субота, 1 грудня 2018 р.

Відбулося 9-те заняття Безкоштовних курсів української мови у місті Горішні Плавні


1 грудня відбулося чергове заняття Безкоштовних курсів української мови у місті Горішні Плавні. Спершу, по традиції, обмінялися новинами. Серед них була й про черговий з’їзд головної Національної спілки письменників України. 

Йшлося про подальший розвиток сучасної української літератури та книговидавництва.Всіх вразив наймолодший слухач курсів, який не лише представив власну численну колекцію фігурок динозаврів, а й презентував її українською, використовуючи різноманітні прикметники.Саме прикметники і стали основною темою заняття. Зокрема, детально розібрали утворення вищого та найвищого ступенів порівняння якісних прикметників. Тепер слухачі знатимуть, що правильно говорити не «самий розумний» (калька з рос.), а «найрозумніший», «розумніший за всіх», «найбільш розумний» тощо. Торкнулися правил вживання й інших розрядів прикметників. Вправлялися письмово та усно.Спілкувалися на тему прийдешнього свята Дня Збройних Сил України, яке відзначатиметься 6 грудня. Представляли анотації прочитаних книг.Спасибі Нігіні Стогній за фото. Дякуємо міській центральній бібліотеці за підтримку. Фото в альбомі https://www.facebook.com/media/set/?set=oa.2010296779087313&type=3 Домовилися, що наступне заняття відбудеться за два тижні – 15 грудня о 14.00.Домашнє завдання:

1. Дібрати по 5 прикметників до іменників: «акваріум», «асфальт», «верблюд», «комбайн», «секунда», «кукурудза», «гербарій», «театр». Для якісних прикметників – утворити всі можливі ступені порівняння. З одним із 5-ти словосполучень скласти речення (всього 8 речень).

2. З букв одного слова утворити якомога більше нових слів: «айстри», «акваріум», «демонстрація», «екскурсія», «електрика», «жайворонок», «квартира», «колектив».

3. Підготувати анотацію до прочитаної книги.

0 коммент.:

Дописати коментар