середа, 19 березня 2014 р.

У березні в Україні стартувала просвітницька кампанія проти жорстокого поводження з дітьми

Дослідження щодо ставлення суспільства до проблеми жорстокого поводження з дітьми, що було проведене в Україні у 2013 р. компанією GfK, дозволило виявити суперечність між ставленням опитаних до тілесних покарань та реальною практикою їх застосування. Частина опитаних, які однозначно висловили недоцільність тілесних покарань та необхідність їхньої заборони, вказали, що при вихованні власних дітей вони використовували або використовують тілесні покарання.

Особливо характерним є ставлення до ляпаса (шльопання долонею), адже більшість з тих, хто висловився за необхідність його заборони, самі тим не менше періодично його застосовують при вихованні власної дитини. Певні види тілесних покарань не менш поширені в регіонах, де  більшість опитаних продемонструвала негативне ставлення до таких покарань, ніж в інших регіонах.

Отже, можна припустити, що досить широке застосування таких покарань пов’язане, з одного боку, з тим, що це є звичною, традиційною та певною мірою прийнятною з точки зору суспільної думки практикою, з іншої, – з відсутністю у педагогічному арсеналі значної кількості сімей інших, ефективних методів виховання і контролю поведінки дитини.

З метою попередження фізичного насильства над дітьми та популяризації відповідального батьківства і ненасильницьких методів виховання Український фонд «Благополуччя дітей» протягом березня – листопада 2014 р. проводить кампанію «Зла традиція», в рамках якої передбачено:

-      -  проведення тренінгу (березень, м. Київ) за участю польського експерта організації Fundacja Dzieci Niczyje для фахівців, які працюють з батьками з питань попередження насильства над дітьми. Під час заходу передбачена презентація програми «Без ляпасу: як з любов‘ю та повагою визначати дитині кордони» для проведення просвітницьких занять з батьками (програма додається). Завдяки даній програмі фахівці матимуть змогу надавати підтримку батькам та знання про те, що сприяє правильному та здоровому розвитку дитини, як можна контролювати свої емоції в складних ситуаціях. Програма має успішний досвід впровадження у Польщі та покликана допомогти батькам виховувати своїх дітей без використання насильства;

-     -   проведення чотирьох локальних тренінгів (квітень – липень) за участю українських фахівців з метою презентації програми «Без ляпасу: як з любов‘ю та повагою визначати дитині кордони» для проведення просвітницьких занять з батьками (міста проведення будуть визначені додатково);

-    -   друк та розповсюдження плакату та листівки кампанії, що були розроблені рекламною агенцією Publicis;

-    -   проведення просвітницьких занять з батьками за програмою «Без ляпасу: як з любов‘ю та повагою визначати дитині кордони».

До проведення кампанії планується залучити локальні державні та громадські організації для розповсюдження матеріалів кампанії та проведення просвітницьких занять з батьками.


Джерело:  Український фонд «Благополуччя дітей»

0 коммент.:

Дописати коментар