Ласкаво просимо!

Вітаємо всіх, кому небайдуже майбутнє.

Істина стара, як світ: діти – наше майбутнє! Але ж і ми – майбутнє наших дітей. Наша мрія – щоб були щасливими всі діти і всі батьки. Цього прагнемо, заради цього і працюємо. Сподіваємося, що на нашому сайті ви знайдете потрібну інформацію, отримаєте кваліфіковану допомогу або пораду, а також станете волонтером чи партнером нашої організації. Ми цінуємо креативні ідеї і бажання втілювати їх у життя. Приєднуйтесь!

ГО «Центр «РОДІС»

четвер, 31 січня 2013 р.

Сумському обласному комітету молодіжних організацій – 15 років. Вітаємо!

28 січня 2013 року наші друзі і колеги, представники Сумського обласного комітету молодіжних організацій (СОКМО), відзначили 15 років від дня його заснування.  Це потужна і впливова  громадська  організація Сумщини, яка є  методичним, ресурсним і навчальним центром для громадських активістів не лише Сумської області, а й інших регіонів України.

СОКМО включає в себе більше, як 30 організацій. За 15 років у проектах і навчальних заходах взяли участь сотні громадських організацій. До цієї роботи представниками організації-ювіляра було залучено багато кваліфікованих спеціалістів, тренерів, партнерських організацій з усієї України.

Сумський обласний комітет молодіжних організацій надає можливості, в т.ч. інформаційні, методичні та фінансові (у вигляді міні-грантів) для громадських організацій, які цього потребують і хочуть принести користь своїм громадам. СОКМО вдалося об'єднати під свої крилом безліч організацій з різними напрямами роботи, різного статусу і з різними цільовими аудиторіями, надати посильну допомогу, скомунікувати, поінформувати, підтримати.

Таким чином, кілька років тому, народилася комунікаційна Мережа громадських організацій Північно-Східної України, яку координує до якої входить ціла низка громадських організацій Сумської, Харківської, Полтавської та Чернігівської областей. Її координує СОКМО. До речі, Комсомольська громадська організація «Центр «РОДІС» також є членом цієї Мережі з червня 2010 року.



Сумський обласний комітет молодіжних організацій створив спеціальний сайт http://www.molod.sumy.ua/ для громадських організацій, куди кожний може вмістити інформацію про роботу своєї ГО чи інші дописи, що є актуальними для громадського сектору. За роки існування організації було випущено друком і розповсюджено Україною близько 60-ти номерів молодіжного журналу «Спалах».

15 років для громадської організації - досить значний період.  На формування і діяльність організаційної структури, на її розвиток завжди впливають безліч факторів, що не завжди сприятливі. Однак, СОКМО, попри всі труднощі, успішно розвивається і працює. А найголовніше -  має бажання і змогу надавати підтримку іншим громадським організаціям!

Комсомольська громадська організація «Центр «РОДІС» щиро вітає колег з 15-річчям Сумського обласного комітету молодіжних організацій! Дякуємо за підтримку і співпрацю. Зичимо подальшого успішного розвитку та нових звершень на ниві суспільно-корисної діяльності. Здоров’я, віри, надії, любові, які дають наснагу до життя й надихають на добрі справи. З ювілеєм!

середу, 23 січня 2013 р.

Про медичні огляди дітей в 2013 році

21 січня 2013 року в управліннї охорони здоров'я виконкому Комсомольської міської ради відбулась робоча нарада, присвячена проведенню медичних оглядів дошкільнят та учнів навчальних закладів міста.

В нараді взяли участь керівники закладів (Центрів ПМСД, міської лікарні), міський педіатр, завідувачі педіатричних та лабораторних служб медичних закладів.

На початку наради начальник аналітичного відділу управління охорони здоров'я Віктор.Дудник ознайомив з порядком проведення медичного огляду дітей у 2013 році (наказ УОЗ №10 від 15 січня 2013 року).

Підсумком наради стало ухвалення наступного рішення :

1. Організувати запис санітарно-освітньої передачі з роз'ясненнями завдань медичного огляду (виступ міського педіатра та спеціаліста міськво) на радіо та ТРК " ГОК ".

2. Проводити медичний огляд на базі поліклінічного відділення педіатричної служби міської лікарні.

3. Медичний огляд учнів проводити в присутності батьків.

4. Визначити день проведення медичних оглядів - четвер.

5. Лабораторне обстеження учнів навчальних закладів проводити двома клінічними лабораторіями ( міської лікарні та поліклініки МЦ ПМСД згідно графіка через місяць - щоденно крім вихідних ).

6. Лабораторне обстеження дошкільнят виконувати разом з батьками за направленнями.

Джерело: офіційний сайт УОЗ  Комсомольської міської ради.

