четвер, 28 липня 2011 р.

Багатодітні сім’ї, утворені шляхом повторного шлюбу, отримали право на пільги


Згідно з новою редакцією статті 1 ЗУ «Про охорону дитинства», багатодітною визнається сім’я, в якій подружжя (чоловік та жінка) перебуває в зареєстрованому шлюбі, разом проживає та виховує трьох і більше дітей, у тому числі кожного з подружжя, або один батько (одна мати), який (яка) проживає разом з трьома і більше дітьми та самостійно їх виховує. З 1 січня 2012 року ввійде в дію положення, що до складу багатодітної сім’ї включаються також діти, які навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах до закінчення цих навчальних закладів, але не довше, ніж до досягнення ними 23 років.

Щоб користуватися пільгами, передбаченими законодавством, батьки та діти з багатодітних сімей повинні отримати посвідчення. Такі посвідчення видають відділи соціальної роботи міських центрів соціальних служб для сімей, дітей та молоді за реєстрацією одного з батьків.

*Від Української Гельсінської спілки з прав людини:
Нагадаємо, на початку осені 2010 року сім’ям, які утворені шляхом повторного шлюбу одного з батьків та спільного виховання трьох і більше дітей від попередніх шлюбів без їх усиновлення почали відмовляти у внесені у реєстр багатодітних сімей. А також у видачі відповідного посвідчення, яке є документом на підставі якого надаються пільги для таких родин.

Підставою відмови стало роз’яснення Міністерства юстиції України від 5 травня 2010 року №4254-0-26-10-21 від 25.05.2010 року.

Відповідно до вищезазначеного листа багатодітною є сім’я, в якій виховується троє і більше дітей (рідних, усиновлених та дітей, над якими встановлено опіку чи піклування). А отже, згідно із цього роз’яснення випливає те, що більше не вважаються багатодітними сім'ї утворені шляхом повторного шлюбу одного з батьків та спільного виховання трьох і більше дітей від попередніх шлюбів без їх усиновлення.

З цього приводу Українська Гельсінська спілка з прав людини зверталася до Міністерства юстиції й отримала відповідь, що вони насправді не робили висновку стосовно категорій сімей, які не відносяться до багатодітних сімей. А відповідальність за все це несе Міністерство у справах сім’ї, молоді та спорту. Крім того, Мінюст зазначив, що листи міністерства не є нормативно-правовими актами, і що вони мають лише роз’яснювальний характер.

Джерело http://www.vsirivni.com.ua/news/bagatod-tn-s-m-utvoren-shlyakhom-povtornogo-shlyubu-otrimali-pravo-na-p-lgi

0 коммент.:

Опублікувати коментар