Деякі європейські партнери Києва відмовилися передавати власні запаси ракет PAC-3 для систем протиповітряної оборони Patriot. Про це повідомляє джерело з посиланням на двох неназваних співрозмовників.
Як зазначають співрозмовники, обладнання в межах програми PURL, що закуповує американську зброю для ЗСУ коштом українських союзників, не відповідає сучасним вимогам Києва. Україна практично вичерпала запаси ракет для Patriot.
Звернення адміністрації Трампа
На початку року адміністрація президента США Дональда Трампа зверталася до кількох європейських держав із закликом передати Україні запаси ракет Patriot. Частина країн відмовилася, побоюючись ослаблення власної оборони. Команда Трампа не перенаправляла обладнання, обіцяне Україні, з початку війни проти Ірану 28 лютого.
11 травня міністр оборони України Михайло Федоров під час зустрічі з німецьким колегою Борисом Пісторіусом подякував Берліну за підтримку ключових напрямків оборони, зокрема ППО. 8 травня представник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат повідомив про нестачу ракет для систем ППО Patriot, IRIS-T та інших, а поставки обговорюють у ручному режимі.
Підсумки зустрічі в Рамштайні
За результатами останньої зустрічі в форматі «Рамштайн» у середині квітня партнери погодилися надати Україні 4 млрд доларів на посилення ППО та понад 1,5 млрд доларів на дрони. П’ять держав підтвердили нові внески в програму PURL. Рішення ЄС про розблокування пільгового кредиту на 90 млрд євро вивільняє кошти, які дозволять оплатити ракети PAC-3 для Patriot, повідомила 24 квітня посол України в США Стефанішина.