У Комсомольську розпочато підготовку до оздоровчого літнього періоду 2013 року

Відділ у справах сім’ї та молоді виконкому Комсомольської міської ради здійснює направлення дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки до оздоровчих таборів у Полтавській області та на узбережжі моря.

За кошти обласного бюджету діти пільгових категорій віком з 7-ми до 18-ти років можуть отримати путівки:

1. Безоплатні:
-     діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, які навчаються в інтернатних закладах області
-     діти, що постраждали від наслідків стихійного лиха, техногенних аварій, катастроф, крім дітей, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;
-     діти, батьки яких загинули від нещасних випадків на виробництві або під час виконання службових обов’язків;
-     діти з малозабезпечених сімей;
-     бездоглядні та безпритульні діти.
-     діти з багатодітних сімей.

2. Путівки з частковою оплатою у розмірі 10 відсотків від вартості путівки (10% сплачують батьки або з інших джерел, не заборонених законодавством):
- діти-інваліди (якщо захворювання не перешкоджає перебуванню дитини у оздоровчому закладі);

3. Путівки з частковою оплатою у розмірі 20 відсотків від вартості путівки (20% сплачують батьки або з інших джерел, не заборонених законодавством):
- талановиті та обдаровані діти (переможці міжнародних, всеукраїнських, обласних, міських, районних олімпіад, конкурсів, фестивалів, змагань, спартакіад, відмінники навчання, діти, які є лідерами дитячих громадських організацій, дитячі творчі колективи та спортивні команди);

4. Путівки з частковою оплатою у розмірі 30 відсотків від вартості путівки (30% сплачують батьки або з інших джерел, не заборонених законодавством):
-  діти, які перебувають на диспансерному обліку;

5. Путівки з частковою оплатою у розмірі 50 відсотків від вартості путівки (50% сплачують батьки або з інших джерел, не заборонених законодавством):
-         діти працівників бюджетної сфери;
-      діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, які перебувають під опікою та піклуванням, виховуються в дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях;
-         діти працівників агропромислового комплексу та соціальної сфери села.

За довідками та консультаціями звертатись у виконком, відділ у справах сім’ї та молоді, каб. 225 або за телефоном 2-10-23, головний спеціаліст відділу Цілуйко Оксана Іванівна.
З 4 січня приймаються заяви на отримання путівок (при собі мати копію свідоцтва про народження дитини).

Джерело:  офіційний сайт Комсомольської міської ради

вівторок, 22 січня 2013 р.

Конкурс «Доля дітей у роки Другої світової війни в малюнках учнів»

Міжнародна громадська організація “Міжнародний фонд “Взаєморозуміння і толерантність” оголошує ІІ Всеукраїнський конкурс художніх робіт серед учнів старших класів загальноосвітніх навчальних закладів України.

ТЕМА КОНКУРСУ: «Доля дітей у роки Другої світової війни в малюнках учнів».

УМОВИ КОНКУРСУ:

До участі в конкурсі запрошуються учні 8–11 класів загальноосвітніх і спеціалізованих навчальних закладів, гімназій, ліцеїв, професійно-технічних училищ.

Конкурсні роботи допускаються індивідуальні або колективні (не більше 2-х учасників).

Конкурсні роботи учасники виконують за номінацією: “Малюнок і інтерв’ю” або “Малюнок і розповідь”.

Художні роботи виконуються на основі інтерв’ю з колишніми жертвами Другої світової війни, тоталітарних режимів 1926-1944 року народження, які у роки Другої світової війни були дітьми до 18 років, або розповіді про них.

Малюнок повинен бути виконаний у довільній техніці у форматі від А2 до А4 (за бажанням).

До малюнку додається текстове інтерв’ю/розповідь про людину, доля якої відображена на малюнку (не менше 5 сторінок тексту формату А4, шрифт 14, інтервал 1- 1,5). Інтерв’ю/розповідь подається у друкованому та в електронному вигляді (запис на диск або копія на е-mail).

До конкурсної роботи в обов’язковому порядку додається згода на інтерв’ю респондента та копія документу, що посвідчує особу респондента.

Заяви на конкурс подаються за встановленою формою.

Переможці конкурсу будуть відзначені дипломами та грошовою премією під час проведення тематичної виставки художніх робіт переможців та лауреатів конкурсу в м. Києві у квітні 2013 року.

Кінцевий термін подання художніх робіт: 25 березня 2013 року (за поштовим штемпелем відправлення).

Детальні умови конкурсу тут http://www.toleranz.org.ua/uk/component/content/article/41-projects/226-konkurs-dity-2013

Форма заяви тут http://www.toleranz.org.ua/pdf/2013/zayava_konkurs_malunka2013.pdf

Контакти:
Тетяна Заворотня
Міжнародна громадська організація “Міжнародний фонд “Взаєморозуміння і толерантність”
t.zavorotnyaya@toleranz.org.ua
(044)462-48-22
http://www.toleranz.org.ua/

Про одноразову матеріальну допомогу особам, які постраждали від торгівлі людьми

З 01.01.2013 року набрав чинність постанова Кабінету Міністрів України від 25.07.2012 року № 660 Про затвердження Порядку виплати одноразової матеріальної допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми.

