Дружина «слуги народу» могла вести бізнес на Луганщині й платити податки РФ

Служба безпеки України розслідує можливу причетність дружини народного депутата Олексія Кузнецова («Слуга народу») до бізнесу на тимчасово окупованій Луганщині. Про це свідчить постанова Шевченківського районного суду Києва.

Згідно з рішенням, Аліна Кузнецова організувала протиправний механізм господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором та незаконними органами на окупованій території Луганської області.

«Зазначена діяльність полягала у веденні господарської діяльності з подальшою сплатою податків та зборів до бюджету держави-агресора», – йдеться в постанові.

Прізвища в рішенні не вказані. Та співрозмовник у правоохоронних органах уточнив: мова про Кузнецова та його дружину. За його словами, вона здавала в оренду нерухомість і продавала фармацевтичну продукцію через окремі підприємства.

СБУ кваліфікує дії за статтями 111-1 (колабораційна діяльність) та 258-5 (фінансування тероризму) Кримінального кодексу. Кузнецов на запит не відповів.

Корупційна справа Кузнецова

2 серпня 2025 року НАБУ та САП викрили корупцію під час закупівлі дронів і засобів РЕБ. Президент Володимир Зеленський повідомив про причетність одного нардепа. Джерело в правоохоронцях назвало Кузнецова. Політик вину заперечує.

Партія заявила про призупинення його членства у фракції, але регламент ВР такого не передбачає. Формально Кузнецов лишається «слугой».

4 серпня Вищий антикорупційний суд взяв його під варту на 60 днів із заставою 8 млн грн. Її внесли 1 вересня.

Дружина Кузнецова отримувала виплати як ВПО, але купила в Києві ділянку з маєтком вартістю понад 400 тис. доларів, повідомило джерело.

У корупційній схемі також ексголова Луганської ОВА Сергій Гайдай і військові Нацгвардії. Гайдая звільнили, інших відсторонили.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *