середа, 26 жовтня 2016 р.

Призначення допомоги при народженні дитини


Кому призначається допомога при народженні дитини?
 
Допомога при народженні дитини надається одному з батьків дитини, опікуну, які постійно проживають разом з дитиною, з метою створення належних умов для її повноцінного утримання та виховання.

Куди та які документи надаються для призначення допомоги при народженні дитини?
 
Допомога при народженні дитини призначається і виплачується управлінням соціального захисту населення за місцем реєстрації одного з батьків (опікуна). 

Допомога може бути призначена за міцем фактичного проживання за умови подання довідки про неодержання зазначеної допомоги за місцем реєстрації.
 
Для призначення допомоги до управління соціального захисту населення за умови пред'явлення паспорта або іншого документа, що посвідчує особу, подається:
   - заява одного з батьків (опікуна), з яким постійно проживає дитина, що складається за формою, затвердженою Мінсоцполітики;
   - копія свідоцтва про народження дитини (з пред'явленням оригіналу). 

Опікуни подають копію рішення про встановлення опіки.
 
Жінки, які мають зареєстроване місце проживання на території України і народили дитину під час тимчасового перебування за межами України, подають видані компетентними органами країни перебування і легалізовані в установленому порядку документи, що засвідчують народження дитини, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України.

Термін звернення за призначенням допомоги при народженні дитини:
 
Допомога при народженні дитини призначається за умови, що звернення за її призначенням надійшло не пізніше ніж через 12 календарних місяців після народження дитини. 

Розмір допомоги:
 
Допомога при народженні дитини (яка народилась після 30 червня 2014 року) надається у загальному розмірі 41280 грн.
 
Виплата допомоги здійснюється:
   - одноразово у сумі 10320 грн.;
   - решта суми допомоги виплачується протягом наступних 36 місяців рівними частинами по 860 грн. на місць.
 
У разі народження (встановлення опіки) двох і більше дітей допомога надається на кожну дитину.
 
Особам, які на 30 червня 2014 року, мали право на отримання допомоги при народженні дитини у розмірі встановленому на першу дитину, після досягнення дитиною двох років на наступні 12 місяців призначається щомісячна допомога у розмірі 130 грн. У разі працевлаштування отримувача допомоги, виплата допомоги у розмірі 130 грн. припиняється.

Підстави припинення виплати допомоги при народженні дитини:
   
Виплата допомоги припиняється у разі:
   - позбавлення отримувача допомоги батьківських прав;
   - відмови отримувача допомоги від виховання дитини;
   - відібрання дитини в отримувача допомоги без позбавлення батьківських прав;
   - тимчасового влаштування дитини на повне державне утримання (крім дітей, які народилися під час перебування матері в слідчому ізоляторі або установі виконання покарань за умови перебування дитини разом з матір'ю;
   - припинення опіки або звільнення опікуна від його повноважень щодо конкретної дитини;
   - перебування отримувача допомоги у місцях позбавлення волі за рішенням суду;
   - усиновлення дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування;
   - смерті дитини;
   - смерті отримувача допомоги;
   - нецільового використання коштів і незабезпечення отримувачем допомоги належних умов для повноцінного утримання та виховання дитини;
 
Виплата допомоги припиняється з місяця, що настає за місяцем, в якому виникли зазначені обставини.
    
Контроль за цільовим використанням державної допомоги здійснюється працівниками центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, які у разі встановлення факту нецільового використання коштів подають управлінню соціального захисту населення, пропозиції щодо припинення її виплати.
     
Виплата допомоги поновлюється, якщо один з батьків (опікун), що фактично здійснює догляд за дитиною звернувся протягом 12 місяців після припинення виплати допомоги до управління соціального захисту населення з письмовою заявою.
    
Районні (міськими) управління соціального захисту населення проводять нарахування та сплату єдиного внеску, зокрема, за осіб, які доглядають за дитиною до досягнення нею трирічного віку та відповідно до закону отримують допомогу при народженні дитини.
     
Виплата допомоги проводиться щомісячно після надходження субвенції з бюджету за поточний місяць через поштові відділення зв'язку або через уповноважені банки. Субвенція з державного бюджету надходить двічі на місяць до 10 та до 25 числа місяця.

Джерело: Департамент соціального захисту населення Полтавської ОДА

0 коммент.:

Дописати коментар