Відповідно до Порядку виплата матеріальної допомоги здійснюється органами праці та соціального захисту населення одноразово у розмірі прожиткового мінімуму для відповідної категорії осіб (діти віком до шести років, діти віком від шести до 18 років, працездатні особи, особи, які втратили працездатність), установленого на момент звернення особи за матеріальною допомогою.

Розміри виплат одноразової матеріальної допомоги з 01.01.2013 року:
- для працездатних осіб – 1147 грн.;
- для осіб, які втратили працездатність – 894 грн.;
- для дітей віком до 6 років – 972 грн.;
- для дітей віком від 6 до 18 років -1210 грн.

Для отримання матеріальної допомоги особа або законний представник дитини, яка постраждала від торгівлі людьми і розлучена із сім’єю, або недієздатної особи подає органові праці та соціального захисту населення за місцем проживання (перебування) зазначеної особи такі документи:
- заяву за формою, затвердженою Мінсоцполітики;
- копію довідки про встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми;
- копію документа, що посвідчує особу;
- копію документа, що підтверджує непрацездатність особи (у разі потреби).

Іноземець або особа без громадянства, що не володіє українською або російською мовою, заповнює заяву з перекладачем.
За більш детальною інформацією необхідно звертатися до управління  праці та соціального захисту населення за адресою вул.Миру, буд. 29 або зателефонувати за номером   3-26-70.

Джерело: офіційний сайт Комсомольської міської ради.

Про запобігання торгівлі людьми - в online-проекті "Події в третьому секторі"

22 січня 2013 року, в рамках online-проекті "Події в третьому секторі", відбувся радіоефір з участю  Лілії Дмитренко, координатора Національної тренерської мережі Міжнародного Центру "Ла Страда - Україна" в Полтавській області та директора Комсомольської громадської організації "Центр розвитку дитини і сім'ї "РОДІС".

Темю розмови в радіоефірі стала проблема торгівлі людьми, про яку знає багато людей - з повідомлень у пресі, соціальної реклами на телебаченні та ін.. При цьому мало хто усвідомлює її масштаби, а тим більше може припустити, що це станеться саме з ним.

Частина 1.



Частина 2.



Частина 3.




* * * З 10 грудня 2012 року представники громадських організацій мають можливість брати участь у радіо- та відеоефірах в online проекті "Події в третьому секторі" у форматі інформаційних радіо та відеопрограм http://ukrainasocial.ning.com/video
Інші ефіри Інституту Ви можете прослухати і переглянути на сайті Ukraine Social Community http://ukrainasocial.ning.com
Громадський Простір є інформаційним партнером Online проекту "Події в третьому секторі" http://www.civicua.org/news/view.html?q=1934716
Вихід радіопрограми у Skype щодня о 13.00. Тривалість однієї програми - 9 хв.
Відеозустріч у Google+ щодня о 17.00. Тривалість відеозустрічі від 13 хв.
Умови для можливості взяти участь в ефірах: наявність skype, gmail, інтернет.

Что рассказывают дети психологам на "горячей линии"

В январе открылась первая в Украине бесплатная горячая линия для детей  http://www.rodis.org.ua/2013/01/blog-post_3.html

«Часто дети звонят сначала якобы просто познакомиться, — говорит консультант Национальной детской горячей линии Алена Кривуляк. — Обязательно нас «тестируют»: несколько раз звонят, но молчат или хихикают — и следят за реакцией. Детям важно проверить, что их не высмеют, как в школе, не отмахнутся, как дома. В отличие от взрослых, они потом перезванивают, рассказывают о результатах и благодарят».

ПЕРВАЯ ДЕТСКАЯ

«Когда количество звонков от самих детей и взрослых по вопросам, связанным с детьми, выросло до 50% от общего числа предоставленных консультаций, мы решили выделить отдельную линию, — говорит директор департамента Национальных горячих линий Центра «Ла Страда-Украина» Ирина Мидловец. — В 2011-м мы стали ассоциативным членом всемирной сети детских телефонов доверия  Child Helpline International, которая объединяет более 100 стран мира и работает по единым стандартам консультирования. И вот с 1 января 2013 года на всеукраинскую детскую линию можно позвонить совершенно бесплатно по номеру: 0-800-500-225 как со стационарных, так и с мобильных телефонов в пределах страны».

В помощь детям при телефоне доверия создан Консультативный совет, состоящий из представителей Минсоцполитики, МВД, офисов Уполномоченного президента по правам ребенка и других госструктур по правам детей. «Стереотип о том, что нам звонят только дети из неблагополучных семей, неверен, — добавляет Алена Кривуляк. — Значительный процент позвонивших детей — из полноценных и обеспеченных семей, которым просто нужно выговориться. А близкие их не слышат».

«РОДИТЕЛИ МЕНЯ НЕ ЗАМЕЧАЮТ»

«Мне надоело играть паровозиком и смотреть мультики, а мама все время занята — она смотрит телевизор», — сказал девятилетний Миша (имя изменено). Поначалу он звонил и целую неделю просто хихикал в трубку. Наконец, он заговорил, представился и стал рассказывать, как он встретил Новый год, как ему нравятся каникулы. Рассказал, что его друзья — у бабушки, а тут ему грустно. В следующий раз он начинал разговор очень забавно: «Алло, горячая линия? А это Миша».

На то, чтобы понять, кто из 10 консультантов его «друг», понадобилось время, после чего Мишу попросили на всякий случай запомнить ее имя. Услышав знакомый голос, мальчик начал без перерыва рассказывать, что мама снова смотрит телевизор, а папа устал после работы, поэтому он играет один и не делает уроки. И даже если он их не сделает — это никого не интересует. Словно его не замечают. Консультанты «линии» предложили Мише рассказать родителям о том, что он им звонит — может, они тоже захотят пообщаться. «Они заняты, им некогда, — ответил ребенок. — А можно я вам еще позвоню? Вы хорошая. Вы меня слушаете».

«УЧИТЕЛЯ ДЕЛАЮТ ИЗ МЕНЯ ПСИХА»

«Помогите, пожалуйста, — вежливо произнес детский голос. — Меня хотят сделать сумасшедшим и сдать в больницу. А я не такой! Просто у меня очки и я часто задаю вопросы». Максим (имя изменено) — сирота, жил в интернате. Номер горячей линии нашел в закладке для учебника и долго искал телефон. Наконец, договорился с одноклассником: Максим сделает ему домашку, а тот даст мобильный.

Звонил, когда была возможность и постепенно рассказывал все больше о своих проблемах. Картина вырисовывалась устрашающая. Его травили не только дети, но и взрослые. Дать затрещину за вопрос или обозвать — для педагогов было просто нормой. Для своих 12 лет он оказался не по годам умным и проницательным ребенком. Часто звонил юристу линии с вопросом: «Какие у меня есть права?» Пел консультанту по телефону песни. «К психологу я не пойду — это лучшая подруга моего классного руководителя! — говорил он. — Я один раз с ней говорил, так классная потом долго кричала. Прямо при всех! После этого и начались разговоры о психушке». Когда же Максим поделился, что его стали кормить какими-то таблетками, консультанты забили тревогу. Мальчик сообщил свои координаты.

Центр «Ла Страда» связался с офисом Уполномоченного по правам ребенка. Совместно создали комиссию по проверке интерната, где жил Максим. Все подтвердилось. Огромный негатив объяснялся тем, что он причинял учителям массу неудобств: постоянно задавал вопросы, все время чего-то хотел, чем-то интересовался, говорил о правах. Словом, был не такой как все. В итоге Максима перевели в другое учреждение — детский дом семейного типа. «Он до сих пор позванивает, — рассказывают консультанты. — В новой школе у него уже есть друзья, а еще он поет в хоре, о чем так мечтал. И каждый раз благодарит, что его вырвали из «фильма ужасов».

СЫН В РОЛИ ЗОЛУШКИ

«Мой 15-летний сын полностью отбился от рук, — жаловалась мама. — Не слушается, в школу ходить не хочет». В трубке было слышно, что ребенок пытался возразить, но мама его грубо оборвала. Консультант предложила высказаться всем по очереди. «Психологи говорят, что у меня чудный сын и полное понимание. Но это не так!» — отвечала мама. Но пообщаться с ребенком все же разрешила. Оказалось, после развода родителей ребенок был предоставлен сам себе. Мог приходить, когда хотел, мог даже не ночевать дома. Мама была в депрессии. Потом взяла себя в руки, вспомнила, что у нее есть сын, но вела себя так, будто ему 10, а не 15 лет. Например, заставляла его, как маленького, есть строго по часам: «Ты должен есть, у тебя растущий организм!». Но, с другой стороны, если он обращался с проблемой, говорила: «Разберись сам, ты уже взрослый».

Пиковой стала ситуация, когда сын захотел пойти на концерт. Ради этого даже заработал деньги. «Ты вчера не сходил в аптеку за лекарством для бабушки, потому на концерт не пойдешь», — сообщила мама и не пустила. Словом, чтобы пойти с друзьями, ребенок должен, словно Золушка, прежде поубирать, помыть посуду, сходить в магазин и аптеку. Семья звонила на линию несколько раз. Порой консультации длились по 100 минут! Зато изменения были налицо. Они учились слышать друг друга. Мама, наконец, согласилась, что кроме обязанностей у ребенка есть еще и права, а сын заметил, что он слишком часто кричал и тоже вел себя некорректно.

