неділя, 30 вересня 2012 р.

30 вересня - День усиновлення

День усиновлення в Україні відзначається 30 вересня, мабуть, не випадково разом із днем християнського свята Віри, Надії, Любові та матері їх Софії. Адже любов, віра і надія, а ще доброта - це все те, що ми повинні дарувати нашим дітям. Дорослі мають пам'ятати про свою відповідальність, піклуватися про кожну дитину і особливо про тих дітей, які залишилися без батьківської опіки.


Як усиновити дитину? Ось кілька кроків, які прописані у Постанові Кабінету Міністрів № 905 від 8 жовтня 2008 року «Про затвердження Порядку провадження діяльності з усиновлення та здійснення нагляду за дотриманням прав усиновлених дітей». Отже, стартуємо.

Крок № 1

Начальник управління у справах дітей Полтавської ОДА Інна Конончук радить: перш ніж починати процедуру усиновлення, потрібно визначитися зі статтю та віком дитини. Після цього ви повинні звернутися до служби у справах дітей за місцем проживання і написати заяву про взяття вас на облік кандидатів в усиновлювачі до служби у справах дітей за місцем проживання.
До заяви додаються такі документи:
 1. Копія паспорта або іншого документа, що посвідчує особу;
 2. Довідка про заробітну плату за останні шість місяців або копія декларації про доходи за попередній календарний рік, засвідчена органами державної податкової служби;
 3. Копія свідоцтва про шлюб, укладений в органах реєстрації актів цивільного стану, якщо заявники перебувають у шлюбі;
 4. Висновок про стан здоров’я кожного заявника, складений за формою згідно з додатком 3;
 5. Засвідчена нотаріально письмова згода другого з подружжя на усиновлення дитини (у разі усиновлення дитини одним з подружжя), якщо інше не передбачено законодавством;
 6. Довідка про наявність чи відсутність судимості для кожного заявника, видана органами внутрішніх справ за місцем проживання заявника;
 7. Копія документа, що підтверджує право власності або користування житловим приміщенням.
Пам’ятайте: якщо ви хочете, аби вас взяли на облік в усиновлювачі, різниця у віці між вами та дитиною, яку хочете всиновити не має бути меншою за 15 років. До того ж, ваше житло має бути в хорошому санітарно-гігієнічному стані з влаштованим окремим спальним місцем та місцем для занять для дитини. Заяву можуть не взяти і елементарно через недописки, описки, переписки та інші «бюрократичні» штучки. Отже, обережніше та уважніше з документацією! У службі її розглядатимуть протягом 10 днів.

Крок 2

Ви вже отримали обліковий номер та реєстраційну картку кандидатів в усиновлювачі. Тепер  можете ознайомитися з банком даних дітей (фото). Дозволяється зустріч з обраною дитиною протягом 10 днів не менше 3 годин на день.

Крок 3

Після встановлення контакту з дитиною вам потрібно звернутися в службу у справах дітей з заявою про бажання усиновити хлопчика чи дівчинку. Будьте уважні: не забудьте взяти у керівника закладу де знаходиться дитина, такі документи:
 • копію свідоцтва про народження дитини; 
 • документи, які підтверджують, що дитина може бути усиновленою;
 • повідомлення закладу охорони здоров’я або навчального закладу, в якому перебуває дитина, про згоду на її усиновлення (за наявності засвідченої нотаріусом згоди батьків на усиновлення дитини, згода закладу охорони здоров’я або навчального закладу, в якому виховується дитина, не надається); 
 • висновок про стан здоров’я, фізичний та розумовий розвиток дитини; 
 • акт про знайомство кандидатів в усиновлювачі з дитиною.

Крок 4

Тепер прийшов момент запитати дитину, чи хоче вона жити з вами (якщо дитина спроможна дати відповідь на таке запитання; якщо ж ні — за неї вирішить комісія з питань захисту прав дитини). Опісля служба готує проект висновку про доцільність усиновлення та відповідність його інтересам дитини. На все це - 10 днів. І, нарешті, подача документів до суду:
 • Заява про усиновлення
 • Висновок про доцільність усиновлення
 • Акт про обстеження житлово-побутових умов
 • Довідки про заробітну плату
 • Копія свідоцтва про шлюб
 • Висновок про стан здоров’я кожного заявника
 • Довідка про наявність, чи відсутність судимості
 • Свідоцтво про народження дитини
 • Свідоцтво про смерть батьків дитини або копію рішення суду про позбавлення їх батьківських прав
 • Нотаріально засвідчену згоду батьків, опікуна чи піклувальника дитини на її усиновлення
 • Згоду дитячого закладу(та згода самої дитини після 10 років)
 • Довідка про невідвідування дитини батьками
 • Висновок про стан здоров’я дитини
 • Акт про встановлення контакту з дитиною
Зразки актів, висновків та направлень можете узяти тут

Крок 5

Отримавши копії рішення суду (через 10 днів з дати винесення рішення), ви зобов’язані особисто забрати дитину з місця її перебування.

Крок 6

Пам’ятайте, тепер вам потрібно отримати свідоцтво про усиновлення та нове свідоцтво про народження дитинив органах реєстрації актів цивільного стану. Запис про дитину потрібно внести в паспорт. Ще одне — зареєструйте усиновлену дитину за місцем вашого проживання у паспортному столі.

Крок 7

Живіть дружно та щасливо!

Каріна ТЮТЮННИК, «Полтавщина»
Джерело:  http://www.poltava.pl.ua/news/17634/

1 коммент.:

РОДІС сказав...

26 тисяч дітей в Україні підлягають усиновленню http://www.civicua.org/news/view.html?q=1892941

Дописати коментар