середа, 14 липня 2021 р.

З 16 липня української стане більше

14 липня Конституційний Суд України визнав конституційним Закон України „Про забезпечення функціонування української мови як державної“.

16 липня 2021 року - початок нового етапу втілення закону про державну мову, який забезпечить збільшення присутності державної мови в публічному просторі та зміцнення її статусу як державної.

Цього дня набирають чинності норми, які є важливими для переважної більшості людей, оскільки вони стосуються сфери культури і розваг, туристичної сфери, книговидавництва та роботи книгарень, кіновиробництва, демонстрування фільмів в кінотеатрах і на телебаченні тощо (частини 2-6, 8 статті 23, стаття 26 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної»).


У рамках спільної ініціативи Уповноваженого із захисту державної мови, громадської спільноти "Мова об`єднує!" та громадської організації "Український світ" розроблено інформаційні матеріали (відеоролик, 
аудіоролик, макети постерів для зовнішньої реклами, макети плакатів та банерів) з метою поширення їх в якості соціальної реклами центральними та місцевими телеканалами, радіостанціями, популярними інтернет-ресурсами, а також усіма зацікавленими інституціями і громадянами у будь-який доступний для них спосіб.

Матеріал для вільного завантаження і поширення на цьому сайті.

"Захист мови – це захист національних інтересів України. На 30-му році незалежності у нас немає права на поразки. Особливо приємно, що ми маємо це рішення напередодні 16 липня - другої річниці дії мовного закону та нового етапу імплементації його важливих норм”, - наголосив Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.

0 коммент.:

Дописати коментар