Автор: Белоусова Анастасия 
На фото - консультант за работой. 
Фото: А. Белоусова

На Рівненщині продовжують роботу з профілактики насильства

Комсомольська ГО «Центр «РОДІС»  та представництво НТМ Міжнародного центру «Ла Страда – Україна» в Полтавській області продовжують підтримувати превентивну просвітницьку діяльність в  Рівненській області з центром в м. Сарни. Там цим активно займається психолог Сарненської гімназії, тренер з освітніх тренінгів Володимир Березовський:
http://www.rodis.org.ua/2012/05/blog-post_4622.html
http://www.rodis.org.ua/2012/12/blog-post.html 
http://www.rodis.org.ua/2012/12/16_30.html

У січні 2013 року в м. Сарни відбувся семінар «Стоп, насильство!» з питання запобігання випадкам жорстокості в молодіжному середовищі. Захід провів психолог і тренер з освітніх тренінгів Володимир Березовський за активної підтримки Сарненської РМО «Молоді регіони» та депутата Сарненської районної ради Андрія Циганенка.



Під час семінару учнівська молодь отримала не лише інформацію про можливі варіанти уникнення усіх видів насилля, а й про те, як самому не стати жорстоким до ближнього. Досвідчений психолог Володимир Березовський познайомив учасників семінару з способами, що допомогають не стати жертвами насильства.  

В роботі семінару «Стоп, насильство!» взяли участь спортсмени Сергій Максимчук та Олександр Потапович, які займаються бойовим самбо і карате До. Вони розповіли юнакам і дівчатам про нескладні, але дієві прийоми самооборони, а також наочно продемонстрували їх. На завершення семінару всі його учасники отримали сертифікати.

Відбулась 16-та зустріч у Клубі соціальної гри

19 січня 2013 року на базі Комсомольської центральної публічної бібліотеки відбулась 16-та зустріч учасників Клубу соціальної гри, який функціонує з початку 2012 року з ініціативи сектору роботи з молоддю ГО «Центр «РОДІС».

Клуб соціальної гри у м. Комсомольську діє за підтримки центральної публічної бібліотеки м. Комсомольська та інтернет-провайдера «ТРК «ГОК».

Активісти ГО "Центр "РОДІС" пройшли навчання з безпечного користування інтернетом

В січні 2013 року громадська організація «Центр «РОДІС» підключилася до активної участі в реалізації в м. Комсомольську проекту «Безпека дітей в інтернеті». На теренах України цей проект реалізує Міжнародний центр «Ла Страда-Україна».

Нагадаємо, що в листопаді 2012 року двоє учнів Комсомольської ЗОШ І-ІІІ ст. №2 Катерина Черненко і Максим Кондрук стали учасниками проекту «Безпека дітей в інтернеті» http://www.rodis.org.ua/2012/11/blog-post_1668.html Разом із юними активістами з Києва та  Одеси вони взяли участь у навчальному тренінгу для дітей та молоді на тему безпеки дітей в інтернеті, який відбувся в офісі Центру «Ла Страда-Україна» (м. Київ). До кінця 2012 року Катерина Черненко і Максим Кондрук провели два тренінги для старшокласників Комсомольської ЗОШ І-ІІІ ст. №2:




6  січня 2013 року на базі ЗОШ І-ІІІ ст. №2 відбулися одразу два тренінги на тему безпечного користувння інтернетом. Їх провели Катерина Черненко і Максим Кондрук за підтримки сектору роботи з молоддю Комсомольської ГО «Центр «РОДІС», а також представництва НТМ Міжнародного центра «Ла Страда-Україна» в Полтавській області. Навчання проводилося для активістів цієї громадської організації з числа учнівської, студентської та робітничої молоді.

У складі 1-шої тренінгової групи навчання пройшли Олег Ржавін, Ольга Мосіна, Єгор Базавлук, Сергій Войтенко, Сергій Попов, Максим Піщаний, Вікторія Пальоха, Євген Мошнінов, Катерина Станович.



До складу 2-гої тренінгової групи увійшли Надія Войтенко, Вікторія Белінська, Дмитро Бершак, Валерія Дерега, Олена Середа, Павло Косоруков, Аліна Кулик, Олексій Лисенко.


  
Третій тренінг з безпеки в Інтернеті відбувся 11 січня 2013 року. Його провела Катерина Черненко. До складу 3-тої тренінгової групи увійшли Анастасія Макаренко, Софія Макаренко, Любов Макаренко, Альона Шуть, а також завідувач сектору роботи з молоддю ГО «Центр «РОДІС» Володимир Дмитренко.



