середа, 1 жовтня 2014 р.

ІНФОРМАЦІЯ про укриття населення м. Комсомольська та порядок оповіщення при виникненні надзвичайних ситуацій техногенного, природного та воєнного характеру

Для укриття населення Комсомольська від надзвичайних ситуацій техногенного, природного та воєнного характеру створено фонд захисних споруд цивільного захисту, який включає сховища цивільного захисту, підвальні приміщення житлових будинків, що можуть бути використані для укриття населення.

Захисні споруди цивільного захисту розташовані на території Комсомольської міської ради належать до державної, комунальної та приватної форми власності.

Кожна захисна споруда цивільного захисту має балансоутримувача, який відповідає за їх стан. Комсомольська міська рада на балансі не має жодної споруди цивільного захисту.

По місту Комсомольську обліковується певна кількість захисних споруд. Це сховища і протирадіаційні укриття, призначені для захисту працівників працюючої зміни підприємства - балансоутримувача.

Переважна більшість населення міста повинна використовувати для захисту підвальні приміщення, а населення приватного сектору – підвальні, напівпідвальні приміщення та погреби.

Територія Комсомольської міської ради підпадає під зону можливого катастрофічного затоплення, що передбачає евакуацію населення у безпечні райони.

Оповіщення

Головний спосіб оповіщення населення про дії при виникненні надзвичайних ситуацій - це передача повідомлення по мережі проводового мовлення (через радіоприймачі, що знаходяться у квартирах, і зовнішні гучномовці), а також через мережі міського радіовузла зв’язку, кабельного телебачення «ГОК», пересувні автомобілі, оснащені гучномовцями. Для привернення уваги населення в екстремальних випадках перед передачею інформації включаються електросирени.

Запам’ятайте!

Сирени означають сигнал цивільного захисту «УВАГА ВСІМ!».
Почувши такий сигнал, негайно увімкніть гучномовець, радіоприймач або телевізор і слухайте повідомлення з питань надзвичайних ситуацій від центральних та місцевих органів виконавчої влади, їх структурних підрозділів. На кожний випадок підготовлено варіанти повідомлень на можливі надзвичайні ситуації.

Після подачі звукових сигналів (сирени, гудки тощо) передасться мовна інформація про надзвичайну ситуацію. Вислухавши повідомлення, кожний громадянин повинен діяти без паніки і метушні у відповідності з отриманими вказівками.

ПОВІДОМЛЕННЯ ВКЛЮЧАЄ:

інформацію про надзвичайну ситуацію, місце і час виникнення надзвичайної ситуації, територію (райони, масиви, вулиці, будинки тощо), яка потрапляє в осередки (зони) ураження, порядок дій при надзвичайних ситуаціях, іншу інформацію.

ПОВІДОМЛЕННЯ будуть залежати від екстремальних умов, розмірів, тривалості та масштабів можливих наслідків надзвичайних ситуацій, ступеню небезпеки факторів ураження для населення міста та стану рятувальних і невідкладних аварійних і відновлювальних робіт.

КОЖЕН ГРОМАДЯНИН, який знаходиться на роботі, повинен виконувати всі розпорядження керівника цивільного захисту суб’єкта господарської діяльності у відповідності з планом цивільного захисту, а також брати участь у проведенні аварійно-рятувальних робіт у складі формувань або за вказівками органів управління цивільного захисту.

Якщо громадянин знаходиться вдома при виникненні надзвичайних ситуацій, він повинен:

- тримати вдома постійно включеними радіоприймачі, телевізори для того, щоб слухати розпорядження і вказівки з питань надзвичайних ситуацій від центральних та місцевих органів виконавчої влади, їх структурних підрозділів;


- повідомити про отриману інформацію сусідів;


- привести в готовність індивідуальні засоби захисту органів дихання і шкіри.
У разі їх відсутності приготувати найпростіші засоби (повсякденний одяг, взуття, ватно-марлеві пов’язки, плівку тощо);


- постійно тримати при собі засоби індивідуального захисту, а також медичну аптечку, документи, засоби зв’язку, предмети особистої гігієни, запас їжі, тощо;


-провести у квартирі (будинку) протипожежні профілактичні заходи (виключити газ, систему водо-, електропостачання та інше), підвищити захисні властивості квартири: зачинити вікна, ущільнити їх;


- уточнити місце найближчого укриття (підвальне приміщення, тощо) де можна укритися.

ЯКЩО СИГНАЛ ЗАСТАВ ВАС У ТРАНСПОРТІ, ГРОМАДСЬКОМУ МІСЦІ (магазині, палаці культури та творчості, на ринку тощо), необхідно уважно і спокійно вислухати повідомлення, визначитися з найближчим укриттям та укритися в ньому. Якщо є час - якнайшвидше дістатися місця проживання і діяти у відповідності з отриманими вказівками.

Відділ цивільного захисту, мобілізаційної роботи та охорони праці
виконавчого комітету Комсомольської міської ради


Джерело: Офіційний сайт Комсомольської міської ради

0 коммент.:

Дописати коментар