, України та Казахстану.

Одним із членів АКНІ є Клуб соціальної гри «РОДІС» з українського міста Комсомольська. Адже одним із напрямків його роботи є настільні ігри http://www.rodis.org.ua/2012/02/1.html Клуб був створений в лютому 2012 р. з ініціативи сектору роботи з молоддю міської ГО «Центр «РОДІС» (керівник клубу Володимир Дмитренко). В холодну пору року зустрічі проходили в приміщенні Комсомольської центральної міської публічної бібліотеки, з травня учасники грають в форматі «open-air». Сьогодні клуб об’єднує вже понад 25 комсомольчан з числа підлітків, молоді та дорослих.

2 коммент.:

РОДІС сказав...

У Комсомольську відзначили Міжнародний День настільних ігор http://www.civicua.org/news/view.html?q=1847245

РОДІС сказав...

День настольных игр, Комсомольск. http://aknir.org/news/26062012-1/

Дописати коментар