Представництво НТМ Міжнародного центра «Ла Страда-Україна» в Полтавській області та  дирекція ГО «Центр «РОДІС» висловлюють подяку Комсомольській ЗОШ І-ІІІ ст. №2 за сприяння проведенню тренінгів з безпеки в інтернеті для активістів ГО «Центр «РОДІС».

четвер, 3 січня 2013 р.

В Україні запрацювала Національна дитяча «гаряча лінія»!

З початку 2013 року в Україні з’явилася нова всеукраїнська «гаряча лінія» - для дітей та про дітей. Лінію, яка відтепер діє за номером 0 800 500 225, відкрили у Міжнародному жіночому правозахисному центрі «Ла Страда-Україна». Тут маленькі українці знайдуть підтримку та пораду стосовно своїх проблем, якими їм нема з ким поділитися. Батьки, вчителі та вихователі матимуть змогу оперативно отримати індивідуальну консультацію стосовно порушень прав дітей. Дзвінки на лінію - безкоштовні як зі стаціонарних телефонів на всій території України, так і з мобільних усіх українських операторів.
 
Створення окремої «гарячої лінії» з дитячих питань стала відповіддю на кількість запитів, які були отримані протягом останніх років на Національну «гарячу лінію» з питань запобігання насильства в сім’ї та захисту прав дітей – у 2011 році понад 6 тисяч телефонних звернень надійшли від самих дітей або з дитячих питань, що становить половину усіх дзвінків, за підсумками 2012 року таких дзвінків також близько половини від загальної кількості – близько 5 тисяч. При цьому, в Україні досі немає жодної національної «гарячої лінії» для дітей, яка, безумовно, має бути окремою структурою з фахівцями, спеціально підготованими для консультування дітей.

На Національній дитячій "гарячій лінії" Центру «Ла Страда-Україна» консультують компетентні у дитячих питаннях психологи, юристи та соціальні працівники. Коло питань, з яких вже надаються консультації, досить широке і було сформовано на основі отримуваних останніми роками запитів від абоненоів. Основні теми, з яких консультують на Національній дитячій «гарячій лінії»,  - насильство над дітьми та жорстоке поводження з ними у сім’ї та з боку оточення, психологічні проблеми, негаразди у стосунках з дорослими та однолітками, майнові права дітей, питання встановлення опіки, а також булінг і безпека в Інтернеті.

Створення такої гарячої лінії буде відповідати положенням низки міжнародних документів, ратифікованих Україною, включаючи Конвенцію Ради Європи про захист дітей від сексуальної експлуатації та сексуальниого насильства № 201. Стаття 13 цієї Конвенції говорить, що "кожна Сторона вживає необхідних законодавчих або інших заходів, щоб заохочувати і підтримувати створення інформаційних послуг, таких як телефон або інтернет гарячі лінії, щоб консультувати абонентів, навіть конфіденційно, або з урахуванням їх анонімність ". У статтях 82-83 Заключних зауважень Комітету ООН про права дитини щодо України зазначається, що "Комітет вітає створення безкоштовних телефонів довіри для дітей групи ризику або потребують захисту, таких як лінія довіри і ті, які встановлені Ла Страда-Україна, у відповідності з рекомендацією Комітету (CRC/C/OPSC/UKR/CO/1, пункт. 34)».

У 2012 році Національна "гаряча лінія" із запобігання насильству та захисту прав дітей Центру «Ла Страда-Україна" стала асоційованим членом Child Helpline International - всесвітньої мережі дитячих телефонів довіри, яка об’єднує високі стандарти телефонного консультування саме дітей. Виконавши усі вимоги міжнародних стандартів, Центр «Ла Страда-Україна» та його новостворена Національна дитяча «гаряча лінія» в 2013 році очікує на отримання повноправного членства в СHI.

Про соціальну допомогу

Статтею 7 Закону України „Про Державний бюджет України на 2013 рік” установлено у 2013 році прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі з 1 січня – 1108 гривень, з 1 грудня – 1176 гривень та для тих, хто відноситься до основних соціальних і демографічних груп населення:
 - дітей віком до 6 років: з 1 січня - 972 гривні,  з 1 грудня – 1032 гривні;
- дітей віком від 6 до 18 років: з 1 січня - 1210 гривень, з 1 грудня – 1286 гривень;
- працездатних осіб: з 1 січня - 1147 гривень, з 1 грудня - 1218 гривень;
- осіб, які втратили працездатність: з 1 січня - 894 гривні, з 1 грудня – 949 гривень.

