понеділок, 2 квітня 2012 р.

2 квітня Всесвітній день поширення інформації про проблеми аутизмуВід аутизму страждають 67 млн. осіб у всьому світі

"Аутизм – це досить складна та незрозуміла для широкого загалу інвалідність з широким спектром проявів. Діти та дорослі, що живуть з аутизмом – а це по суті інваліди, - несуть подвійний тягар. На додаток до щоденної проблеми інвалідності, ці люди стикаються з негативним ставленням суспільства, недостатньою підтримкою з вирішенням їх проблем, а в деяких випадках з яскраво вираженою дискримінацією" (зі звернення Генерального секретаря ООН).

Всесвітній день поширення інформації про проблему аутизму покликаний забезпечити більш глибоке розуміння про проблему аутизму та сприяти приєднанню всіх країн-членів ООН до Конвенції про права інвалідів. Об'єднавши наукові дослідження та інформаційно-просвітницькі зусилля, ми зможемо забезпечити дорослих і дітей з обмеженими можливостями підтримкою та повною інтеграцією в діяльність суспільства. Заходи, які проводитимуть в цей день, допоможуть повсюдно поширити знання про епідемію аутизму та нададуть інформацію про важливість раннього діагностування та раннього втручання.

В Україні 2 квітня батьки дітей-аутистів протестували біля Міністерства охорони здоров'я. Вони вимагали від чиновників скасувати норму, за якою їхнім дітям після досягнення повноліття, ставлять діагноз - шизофренія. Адже в Україні, на відміну від багатьох інших країн, й досі аутизм не вважається причиною інвалідності у дорослих http://5.ua/newsline/232/0/89337/Ранній дитячий аутизм - особлива аномалія психічного розвитку, якій характерні стійкі і своєрідні порушення комунікативної поведінки, емоційного контакту дитини з навколишнім світом і вміння правильно реагувати на зовнішні ситуації. Основна ознака аутизму, неконтактність дитини, виявляється зазвичай рано, вже на першому році життя, але особливо чітко у віці 2-3 років в період першої вікової кризи.

Аутизм: сигнали небезпеки http://www.uoz.dp.ua/home/zahoditapodii/628-2-.html :

Присутність таких ознак вказує на те, що дитина перебуває у групі ризику та потребує обстеження, щоб упевнитися в її нормальному розвитку. Якщо у вашої дитини присутня бодай якась з цих ознак, будь ласка, негайно зверніться до педіатра або до сімейного лікаря для отримання консультації:

* Не посміхається, не проявляє теплих і радісних почуттів у віці 6 місяців і більше

• Не повторює за дорослими звуки, не посміхається у відповідь на усмішку, не проявляє емоції за допомогою міміки у віці від 9 місяців

• Відсутність дитячого белькотіння у віці 12 місяців

• Відсутність звичайних жестів, таких як вказати пальцем, продемонструвати, витягнути руку, щоб дотягнутися або помахати на прощання, у віці 12 місяців

• Не знає жодних слів у віці 16 місяців

• Відсутність осмислених фраз із двох слів (без наслідування або повторення) у віці 24 місяців

• Відсутність реакції на звернення під назвою у віці 10 місяців

• Будь-яка втрата мови (або лепету) яких соціальних навичок у будь-якому віці.

Далі за кваліфікованою порадою варто звернутися до дитячого психіатра.

0 коммент.:

Дописати коментар