П’ятеро українців, які перебувають на борту лайнера Hondius, де зафіксували летальні випадки хантавірусу, почуваються добре. Про це повідомило Міністерство закордонних справ у коментарях джерелам.
Стан здоров’я екіпажу
Посольство України в Нідерландах підтримує контакт з компанією-оператором судна. Лайнер прибуде на Канарські острови Іспанії 9 травня. Після прибуття медичні фахівці обстежать усіх пасажирів та членів екіпажу.
“По прибутті судна буде проведено медичне обстеження всіх пасажирів і членів екіпажу. Стан здоров’я п’яти громадян України, членів екіпажу MV Hondius, задовільний, ознаки захворювання у них не виявлено”, – зазначили в уряді.
Що відомо про хантавірус
Хантавірус – рідкісне респираторне захворювання, яке передається від гризунів, переважно мишей і щурів, через сечу чи послід. Воно провокує кровотечі, лихоманку і може призвести до смерті. Зазвичай не поширюється між людьми, окрім рідкісних випадків тісного контакту.
За даними Центрів контролю та профілактики захворювань США (CDC), летальність сягає 38% серед тих, у кого розвинулися респираторні симптоми.
Випадки в Україні
- Вперше хантавірус зафіксували в Львівській області у січні 2021 року.
- Поодинокі випадки траплялися у 2024–2025 роках, повідомляли представники МОЗ.