В зв’язку з цим з 01.01.2013 року буде проведено перерахунки державних соціальних допомог, розміри яких залежать від прожиткових мінімумів. При цьому розмір державної соціальної допомоги відповідно до Законів України “Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам”, “Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам” розраховується з урахуванням норм постанови Кабінету Міністрів України від 26.03.2008 № 265 „Деякі питання пенсійного забезпечення громадян”, якою передбачено, що у разі коли, зокрема, щомісячний розмір державної соціальної допомоги (з урахуванням надбавок, підвищень, цільової грошової допомоги, сум індексацій та інших доплат, встановлених законодавством, крім пенсій за особливі заслуги перед Україною) не досягає прожиткового мінімуму, встановленого законом для осіб, які втратили працездатність, таким особам надається щомісячна державна адресна допомога у сумі, що не вистачає до зазначеного прожиткового мінімуму.

Відповідно до статті 9 Закону України „Про Державний бюджет України на 2013 рік” у 2013 році рівень забезпечення прожиткового мінімуму (гарантований мінімум) для призначення допомоги відповідно до Закону України „Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям” у відсотковому співвідношенні до прожиткового мінімуму для основних соціальних і демографічних груп населення становить: для працездатних осіб - 21 відсоток, для дітей - 75 відсотків, для осіб, які втратили працездатність, та інвалідів 100 відсотків відповідного прожиткового мінімуму.

Розмір державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям у 2013 році не може бути більше ніж 75 відсотків від рівня забезпечення прожиткового мінімуму для сім'ї. При цьому розмір державної соціальної допомоги (в тому числі і максимальний) збільшується у 2013 році на кожну дитину віком від 3 до 13 років на 180 грн.,  а на кожну дитину віком від 13 до 18 років – на 360 грн.

Рівні забезпечення прожиткового мінімуму для призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям у 2013 році становитимуть:


для працездатних осіб
для осіб, які втратили працездатність, та інвалідів
для дітей віком:
до 6 років
від 6 до 18 років
від 18 до 23 років (за умови навчання)
з січня з грудня
240,87 255,78
894,00 949,00

729,00

774,00
907,50 964,50
860,25 913,50


Розміри деяких видів державної допомоги  у 2013 році


Види державної допомоги з січня з грудня

Допомога у зв’язку з вагітністю та пологами 286,75 304,50

Допомога при народженні дитини

на першу дитину 29 160 30 960

на другу дитину 58 320 61 920

на третю і кожну наступну дитину 116 640 123 840

одноразова виплата: 9 720 103 20

щомісячна виплата: на першу дитину 810 860


на другу дитину 1 012,50 1 075


на третю і наступну 1 485 1 576,67


Допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку

мінімальний

130,00

максимальний

1147 1218

Допомога на дітей одиноким матерям

на дітей віком:  мінімальний

до 6 років 291,60 309,60


максимальний


486,00 516,00

від 6 до 18 років мінімальний


363,00 385,80


максимальний


605,00 643,00

від 18 до 23 років мінімальний


344,10 365,40


максимальний


573,50 609,00

Допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування

на дітей віком: максимальний

до 6 років 1944 2064

від 6 до 18 років 2420 2572

Тимчасова державна допомога дітям,
батьки яких ухиляються від сплати аліментів


на дітей віком: максимальний

до 6 років 291,60 309,60

від 6 до 18 років 363,00 385,80

Державна соціальна допомога на дітей - сиріт
та дітей, позбавлених батьківського піклування


на дітей віком: максимальний

до 6 років 1944 2064

від 6 до 18 років 2420 2572

від 18 до 23 років 2294 2436




Щомісячна грошова допомога особі, яка проживає разом з інвалідом I чи II групи внаслідок психічного розладу
1147

1218

 

Державна соціальна допомога інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам


інвалідам з дитинства І групи  підгрупи А з надбавкою на догляд 1564,50 1660,75

інвалідам з дитинства І групи підгрупи Б з надбавкою на догляд 1341,00 1423,50
інвалідам з дитинства ІІ групи, одиноким інвалідам з дитинства                 ІІ групи, які за висновком медико-соціальної експертної комісії потребують постійного стороннього догляду з надбавкою на догляд 894 949


інвалідам з дитинства ІІІ групи,  одиноким інвалідам з дитинства               ІІІ групи, які за висновком медико-соціальної експертної комісії потребують постійного стороннього догляду з надбавкою на догляд 894 949


на дітей-інвалідів 894 949

на дітей-інвалідів до 6 років з надбавкою на догляд 1111,80 1180,30
на дітей-інвалідів від 6 до 18 років з надбавкою на догляд 1230,80 1307,30

на дітей-інвалідів, захворювання яких пов’язане з Чорнобильською катастрофою 938,70 996,45

на дітей-інвалідів, захворювання яких пов’язане з Чорнобильською катастрофою до 6 років з надбавкою на догляд 1424,70 1512,45
на дітей-інвалідів, захворювання яких пов’язане з Чорнобильською катастрофою від 6 до 18 років з надбавкою на догляд 1543,70 1639,45









Начальник   УПСЗН                                                                         В.А.Єршова

Джерело:  офіційний сайт Комсомольської міської ради

Як активісти ГО "Центр "РОДІС" Новий рік зустрічали

Новий рік – світле й радісне свято. Воно завжди асоціюється з сяючою ялинкою, музикою, солодощами, іграми, танцями і, звичайно ж, Дідом Морозом  та Снігуронькою. Всі ці атрибути новорічного  свята супроводжували молодіжну дискотеку, яка відбулася 30 грудня 2012 р. у приміщенні актової зали Комсомольської ЗОШ І-ІІІ ст.. №1.

