вівторок, 10 липня 2018 р.

Як захистити дітей від нещасних випадків

Щороку на Полтавщині внаслідок небезпечних подій гинуть і травмуються діти. У 2017 році в області загинуло 20 дітей і отримали травми 155. З початку 2018 року вже загинуло 7 неповнолітніх, травмувалось 116.

Серед дитячої смертності від травматизму перше місце займає утоплення. Цьогоріч 5 неповнолітніх втопилося на водоймах області. Серед дитячого травматизму найчастіше зустрічається побутовий. 


Малі діти отримують ушкодження під час падіння з висоти, зокрема з вікон, спираючись на москітну сітку. Дістають опіки, проливаючи на себе гарячу рідину, доторкаючись до гарячого. Отруюються, вживаючи самостійно медичні препарати та засоби побутової хімії. 

Діти молодшого і середнього шкільного віку травмуються під час падіння з дерев, гойдалок, катаючись на роликах, отримують укуси тварин, потрапляють в дорожньо-транспортні пригоди тощо. 

Підлітки дістають важкі травми, часто несумісні з життям, через ігри на залізниці. Залазячи на дахи електропоїздів, неповнолітні потрапляють під високовольтну контактну лінію електропередач і уражаються електричним струмом.

Безпека дітей залежить від батьків. Тож, шановні батьки! Давайте дітям чіткі знання і вміння, як діяти в тій чи іншій небезпечній ситуації. Виховуйте у дітей навички безпечної поведінки, демонструючи на власному прикладі обережність у поводженні з вогнем, газом, водою, побутовими електроприладами тощо. 


Дотримуйтесь наступних правил безпечної поведінки:
 1. Не залишайте сірники та запальнички у доступному для маленьких дітей місці. Намагайтеся не залишати дитину одну на довгий час.
 2. Приберіть подалі ліки та побутову хімію, щоб дитина не могла їх дістати.
 3. Встановіть на металопластикові вікна фіксатори, не дозволяйте дітям сидіти або гратися на підвіконні.
 4. Не залишайте дитину у спекотний день саму в автомобілі, адже вона може отримати тепловий удар.
 5. Поясніть правила поведінки на проїжджій частині.
 6. Не дозволяйте дітям самостійно відпочивати біля водойм, не залишайте їх без нагляду у воді та біля води.
 7. Нагадуйте дітям правила поводження з побутовим газом під час користування газовими плитами.
 8. Розкажіть про випадки виявлення незнайомих підозрілих предметів, які можуть бути вибухонебезпечними. Вивчіть разом з дитиною алгоритм дій у такому випадку.
 9. Навчіть дитину, як поводитися на вулиці в присутності тварин, особливо безпритульних.
 10. Розкажіть як реагувати на прохання та дії незнайомих людей.
 11. Вивчіть з маленькою дитиною її прізвище, ім’я, по батькові, домашню адресу.
 12. Навчіть дитину як треба себе поводити, якщо вона загубилась (як кликати на допомогу, яку інформацію про себе говорити).
 13. Вивчіть з дітьми номери телефонів екстрених служб: «101» - пожежно-рятувальна служба, «102» - поліція, «103» - швидка медична допомога, «104» - служба газу.
Джерело: Управління з питань цивільного захисту Полтавської ОДА

0 коммент.:

Дописати коментар