понеділок, 21 грудня 2020 р.

Свято наближається: Що покласти під новорічну ялинку

Вибір подарунку може стати неабиякою дилемою. При чому як для малознайомих людей, так і для найближчих родичів. І нічого дивного. Всі ми різні, маємо свої захоплення і потреби. Тож годі шукати універсально хорошого подарунку для всіх.
“Мучитися” треба буде щоразу. Але є кілька загальних порад, які можуть полегшити “муки вибору” та зробити всіх більш щасливими.
Передовсім — налаштуйтеся серйозно. Не думайте, що подарунок є всього-на-всього черговою формальністю. Дослідження психологів свідчать, що це важливий камінчик у будівництві фундаменту стосунків. Люди, які отримували менш бажані подарунки від своїх романтичних партнерів, вважали, що мають менше спільного з цією людиною та гірше оцінювали майбутній потенціал стосунків.
Воно й зрозуміло. Згадайте, як воно було, коли вам дарували щось зовсім недоречне. Ймовірно, ви подумали, що ця людина про вас геть нічого не знає або, що у вас із нею дуже мало спільного. Недоречний подарунок — це підступне зло. Бо він не лише не принесе бажаного ефекту, а може ще й образити на додачу.
🎁 Ці прості рекомендації можуть стати у пригоді, аби не потрапити в халепу 🔽

👉 Зверніть увагу, ким отримувач подарунку є особисто для вас.
Це ваш чоловік чи мама? Краща подруга чи нова колега? Ваш бос або підлеглий? Перед вибором презенту важливо визначити, якою є глибина ваших стосунків і рівень близькості. Тоді ви зможете точніше з’ясувати, наскільки особистим може бути подарунок. Подарувати дезодорант своїй сестрі — одна справа, а от для колеги, з якою ви нещодавно познайомилися, такий подарунок може бути розцінений як грубий натяк.
👉 Відповідайте взаємністю.
Чи обмінювалися ви з цією людиною подарунками раніше? Якщо так, то зверніть увагу на рівень зусиль, які вона доклала, коли дарувала щось вам. Можливо, є сенс відповісти взаємністю. Це звузить кого пошуку можливих варіантів подарунка.
👉 Думайте в ширшому контексті.
Зазвичай, коли люди думають як отримувачі реагуватимуть на подарунок, вони уявляють їх лише в перші 15 хвилин процесу дарування. Як вони розпакують обгортку, що скажуть, як посміхнуться. Рідко хто уявляє, що з цією обновкою людина робитиме в буденному житті. Розуміння, як може знадобитися подарунок в майбутньому, допоможе уникнути купівлі м’якої іграшки, магнітика чи екзотичної кімнатної рослини. Натомість ви можете зосередитися на пошуку чогось більш функціонального.
👉 Не женіться за унікальністю.
Часто, обираючи подарунки, ми зосереджуємося на супер специфічних якостях людини і залишаємо поза увагою її більш загальні, але не менш важливі інтереси. Через це у бухгалтерів вдома десятки примірників Бюджетного кодексу, у вчителів географії полички надломлюються від глобусів, а у кухарів вже немає куди ставити кухонне приладдя. Багато людей насправді бажають базові речі, як то новий одяг, крем чи парфум. Подумайте, що б із таких речей хотілося отримати вам. Можливо, ним також зрадіє людина, якій ви підбираєте подарунок.
👉 Любов не купиш за гроші.
Дослідники виявили, що люди схильні переоцінювати співвідношення ціни
подарунка та почуття вдячності за нього. Великі витрати не є запорукою того, що ці речі сподобаються. Насправді люди, які отримують подарунки, оцінюють їх не за вартістю, а за тим, наскільки вони враховують саме їхні потреби та інтереси.
👉 Спитайте людину, що вона хоче.
Чомусь ми соромимося це запитувати або просто хочемо залишити місце для сюрпризу. Звісно круто, коли вдалося придбати саме той подарунок, який приємно здивує одержувача. Але якщо ви не впевнені, що це саме “воно”— краще не ризикуйте. Ви принесете набагато більше задоволення, якщо подаруєте річ, котру людина попросила. Аніж зробите сюрприз, але вона ніколи не буде ним користуватися.
👉 Деякі люди кажуть, що їм нічого не потрібно, але це не означає, що вони хочуть у подарунок “нічого”.
Комусь у житті пощастило вже мати все, що їм би хотілося. Цих людей не здивуєш ані прикольним ґаджетом, ані затишним предметом інтер’єру. Однак, це не виключає того, що їм може сподобатися новий досвід або просто допомога чи ваша весела компанія.
👉 Віддавайте перевагу корисним подарункам.
Намагайтеся утриматися від купівлі яскравих прикольних речей, які дарують лише миттєве задоволення. А решту свого земного шляху проводять у шухляді. Так буде корисніше і для вас, і для людини, якій даруєте, і для планети. Натомість зосередьтеся на корисних речах, навіть, якщо в момент дарування вони не виглядатимуть ефектно та їх не можна буде постити в сторіз. Уявлення про користь тих чи інших речей у кожного своє, але ось кілька більш-менш загальних прикладів, які можуть допомогти вам у пошуках👇
🔸 Підписка на цікавий журнал чи стрімінговий сервіс будуть дуже актуальними у багатьох випадках 😎
🔸 Близькій людині ви можете запропонувати зробити щось корисне для здоров’я. Наприклад, це може бути оплата вакцинації, адже є важливі щеплення, які поки що не доступні безкоштовно в Україні. Але, так само як і “обов’язкові” безоплатні вакцини, вони роблять добру справу та допомагають жити здоровим життям.
🔸 Не поспішайте дарувати солодощі дітям. Вони дуже шкодять здоров’ю. А якщо хочете зробити подарунок їхнім батькам, то у вас є дуже широке коло для маневрів.
Наприклад, можна подарувати одяг. Діти швидко ростуть і ніколи не буде зайвим мати пару бодіків чи чоловічків у шафі “на виріст”. Крім того, можна подарувати просто смачну їжу чи якісні напівфабрикати, адже з маленькою залишається обмаль часу на кухню. Подаруйте свою допомогу з дитиною — залиштеся з нею, поки батьки сходять розвіятися. Сертифікат у клінінговому сервісі чи просто допомога по хатній роботі також будуть дуже корисними.
🔸 Не забувайте про класичний безпрограшний варіант подарунку — книжку. Тут звісно ще слід влучити з жанром і тематикою, які зацікавлять людину. Але, якщо ви оберете щось про здоров’я, то не програєте. Адже допоможете людині краще дбати про себе та поширите здоровий глузд в Україні. Одна з таких книжок — це “Мочи Манту” 👉
Нехай святковий шопінг проходить вдало і, що головне — корисно!

Джерело: Уляна Супрун.

0 коммент.:

Дописати коментар