середу, 10 серпня 2016 р.

З цього навчального року старшокласники навчатимуться за новими програмами з історії України

7 липня 2016 року Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич підписала наказ № 826 «Про затвердження навчальних програм для 10-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів». Процедуру оновлення також пройшла програма з історії України.

Минулого року Український інститут національної пам’яті ініціював внесення змін до шкільної програми з історії України.  Міністерство освіти і науки створило робочу групу з удосконалення та розвантаження програм.

До її складу увійшли представники урядових, науково-дослідних і навчальних установ, зокрема Українського інституту національної пам’яті з проектом навчальної програми з історії України для 10-11 класів. Після тривалого  обговорення та вдосконалення фахівцями робочої групи, проект було затверджено на засіданні Колегії Міністерства освіти і науки України та відповідним наказом Міністра.

Уперше в старших класах вводяться практичні заняття з уроками узагальнення та тематичного оцінювання. Виділено в окремі теми Українську революцію 1917-1921 років. Тепер період масових репресій та великого терору в Україні здобув справедливу назву – «Встановлення й утвердження радянського тоталітарного режиму (1921-1939 рр.)».

Окрім того, школярі будуть вивчати низку історичних постатей та персоналій, які сприяли розбудові України. У програмі виокремлено і розширено, зокрема, такі події, поняття, факти та терміни:

-    бій під Крутами;
-    етапи трудової та політичної еміграції;
-    війни радянської Росії з Українською Народною Республікою;
-    радянська окупація України;
-    адміністративно-територіальні зміни українських земель протягом усього ХХ столітті;
-    Акт відновлення Української Держави;
-   внесок українського народу у перемогу над нацизмом у Другій світовій війні;
-    українці у військових формуваннях держав Об’єднаних Націй;
-    вводиться поняття «депортація» (депортація з Криму кримських татар та інших народів, а також масові депортації етнічних українців з Польщі в 1944-1946 роках);
-    Українська Гельсінська група та багато іншого.

Програму загальноосвітніх навчальних закладів "Історія "України" 10-11 класів можна переглянути за посиланням http://www.slideshare.net/novagromada/2-storyaukrani1011lipen2016standartakademchnij?ref=http%3A%2F%2Fnp.pl.ua%2F2016%2F08%2Fz-tsoho-navchalnoho-roku-starshoklasnyky-navchatymutsya-za-novymy-prohramamy-z-istoriji-ukrajiny%2F

Джерело: http://np.pl.ua/2016/08/z-tsoho-navchalnoho-roku-starshoklasnyky-navchatymutsya-za-novymy-prohramamy-z-istoriji-ukrajiny/

0 коммент.:

Дописати коментар