Новорічна дискотека відбулася за ініціативи сектору роботи з молоддю Комсомольської ГО «Центр «РОДІС», за підтримки адміністрації і колективу Комсомольської ЗОШ І-ІІІ ст. №1. Благодійну допомогу надав ПП Рудий С.Т.(«Ваші вікна»). Оргкомітет у складі Володимира Дмитренка, Аліни Кулик, Надії Войтенко самостійно підготував і провів цей захід. Їм допомагали Марина Соляник, Єгор Базавлук, Анастасія Походій, Наталія Мізіна.

Чудовий музичний супровід новорічної дискотеки забезпечила відмінна трійка друзів-діджеїв  Олександра Семенюти, Анастасії Демиденко і Максима Тайнолюба. Невелике, але яскраве фаєр-шоу подарувала Надія Войтенко. На новорічне свято зазвичай приходять гості, у активістів ГО «Центр «РОДІС» вони також були. Це наші партнери з благодійної організації «БФ «Подаруй надію», з громадської організації «Креативна молодь», а також хлопці з дружної команди "STREET WORKOUT KOMSOMOLSK".


Сектор роботи з молоддю і дирекція ГО «Центр «РОДІС» дякує за підтримку колективу Комсомольської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 і особисто Наталії Тягай та Тетяні Костіковій, діджеям Олександру Семенюті, Анастасії Демиденко і Максиму Тайнолюбу; ПП Рудий С.Т.(«Ваші вікна») і особисто Інні Рудій.
З Новим 2013 роком!

Парад новорічних ялинок - 2012

26 грудня 2012 р. у Комсомольську відбулася традиційна передноворічна акція з прикрашання ялинок в «дитячому містечку». Вже вп’яте ініціатором її проведення стала депутат міської ради Неллі Карпець. Щорічно вона запрошує на акцію до дитячого містечка волонтерів, щоб  створити новорічний настрій для малечі прилеглих мікрорайонів.

З 2011 р. акція з прикрашання ялинок в «дитячому містечку» отримала назву «Парад новорічних ялинок» http://www.rodis.org.ua/2011/12/blog-post_4429.html Активісти громадської організації «Центр розвитку дитини і сім’ї «РОДІС» у цій акції участь взяли вже вдруге. До них  долучилися ГО «Креативна молодь» та колективи міських загальноосвітніх закладів: ЗОШ І-ІІІ ст. №1, ЗОШ І-ІІІ ст. №2. Вони принесли іграшки та інші новорічні прикраси і влаштували парад новорічних ялинок. Також із новорічними ялинковими прикрасами допомогли методист Світлана Аструдінова, діти і батьки старших груп ДНЗ «Росинка»,  а ткож учні й батьки 1-х класів гімназії ім. В.О.Нижниченка.

Цьогоріч ялинки в «дитячому містечку» прикрашали активісти ГО «Центр «РОДІС» Альона Шуть, Ольга Мосіна, Сергій Попов, Сергій Гончаренко, Дмитро Бершак, Викторія Белінська, Микита Пусяк та Анастасія Макаренко на чолі з зав.сектором роботи з молоддю Володимиром Дмитренком; голова ГО «КМ» Євген Камінський; школярі ЗОШ І-ІІІ ст. №1 - учні 5 класу на чолі з класним керівником Ольгою Роман та учні 6-Б класу разом з класним керівником Олександром Романом,  а також учні 6-А ЗОШ І-ІІІ ст. №2 разом із класним керівником Оксаною Матвієнко.


Особливістю цьогорічного «параду новорічних ялинок» стала спортивно-розважальна програма, яку влаштували для дітей  працівники міського відділу з фізичної культури та спорту на чолі з начальником Віктором Подрєзаном.

Постійним спонсором передноворічної акції з прикрашання ялинок в «дитячому містечку» виступає виконком Комсомольської міської ради. Крім того, вже вкотре цей захід підтримали голова правління ПАТ «Комсомольський хлібозавод»  Микола Мошківський, а також КП «Міськсвітло», «Озеленення», КЖЕП № 3, ГО ГФ «Міська міліція». Цьогоріч до підготовки та організації святкової акції долучилися депутат Комсомольської міської ради Артур Кобік та магазин «Атлант» (підприємець Микола Будзинський).