Європейські країни відмовили Україні в ракетах Patriot

Деякі європейські партнери Києва відмовилися передати власні запаси ракет PAC-3 для систем Patriot. Обладнання за програмою PURL не відповідає вимогам України.

Київ майже вичерпав запаси таких ракет. На початку року адміністрація Дональда Трампа просила європейські держави поділитися запасами. Частина країн відмовилася через побоювання за власну оборону.

Команда Трампа не перенаправляла обіцяне обладнання з 28 лютого — початку війни проти Ірану.

Підтримка ППО та нові рішення

11 травня міністр оборони Михайло Федоров подякував Німеччині за допомогу в посиленні протиповітряної оборони. 8 травня представник Повітряних сил Юрій Ігнат заявив про нестачу ракет для Patriot, IRIS-T та інших систем.

На зустрічі в форматі Рамштайн у квітні партнери погодили 4 млрд доларів на ППО та понад 1,5 млрд на дрони. П’ять країн зробили нові внески в PURL. Рішення ЄС розблокувати кредит на 90 млрд євро дозволить оплатити ракети PAC-3, повідомила посол Ольга Стефанішина.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *