четвер, 1 березня 2012 р.

Триває І-й Міжнародний литовсько-український конкурс малюнків, плакатів і фотографій "Дружать діти на планеті!"


Конкурс проводиться на території України та Литовської Республіки. Організаторами Конкурсу є Всеукраїнська молодіжна громадська організація «Серце до серця», Український державний центр позашкільної освіти, Литовська громадська організація «Від серця до серця» за сприяння Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, Міністерства внутрішніх справ України, Уповноваженого Президента України з прав дитини, Державної служби молоді та спорту України, а також за підтримки Посольства Литовської Республіки в Україні і Посольства України в Литовській Республіці.

1.Загальні положення конкурсу

1.1. Конкурс малюнків (плакатів) і фотографій проводиться серед учнів 5-11 класів загальноосвітніх учбових закладів, позашкільних установ, студентів 1-3 курсів вищих навчальних закладів України і Литовської Республіки на тему: «Дружать діти на планеті!». Конкурс проводиться в 3-х номінаціях: «Дружба наших країн», «Я і моє здоров'я», «Я і моя безпека».

1.2. Конкурс проводиться в 2 тури. Перший тур проводять освітні установи України і Литовської Республіки. Другий завершальний тур проводить Організаційний комітет, який формується Організаторами Конкурсу.

1.3. Основними цілями і завданнями Конкурсу є:
- формування у молоді активної життєвої позиції, готовності брати участь у суспільному і культурному житті країни та на Міжнародному рівні;
- розвиток культурних, освітніх навичок у юних громадян в рамках співпраці України і Литви;
- підвищення значущості ідеї єдності дружніх країн в очах молодих учасників.

1.4. Для участі у першому турі Конкурсу авторові необхідно підготувати плакат (малюнок) або фотографію, відповідний цілям Конкурсу, і не пізніше 5 квітня 2012 року надати його на розгляд керівництву освітньої установи.

1.5. Роботи переможців першого туру Конкурсу в строк до 18 квітня 2012 року надсилаються до Українського державного центру позашкільної освіти (Україна, м.Київ, Кловський узвіз, 8, 01021) разом із супровідним листом, у якому вказуються прізвище, ім'я учасника, місце навчання, контакти, назва номінації. Фотографії разом із супровідним листом можуть бути надіслані на електронну адресу Конкурсу serceukraina@ukr.net Підсумки фінального туру Конкурсу підводяться не пізніше 18 травня 2012 року.
1.6. Організатори Конкурсу мають право організувати виставку робіт.

2. Вимоги до робіт

2.1. Для участі в Конкурсі необхідно намалювати (виготовити) і представити малюнок (плакат) або фотографію за запропонованими організаторами Конкурсу номінаціями. До участі в Конкурсі допускаються малюнки (плакати), виконані у будь-якій техніці: графіка, гуаш, масло, кольорові олівці, фломастери і т.д. Формат малюнка (плаката) може бути А1, А2, А3. Надіслані на Конкурс малюнки не повертаються і рецензії авторам не видаються. Фотографії допускаються, виконані у будь-якій техніці фоторобіт і будь-якого формату.

2.2. На звороті малюнка (плаката), а також додатково до фотографії мають бути вказані:
- найменування освітньої установи;
- відомості про автора (прізвище, ім'я, по батькові, клас, група, вік, контакти);
- прізвище, ім'я, по батькові художнього керівника.

2.3. Плакат (малюнок), фотографія повинні відображати ідею про необхідність активної участі дітей та молоді в рамках співпраці між Україною і Литовською Республікою.

2.4. Конкурсна робота має бути завершеним, художньо оформленим витвором.

2.5. Роботи, що не відповідають справжнім вимогам, до розгляду не беруться.

3. Учасники Конкурсу.
3.1. Учасниками Конкурсу є діти і молодь за наступними віковими групами:
I - від 10 до 14 років (включно);
II - від 15 до 20 років (включно).

4. Конкурсна комісія (журі)

4.1. Для організації Конкурсу і визначення кращих робіт формується Конкурсна комісія (журі) Конкурсу.
4.2. Журі першого туру Конкурсу (склад журі затверджується вирішенням освітньої установи):
- приймає в установленому порядку роботи;
- здійснює оцінку робіт, представлених на Конкурс;
- своїм рішенням визначає переможців першого туру Конкурсу з кожної з двох вікових груп;
- направляє роботи переможців за віковими групами разом із супровідними листами за вказаною адресою Організаторам Конкурсу.
4.3. Журі другого туру Конкурсу (склад журі затверджується вирішенням Організаторів Конкурсу):
- приймає в установленому порядку роботи;
- здійснює оцінку робіт, представлених на Конкурс;
- своїм рішенням визначає переможців другого завершального туру Конкурсу з кожної з двох вікових груп;
- виготовляє дипломи учасникам Конкурсу, грамоти переможцям Конкурсу;
- організовує урочисте вручення дипломів і коштовних призів переможцям Конкурсу.
4.4. У своїй діяльності журі Конкурсу керуються справжнім Положенням.

5. Порядок підведення підсумків Конкурсу

5.1. При підведенні підсумків журі визначає переможців, що зайняли перше, друге та третє місця за кожною віковою групою і за кожною з 3-х номінацій.

5.2. Критерії оцінки робіт:
- відповідність роботи цілям і завданням Конкурсу;
- оригінальність ідеї;
- художнє виконання плакату (малюнку), фотографій;
- актуальність вирішуваної автором проблеми;
- новизна використовуваного сюжету;
- яскравість і виразність роботи;
- міра інформативності;
- гасло, заклик, слоган.

5.3. Роботи оцінюються за тридцятибальною системою за кожною віковою групою окремо. Загальний бал, що присуджується кожній роботі, визначається як середнє арифметичне (складаються всі оцінки і діляться на кількість голосів членів журі). За результатами робіт, що претендують на перше, друге, третє місця і коштовні призи такі, що набрали однакову кількість балів, проводиться голосування.

5.4. Підведення підсумків Конкурсу оформляється протоколом журі Конкурсу.

5.5. Учасникам Конкурсу вручаються Дипломи учасників Міжнародного конкурсу, переможці Конкурсу нагороджуються дипломами переможців Конкурсу і коштовними призами.

5.6. За рішенням журі Конкурсу автори кращих робіт будуть запрошені за рахунок Організаторів на фестиваль-конкурс «Молодь обирає здоров'я», який відбудеться у травні 2012 року в м. Одесі (Україна) на базі Дитячого центру «Молода гвардія», а також взяти участь у Міжнародній поїздці до Литовської Республіки в рамках культурного обміну.

За додатковою інформацією прохання звертатися до представників Організаційного комітету Конкурсу:
- Горінов Павло Валерійович, завідувач відділом з питань молодіжної політики Українського державного центру позашкільної освіти Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, голова Правління Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Серце до серця», +38 067 407 77 98, gorinovpavel@gmail.com;
- Блаженко Анатолій Геннадійович, заступник голови Правління Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Серце до серця», +38 063 437 70 77, manishevski@gmail.com;
- Орлова Вікторія Валентинівна, заступник голови Правління Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Серце до серця», +38 093 304 51 65, orlovavika@ukr.net.

Джерело: Лист № 01-40 від 30 січня 2012 р. Українського державного центру позашкільної освіти Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України

0 коммент.:

Дописати коментар